Vergi ve Güncel Haber Portalı

Başbakan’dan Faiz Açıklaması.Faizler Düşecek Mi?

21.02.2018
55

Başbakan Açıkladı. Faizler Düşecek Mi?

Faizler Düşecek Mi? Son yıllarda para ihtiyacını bankalardan karşılamak isteyen kişiler için faiz çok büyük bir engel.Öyle ki, bir yatırım yapmak isteyen veya ihtiyacını karşılamak için bankaya gidenler yüksek faizlerden dolayı bu işlemlerinden vazgeçmek zorunda kaldı.Çünkü bankaya gidenler, bu faiz yükün altından kalkamayacaklarını düşünüyor.Bu duruma hükümet de tepki göstermişti.Hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN,bankalara gözdağı şeklinde mesajlar da vermişti.Buna rağmen bankalar yine de bildiğinden şaşmadı ve faizler düşmek yerine daha da arttı.Durumun ciddiyeti daha da artınca hükümet daha somut adımlar atmaya başladı ve Başbakan Binali YILDIRIM bu konu hakkında net bir açıklama yaptı.Buna göre, faizlerin düşmesi için adımlar atılacak.Peki Binali YILDIRIM ne dedi?

Faizler İçin Seferberlik Çağrısı

Faizler Düşecek Mi? Başbakan Binali YILDIRIM faiz konusunda sadece hükümet olarak kendilerinin değil herkesin el atması gerektiğini söyledi.Bu konu hakkında konuşan Binali YILDIRIM adeta seferlik çağrısı yaparak:”Neden faizler istediğimiz düzeyde değil. Neden enflasyonu beklentiler noktasında gerçekleştiremedik. Bunun cevabını biliyoruz. Bu ortak bir sorundur.Bunu bir seferberlik içerisinde hep beraber yapmamız gerekiyor. El birliği ile faiz ile enflasyonu sürdürülebilir seviyelere getirmek zorundayız.Bütün sektörler ile teker teker toplanıyoruz. Mart ayının ortasında değerlendirmemizi yapıp gerekli açıklamayı yapacağız.” dedi.

Faizler Ne Zaman Düşer?

Faizler Düşecek Mi? Başbakanın bu açıklamaları sonrası somut adımın ne zaman atılacağı merak konusu oldu.Açıklamaya göre, mart ayında bankalarla görüşme olacak.Bu görüşmede hükümet , vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alarak bankalara gerekli talimatı verecek.Bizler de vergihocasi.com ekibi olarak bu görüşme sonrası faizlerin mart ayından itibaren düşeceği düşüncesindeyiz.İstenilen seviyede olması için biraz zaman gerekiğini de hatırlatmak da fayda var.Çünkü, faizler son yıllarda çok sert şekilde artış göstermiş bulunmakta.

Kredi Borçlarının Faizleri Siliniyor Mu?Konu Meclis Gündeminde

25 Yıl Evli Kalana Emeklilik 2018.Ev Hanımlarının Emekli Olma Şartları 2018

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.