Vergi ve Güncel Haber Portalı

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor

25.01.2018
14
Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor.  Maliye Bakanı Naci AĞBAL Esnafa Üreticiye Esnafa Sanayiciye 2018 için  büyük vergisel teşviklerin yer aldığı torba yasa geliyor. Hazırlanan ve büyük bir bölümü tamamlanan torba yasa ile esnafa, üretime, istihdama, işverene, yeni ek destekler ve vergisel teşviklerin yeraldığı torba yasanın çok kısa zamanda Meclise geleceğini Maliye Bakanı Naci Ağbal Bugün söyledi.

SGK affı 2018. SGK Affından Kimler Yararlanacak?

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, ekonomi gündemi ile ilgili olarak konuk olduğu AA Finans Editör Masası’nda verdiği ilgilere göre  hükümetin büyük bir torba yasa tasarısı hazırladığını çok kısa zamanda meclise sevk edileceğini söyledi.

Ekonomik büyüme için Vergisel Destekleyici Unsurlar Geliyor

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor.  Maliye Bakanı Naci AĞBAL, katıldığı programda söylediği sözlerde “Kamu maliyesi, ekonomiye büyüme tarafında özellikle vergi ayağında destekleyici unsurlar getirecek. 2018’de özellikle yatırım tarafında makina teçhizat harcamalarını destekleyecek birtakım düzenlemeler yapmamız gerektiği gözüküyor, o konuyla ilgili hazırlıklarımızı tamamladık” sözlerini belirtti.  Bakan Naci Ağbal, sözlerinin devamında “2018’de yatırımları, istihdamı teşvik amacıyla bir torba yasa çalışmasını yakın zamanda Meclise sevk edeceğiz” sözleriyle devam etti.

MTV Borcu Olan Araç Satılır Mı? Vergi Borcu Olan Araç Muayene Olur Mu?

Torba Yasada 2018 Asgari Ücretle Çalışanların Maaşlarının düşmemesi düzenlemesi ile İşverene Asgari Ücret  Desteği Düzenlemesi de yer Alıyor

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor.  Maliye Bakanı Naci Ağbal Torba yasada Asgari Ücret çalışanların maaşlarının düşmemesi için Desteğinin 2018 yılında da devam edeceğini konuyla ilgi kalıcı düzenlemenin  Torba Yasa tasarısında olacağını müjdeledi.  Maliye Bakanı Naci AĞBAL  konuyla ilgili yaptığı açıklamada  “Asgari ücret, hiçbir şekilde yıl başında açıklanan tutarın altına inmeyecek. Bunu kalıcı düzenlemeyle hayata geçiriyoruz” sözlerini söyledi.

Maliye Bakanı Naci AĞBAL açıklamalarının devamında, önceki yıllarda asgari ücret için işverenlere aylık olarak verilen 100 TL’lik Asgari Ücret desteği 2018 yılında da devam edecek yasal düzenlemesi pakette yer alacağını söyledi.

Bireysel Emeklilikte Yeni Düzenleme 2018. BES’ten Çıkanlar Tekrar BES’e Dahil Olacak

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı İstihdam Teşvikleri de Torba Yasada Yer Alacak

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aralık ayı sonunda 2018 yılı için yeni istihdam teşvikleri geleceğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamalarında Prim ve vergi teşviklerinin 2018 yılında da sürmesi, esnaflara her ek istihdam için maaş, prim ve vergi desteği verilmesi gibi  yeni teşviklerden olacağını söylemişti. .  Açıklanan yeni istihdam teşviklerinin, 2018 yılı başı itibariyle uygulanmasına yönelik düzenlemelerin de Torba yasa tasarısında bulunması bekleniyor.

 Çalışan Anneye Bakım Desteği Çerçevesi Genişletiliyor

2018 Torba yasa tasarısı ile hükümet çalışan anneye bakım desteğinin çerçevesini genişletmesi bekleniyor.

 İmar Affı Torba Yasada Olacak

Esnafa Müjde 2018, Teşviklerle Dolu Yeni Torba Yasa Geliyor.  Daha önce kentsel dönüşümle ilgili bir kanun hükmünde kararname çıkarılacağı açıklanmıştı. Söz konusu kararnamede ruhsatsız yapılan yapıların kayıt altına alınması da yer alıyordu. Kamuoyunda imar affı olarak tanımlanan bu düzenlemenin yanı sıra, kentsel dönüşümle ilgili maddelerin de, kanun hükmünde kararname yerine, bu tasarı ile meclise geleceği öğrenildi.

2018 Ocak Ödenecek Vergi Yapılandırması Var mı Ödenmezse Taksit Bozulur mu ?

Bireysel Emeklilikte Çıkanlar Tekrar Sisteme Giriyor.Yeniden Sisteme Girenler Ne Yapacak?

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.