Vergi ve Güncel Haber Portalı

Elektriğe Zam Gelecek mi En Az Kaç Ay Zam Yok EPDK’dan Resmi Açıklama ?

28.03.2017
14
Elektriğe Zam Gelecek mi En Az Kaç Ay Zam Yok  EPDK’dan Resmi Açıklama ?

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Yaptığı konuşma da elektrikte yapılan çalışmalara değindi. Konuşmasında  “Elektrikle ilgili Yaptığımız çalışmalarda zannediyorum 5. veya 6. dönem için de yine tarifeyi zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz, elimizdeki veriler göre şimdilik herhangi bir zam yapılmasını gerektiren bir durum içermiyor.” sözlerini söyledi. 

Elektriğe Zam Gelecek mi En Az Kaç Ay Zam Yok  EPDK’dan Resmi Açıklama ? Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bugün gerçekleşen ve sonuçlanan Artvin doğalgaz yapım ihalesinin ardından  başta elektrik zammı olmak üzere bazı konularda  açıklamalarda bulundu.

Şu anda Herhangi Bir Elektrik Zammı Gündemde Değil

Elektriğe Zam Gelecek mi En Az Kaç Ay Zam Yok  EPDK’dan Resmi Açıklama ? Mustafa Yılmaz, elektrik tarife dönemlerinde kurumun çalışmalarını yaptığını anımsattı. Yılmaz, herhangi bir müdahalenin gerekip gerekmeyeceğini incelediklerini belirterek, “Yaptığımız çalışmalarda zannediyorum 5. veya 6. dönem için de yine tarifeyi zamsız olarak kapatmayı öngörüyoruz, elimizdeki veriler şimdilik herhangi bir zam yapılmasını gerektiren bir durum içermiyor.” açıklamalarında bulundu.

İhale de Dağıtım Bedeli için Sıfır Kuruş Teklifi Geldi

        Elektriğe Zam Gelecek mi En Az Kaç Ay Zam Yok  EPDK’dan Resmi Açıklama ? 

Artvin doğalgaz dağıtım ihalesinde, ihaleye  giren iki şirkete tarafından   dağıtım bedeli için sıfır kuruş teklif verildi.  Dağıtım bedeli için sıfır kuruş teklif eden iki şirketin bundan sonra yapılacak lisans alma bedeli ihalesinde yarışacağını anlatan Mustafa Yılmaz.  İhalede önemli bir bölümünün  tamamlandığını belirtti.

Artvinliler 8 yıl boyunca doğalgaz dağıtımı için herhangi bir bedel ödemeyecek

Başkan  Yılmaz, bundan sonraki sürecin EPDK ile son kalan şirketler arasında olduğunu dile getirerek, sözlerinin devamında  şunları kaydetti: “Bundan sonra lisans alma bedeli ihalesinde en fazla fiyatı verenle beraber ihale nihai olarak sonlanacak.  Bu süreç vatandaşlarımızla ilgili bir husus değil. Şirketlerimizin Türkiye’nin geleceğine ne şekilde güvendiği ortada. ‘8 yıl boyunca buraya yatırım yapmak istiyoruz ve bir bedel talep etmiyoruz” sözlerini söyledi.  Ardından konuşmasında  “Artvinliler 8 yıl boyunca doğalgaz dağıtımı için herhangi bir bedel ödemeyecek. 30 yıllık lisansın ilk 8 yılında doğalgaz ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu rakamların bugünlerde ortaya çıkması dikkate alınması gereken bir durum, burada siyasi istikrar ön plana çıkıyor. Kurumumuzun düzenlemelerinin piyasaya verdiği güven ortaya çıkıyor. Yarınki ihaleyle birlikte 81 il tamamlanacak. Türkiye, doğalgazda bir sayfayı daha dolu bir şekilde kapatmış olacak.” dedi.

Kurumlar Vergisi Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılıyor şirket Kısmi Bölünmelerinde Yeni Kriterler Geliyor.

Kira Geliri Vergisi Ödemeleri Ne Zaman?Kredi Kartıyla Ödeme Mümkün Mü?

Büyükanneye Maaş Projesinde Yedek Listeler Oluşturulacak.

Kaplıcada Tedavi Göreceklere Müjde. SGK Tedavi Ücretlerini Karşılayacak. İşte O Tesisler

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksitini Kaçırmayın.Ne Kadar Ödeyeceğim?Son Gün Ne Zaman?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.