Vergi ve Güncel Haber Portalı

BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? Şikayet Yolları Nelerdir?

10.03.2017
25
BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? Şikayet Yolları Nelerdir?

BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? Uzun adı Başbakanlık İletişim Merkezi olan Bimer, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının devletle ilgili sorunlarının çözüme kavuşturulduğu sistemdir.  Teknolojinin günden güne daha da geliştiği ülkemizde,internet üzerinden elektronik olarak çoğu işimizi fazla zaman harcamadan halledebiliyoruz.  Zaten yeteri kadar prosedürle boğuşan ülkemizde devlet  de bu teknolojiye ayak uydurmuş durumda.Bu teknoloji sayesinde devletle vatandaş arasında zaman beklemeden tüm sorunlar çözüm bulabiliyor.  Vatandaşlar BİMER sayesinde şikayetlerini dakikalar içerisinde İnternet, telefon, posta ve şahsi başvuru yöntemlerinden bir tanesini kullanarak gerçekleştirebiliyorlar.  Bu yazımızda BİMER’e nasıl başvurulur,hangi yollarla başvurulur buna değineceğiz.

BİMER’e Hangi Yollarla Başvuru Yapılabilir?

BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? Bimer’e şikayette bulunmak için 4 farklı yol vardır.Bu yollar şunlardır:

1)Telefonla direkt olarak başvuruda bulunmak,

2)İnternet üzerinden online olarak, e- devlet şifresiyle başvuruda bulunmak,

3)Posta yolu ile başvuruda bulunmak,

4) 4. olarak bizzat başvuruda bulunmak.

Bu sayılanlardan ise en yaygın olanı online olarak e -devlet şifresiyle başvuruda bulunmaktır.Bu başvuru yöntemi günümüzde en yaygın olanı ve hızlı çözümdür.

BİMER’e İnternet Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? Bimer’e en hızlı şekilde ulaşmanın yolu yukarıda da bahsettiğimiz gibi e devlet şifresiyle internet üzerinden başvuruda bulunmaktadır.Ayrıca BİMER’in kendi sitesine girerek de başvuruda bulunabilirsiniz. BİMER’in internet sitesine girerek başvuruda bulunmak için  aşağıdaki yolların izlenmesi gerekmektedir:

-Öncelikle BİMER’in internet sitesine giriş yapılmalıdır.

TC Kimlik Numarası, İsim, Soy isim, Anne kızlık soyadı ve cep telefonu numaraları doldurarak “Onay Kodu Gönder” butonuna basılmalıdır.

-Gelen mesajı ilgili yere girerek, sistem açılacaktır ve şikayetlerinizi artık yapabilecek konuma geleceksiniz.

e-devlet Şifresiyle Giriş Nasıl Yapılır?

PTT aracılığıyla alınan e devlet şifresiyle bir çok işlemi yapabileceğiniz gibi BİMER’e de şikayette bulunabilirsiniz.Almış olduğunuz şifreyle BİMER’in kendi sitesine yönlendiriliyorsunuz ve buraya kolayca başvuruda bulunabiliyorsunuz.

BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

BİMER’e Hangi Şikayetler Yapılır?

BİMER’e Şikayet Nasıl Yapılır? BİMER’e istenilen her konuda şikayette bulunulabilir.Konu için herhangi bir sınırlama yoktur.Yapılan her başvuru en hızlı şekilde işleme konulur.Hangi konuda şikayette bulunulursa, o konunun hangi kurumu ilgilendirdiğine bakılarak oraya yönlendirilir.İlgili kurum şikayetle ilgili konuyu çözüme kavuşturarak başvuruda bulunan kişiye bilgilendirme yapılır.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. murat der dedi ki:

    ben daha öncede buraya yazılı sikayette bulundum ama etkili olmadı galiba .izmir kahramanlar fuara klapısı karsısı saglık bakanlıgına ait arazini tellerini kırıp kaçak otopark yapan sekilsiz ne oldukları belirsiz kişiler kaçak otopark yapıyorlar ve insanlardan zorla para talep ediyaorlar gereginin bir an evvel yapılmasını rica ediyoruz lütfen

  2. murat der dedi ki:

    kahramanlar fuar kapısı karsısındaki saglık bakamlıgına ait arazide tellerini kırarak sahıslar kaçak ve ruhsatsız otopark yappıyorlar insanlardan zorla para alıyorlar ve uyarılara rahmen hala devam etmekteler lütfen ilgilenirseniz seviniriz

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.