Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?Son Gün Ne Zaman?Randevu Almak İçin Tıklayınız

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?Son Gün Ne Zaman?Randevu Almak İçin Tıklayınız

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Eski sürücü ehliyetine sahip olan vatandaşları , sürücü belgelerini yenileriyle işlemi devam ediyor. 2016 yılında değiştirme işlemi başlamıştı. Değiştirmek için süre henüz bitmedi ancak değişimin nasıl yapılacağı konusunda hala cevap bulamamış sorular bulunmakta. Bizler de merak edilen konular hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? 2017 yılında ehliyet yenileme ücreti 15 TL(13 TL Değerli kağıt bedeli+2 TL Hizmet Bedeli)’dir. Bu ücreti bankaya ödeyebiliyorsunuz.Diğer yıllarda değerli kağıt bedeli fiyatlarında artış olursa bu tutar da değişebilir.

Ehliyet Yenileme İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Ehliyet yenileme için bazı gerekli belgeler vardır.Bunların neler olacağı aşağıda belirtilmiştir:

– Eski sürücü belgeniz

– Sürücü olur sağlık raporu

– Nufüs cüzdanı veya pasaport

– 2 Adet biyometrik fotoğraf

– Emniyette verilecek parmak izi.

– 15 TL’lik Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve hizmet bedelinin ödendiğine dair banka dekontu

– Kan gurubunu belgeleyen belge.Eğer eski ehliyette bu yazıyorsa gerek yoktur.

Ehliyet Yenileme İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Ehliyet değiştirme işlemleri için Trafik tescil birimlerine başvuru yapılmalıdır. Trafik tescil birimlerine yapılacak başvurular randevu alarak yapılmaktadır.  Alınacak randevu ise internet üzerinden alınmalıdır.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ehliyet Yenileme İçin Son Gün Ne Zaman?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Ehliyet yenileme işlemi 2016 yılında başladı. 2016 yılında başlayan ehliyet yenileme işlemleri için en son başvuru tarihi 31/12/2020’dir. Yani ehliyetini yenilemek isteyen bu tarihe kadar işlemini yapmalıdır.

Ehliyet Yenileme İçin Sağlık Raporu Kaç Yılda Bir Değiştirilmelidir?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? Ehliyet yenileme için başvuruda bulunacaksanız sağlık raporu almanız gereklidir. Ehliyetlerini alan ağır araç sürücüleri aldıkları ehliyetlerini 5 yılda bir, hafif araç sürücüleri ise ehliyetlerini 10 yılda bir değiştirmek zorundadır.

Yeni Ehliyet Sınıfları Değişti Mi?

Ehliyet Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır? 2016 yılı başında başlayan ve 2020 yılında bitecek olan yeni ehliyet belgelerine başvurma sonrasında ehliyet sınıflarında da değişme olacaktır.Bu sınıfların eskiden hangileri olduğu ve yeni sınıfların hangileri olduğu aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*