Vergi ve Güncel Haber Portalı

Bakanlar Kuruluna Yetki Verildi.Vergisini Düzenli Maltepe Kurtkoy Ödeyene Yüzde 5 İndirim Sağlanacak

Bakanlar Kuruluna Yetki Verildi.Vergisini Düzenli Maltepe Kurtkoy Ödeyene Yüzde 5 İndirim Sağlanacak

vergi indirimi. Daha önceki yazımızda vergisini düzenli ödeyene vergi indirimi olacağını söylemiştik.Bu konuyla ilgili Maliye Bakanı Naci AĞBAL‘ın açıklamalarına yer vermiştik.Naci AĞBAL bu müjdeyi vermişti.Ancak konuyla ilgili yeni gelişmeler ve açıklamalar yaşanmaya devam ediyor.Peki yeni gelişme ne?Kim ne dedi?Yazımızda bulabilirsiniz.

Naci AĞBAL Ne Demişti?

vergi indirimi. Konuyu ilk dile getiren kişi olan Maliye Bakanı Naci AĞBAL; “Vergi mükellefi kazanıyor, gelip o kazandığının bir kısmını  bizimle paylaşıyor. Ama diğer taraftan ödeme gücü olan, bunu zamanında ödeyen  mükellef de diyor ki ‘Geçmişe dönük ödeme performansımız iyiyse, bize de bir  imkan sağlayın‘. Bunu da haklı bir talep olarak görüyoruz. Vergisinde süresinde  ödeyemeyen suçlu olmadığı gibi, vergisini süresinde ödeyen vatandaşa da böyle bir  kolaylığın sağlanması doğru bir talep.” ifadelerini kullanmıştı.

Yararlanmak İçin Şart Ne Olacak?

vergi indirimi. Vergi indiriminden yararlanmak için  geçmişe dönük borcun olmamasına dikkat çeken AĞBAL şöyle devam etti: “Yani belli bir süre 3 yıl olur 5 yıl olur, bizim  tercihimiz 3 yıl.  Geçmiş 3 yıl her beyannamesini süresinde vermiş, her beyannamesini süresinde  ödemiş. Bazen 3-5 bin lira  küçük rakamları arada bir kaçırırsınız, bunları  dikkate almamak lazım. Beyannamelerin düzenli olarak zamanında verilmiş olması,  ödemelerin düzenli olarak zamanında yapılmış olması bir ölçüt olacak. Bu  indirimden yararlanılacak dönem itibarıyla herhangi bir vergi borcu olmayacak. Burada şuna da dikkat ediyoruz, bu indirimi vereceğimiz mükellefimiz sadece  vergisini zamanında ödeyen kişi olmasın aynı zamanda geçmişe yönelik vergisini de  eksik ödememiş olsun. Burada bizim  belirlediğimiz ölçütlerden biri geçmişte  herhangi bir şekilde mesela 3 yıllık süreçte geçmişe dönük herhangi bir şekilde  bir vergi  incelemesi sonunda bir  vergi tarh edilmemiş olması gerekiyor.” diye konuştu.

Numan Kurtulmuş Son Noktayı Koydu.Bakanlar Kuruluna Yetki Verildi.

vergi indirimi. Maliye Bakanının açıklamalarından sonra bu konuyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ,daha önce yapılan açıklamaları perçinledi.KURTULMUŞ da tıpkı AĞBAL gibi vergisini düzenli ödeyenlere bir indirim yapılacağını söyledi.Hatta bu konu ile ilgili Bakanlar Kuruluna yetki verildiğini söyledi.İndirim oranı konusunda ise net konuştu ve yüzde 5 dedi.

Yani bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere vergisini zamanında ödeyenler üvey evlatlıktan çıkmış olacak.Onlar için bir mükafat verilmiş olacak.

Son Dakika.Vergisini Zamanında Ödeyene İndirim Geliyor

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.