Vergi ve Güncel Haber Portalı

Bankaya Borcu Olanlar Dikkat.O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti

05.04.2017
38
Bankaya Borcu Olanlar Dikkat.O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti

O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti. Banka kredilerinin geri dönüş oranları son günlerde önemli ölçüde azalmaktadır.Bankalarda kredi çeken kişiler,bu kredinin geri ödenmesi konusunda zorluklarla karşılaşabilmektedir.Belli bir süre kredi ödeyene kişiler, herhangi bir nedenden dolayı kredileri ödeyemez hale gelebiliyorlar.Bundan sonrası ise tamamen bankaya kalıyor.Önce borcun ödenmesi konusunda uyarıda bulunan banka, borç ödenmezse borcu icralık hale getirmektedir.Eğer icralık haldeyken de tahsil edemezse bu sefer alacaklarını varlık şirketlerine devretmektedir.Her gün değişik bankalar alacaklarını varlık şirketlerine devretmektedir.Peki en son hangi banka alacaklarını devretti?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Denizbank Tahsili Gecikmiş Alacaklarını 2 Ayrı Varlık Şirketine Devretti

O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti. Denizbank tarafından tahsili gecikmiş alacaklar, iki ayrı varlık yönetim şirketine satıldı. 150.8 milyon lira tutarındaki gecikmiş bireysel kredi alacakları 12.9 milyon liraya Sümer Varlık Yönetimi adlı şirkete satıldı. Denizbank, 100.75 milyon lira tutarındaki işletme kredilerindeki tahsili gecikmiş alacaklarını ise 5.4 milyon liraya Güven Varlık adlı yönetim şirketine sattı.

Denizbank Varlık Şirketlerine Devri KAP’a Bildirdi

O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti. Denizbank varlık şirketlerine devir konusunu Kamuyu Aydınlatma Platformu(KAP)’a bildirdi. Denizbank tarafından KAP’a yapılan açıklamada bankanın kanuni takip hesaplarına dair tahsili gecikmiş 150.802,527 Türk Lirası tutarındaki bireysel kredi portföyü dahilindeki alacaklarının ve 100.747,357 Türk Lirası tutarındaki yine kanuni  takipte bulunan tahsili gecikmiş işletme kredisi portföyünün satışına dair 28 Mart 2017 tarihinde ihale yapıldığı açıklandı. İhalenin sonucuna göre bireysel kredi portföyündeki 150.802,527 Türk Lirası tutarındaki alacaklar 12.900,000 Türk Lirasına Sümer Varlık Yönetim AŞ adlı firmaya satıldığı, 100.747,357 Türk Lirası tutarındaki iletme kredilerinin gecikmiş alacaklarının da 5.400,000 Türk Lirasına Güven Varlık Yönetim AŞ adlı firmaya 31 Mart 2017 tarihinde satıldığı bilgisi de kamuoyu ile paylaşıldı.

Bundan Sonra Ne Olacak?

O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti. Bundan sonra , normalde banka avukatlarıyla muhatap olan kişi,artık varlık şirketi yetkilileriyle muhatap olacaktır.Bu durumda pazarlık yapılarak daha az bir miktarla borcun kapanması sağlanabilir.Bu tamamen sizin pazarlık gücünüze bağlıdır.Çünkü, banka bu borçlarını satarken , ihale yoluyla çok az bir miktara satmaktadır.Eğer ödeme gücünüzün olmadığını söylerseniz siz de çok az bir tutar ödeyerek borcu kapatmış olacaksınız.Ancak ödeme yaptıktan sonra, mutlaka borcu yoktur yazısını isteyiniz.

İcralık Borcun Varlık Şirketine Devredilmesi Durumunda Yapılacaklar

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? İcra Dosyası E-Devletten Ne Zaman Silinir?

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.