2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı

       Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yaparak alan  ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlara 6 ay ödemeleri ertelendi. Ödemeler  Eylül’e kadar ödemeleri ertelenmiş oldu.  Yine 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvuru yapmayanlara da altı ay başvuru hakkı getirildi.

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı.  Maliye Bakanı Naci Ağbal, Sakarya’nın Serdivan ilçesinde, bir restoran da Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyeleriyle bir araya geldi, yaptıkları vergisel  çalışma ve teşvikler hakkında  katılımcılara bilgiler verdi.

Dördüncü Dönem Geçici Vergi beyannamesini Kaldıracağız

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı.  Maliye Bakanı Naci Ağbal,  4. dönem geçici vergi beyannamesini kaldıracakları müjdesini vererek, “İnşallah bir sıkıntı olmaz. Bu BA -BS formlarıyla ilgili daha ileri bir noktada çalışma yapıyoruz.  Yani burada sizleri her ay bu kadar külfet altında tutmak yerine, ‘Acaba o verileri başka bir noktada daha kolay şekilde alabilir miyiz?’ diye bir çalışmamız var. Sizlerden o konuda destek bekliyoruz.” diye konuştu.

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı.  Aynı dönemde AB bölgesine bakıldığında daha yeni 2009’daki istihdam seviyelerine geldiklerini vurgulayan Maliye Bakanı Ağbal, “Bu son derece önemli. Yani bugün İspanya’da, İtalya’da, Belçika’da, birçok başka Avrupa ülkesinde hala istihdam seviyesi 2009 noktasına gelmiş değil. Halbuki biz bu dönemde çok ciddi anlamda istihdamda önemli ilerlemeler kaydettik.  Dolayısıyla burada ülkede istihdam yaratan ekonomiyi üreten bir ekonomi politiği olduğunu açıkça ifade edeyim.” sözlerini söyledi.

Taksi ve Dolmuş Esnafı 2019 Kadar ÖTV Ödemeyecekler

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı.  2017 Yılında ilk kez işe alınacak elemanlar için yüzde 35 oranında indirimler yaptıklarını belirten Maliye Bakanı  Ağbal, Bütün primler bizden. Bütün vergiler bizden. Siz yeter ki işsiz insanlarımıza  iş imkanı sağlayın yeter. Onlara ekmek verin, onlara AŞ verin sözlerini söyledi. Sözlerinin devamında taksi ve dolmuş esnafına 2019 yılına kadar araçlarını yenileyebilme imkanı getirdik.  Artık araçlarını yenileyecekler hiçbir vergi hiçbir ÖTV ödemeyecekler. Bu da hayırlı olsun.  İnşallah esnafımız devletimizin bütün imkanlarından yararlansın.” dedi.

Defter tasdiğini Yakın Tarihte tamamen kaldıracağız

2B Arazi Alımları Ödeme ve Başvuru Süresi Uzatıldı.  Son iki yılda genç ve emekli esnaf için çok sayıda düzenleme yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini vurgulayan Ağbal, genç esnaftan iş yerini açtığı zaman üç yıl boyunca 75 bin liraya kadar kazanç elde etse dahi bu kazançtan vergi almayacaklarını aktardı.

Esnafların içinde en yaygın olanın  Basit usul olduğuna değinen Bakan  Ağbal, basit usul mükellefi bir defa gerçek usule geçti mi bir daha geri dönemiyordu.  “Burada haksızlık vardı.  basit usul olması gereken esnafımız basit usul olamıyordu. Yaptığımız düzenleme sayesinde    Yaklaşık 750 bin bugün basit usulde defter tutuyor artık.  Dolayısıyla Bugün Basit usul esnafımızın 8 bin liraya kadar olan kazançlarından artık vergi almıyoruz. Burada 750 bin esnafımız bu uygulamadan yararlanacak. Emekli olup da esnaflığa devam eden kardeşimiz herhangi bir kesinti olmadan emekli aylıklarını alabilecek. Yakında inşallah esnafımız noterde değil, artık odasında tasdik ettirebilecek. Bunu da önemsiyoruz. Yakın bu defter tasdikini tamamen kaldıracağız.” diye konuştu.

Hangi Ücretler Beyana Tabidir ? 2017 Ücret Geliri Elde Edenler için Vergi Rehberi Yayınlandı

Emekli Maaşımı Nasıl Taşırım?Taşıma İşlemi İçin Şart Var Mı?

Sicil Affını Uygulamayan Bankaları Yakından Takip Ediyoruz

Gelir Vergisini Az Ödeyebilirsiniz.Beyannameden İndirilecek Bağış ve Yardımlar Nelerdir?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)