Eğitimde Yeni Dönem.Zorunlu Eğitim 13 Yıl Olacak

Eğitimde Yeni Dönem.Zorunlu Eğitim 13 Yıl Olacak

Zorunlu Eğitim 13 Yıl Olacak. Eğitimde her geçen gün yenilikler yapılmaktadır.Yapılan yenilikler genel olarak memnuniyetle karşılanırken özellikle öğrenciler tarafından pek iyi karşılanmamaktadır.Hatta öğretmenlerin bile bu konuda şikayetleri olmaktadır.En son eğitim sisteminde yapışan değişikliklerle zorunlu eğitim süresi değişmişti.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından  düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada eğitim sistemiyle ilgili konulara değindi ve zorunlu eğitim sistemiyle ilgili açıklamalarda da bulundu.Peki Bakan YILMAZ bu konuyla ilgili ne dedi?Zorunlu eğitim süresi değişecek mi?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Zorunlu Eğitim Süresi 13 Yıla Çıkacak

Zorunlu Eğitim 13 Yıl Olacak. Zorunlu eğitim sistemiyle ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ şu açıklamaları yaptı:”İnşallah 2019 yılı sonuna kadar yapacağız. Yine kaliteli eğitim  vermek için mutlaka okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almamız lazım.  Yani insanımızın eğitim süresini arttırmamız lazım. Biz geldiğimizde insanımızın  eğitim süresi yaklaşık 5 yıldı şimdi 8 yıl. Ortalaması 12 yıl olması lazım. Zaten  12 yıl zorunlu eğitimi getirdik. Okul öncesi eğitimi de bir yıl alacağız.  Dolayısıyla Türkiye’deki zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağız. Dersliklerdeki  öğrenci sayısını azaltacağız, öğretmen sayısını artıracağız, öğretmen başına  düşen öğrenci sayısını azaltacağız. Daha kaliteli bir eğitim vereceğiz.  Öğretmenlere performans sistemi getireceğiz. Türkiye iyi bir yolda ilerliyor.”

Müfredat Değişecek

Zorunlu Eğitim 13 Yıl Olacak. Bakan YILMAZ okullardaki müfredatın da değişeceğini söyledi.Bakanın açıklamasına göre 2019 yılında yeni müfredata geçilecek.YILMAZ’ açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:”Şuna çok inanarak söylüyorum, Türkiye’nin eğitimi iyi bir yerde,  maddi yönden de manevi yönden de iyi bir yerde. Önümüzdeki dönemde inşallah  müfredatı da gözden geçiriyoruz. Değerler eğitimini de evlatlarımıza daha fazla  vereceğiz. Barış istiyoruz, huzur istiyoruz, hak istiyoruz. Kimse kimsenin  hakkına el uzatmasın diyoruz. Bu ailede, çevrede ve okulda verilir. Ama birisi  eksik olursa sıkıntı olur. Sadece okulda verirsek yeterli olmaz, ailede de  verilmesi lazım. Yaşadığımız ortamda da vermesi lazım.”

2017 Hurda Araç Teşvik Yasası Çıkacak mı ? 20 Yaş üstü Hurda Araç Yasasında Son Durum

Son Dakika.Hurda Araç Yasası Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?

Hurda Araç Yasası Meclisten Geçti.Şimdi Ne Yapılması Gerekiyor?

 

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)