İcra Borcu Olanlara Müjde. Borçlar Artık Kredi Kartıyla Taksitle Ödenebilecek

İcra Borcu Olanlara Müjde. Borçlar Artık Kredi Kartıyla Taksitle Ödenebilecek

Borçlar Artık Kredi Kartıyla Taksitle Ödenebilecek.Adalet Bakanlığı tarafından icra borcu olan vatandaşlara ödeme kolaylığı getiriliyor.Vatandaşlar artık icra borçlarını taksitle ödeyebilecek. Taksitle ödemek için online işlem yapılması gerekmektedir.Bunun için öncelikle e – devlet şifresinin olması gerekiyor. E-devlet şifresi , elektronik imza ya da mobil imza ile vatandas.uyap.gov.tr adresine online olarak giriş yapılması halinde ödeme yapılabilecek.Peki tahsil harcı ne kadar ödenecek? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

UYAP’tan Yapılan Açıklamada Tahsil Harçları Belirtildi

Borçlar Artık Kredi Kartıyla Taksitle Ödenebilecek. İlgili uygulamanın detaylı hali vatandas.uyap.gov.tr adresinde kamuoyu ile paylaşılarak, e-imza ya da mobil imza gibi giriş adımlarını tamamlayarak kredi kartı ile ödemelerin gerçekleştirilebileceği yer alıyor.Ayrıca eğer dosyada herhangi bir haciz yoksa ve icra müdürlüğüne değil de alacaklıya ödeme yapıldıysa yüzde 2.27, ödeme icra emrini tebliğ alındıysa ve icra takibi kişi hakkında kesinleşmiş fakat herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malında veya banka hesabında haciz bulunmuyorsa yüzde 4,55, eğer ki herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malda veya banka hesabınca haciz bulunuyor, fakat taşınır ya da taşınmaz mal satışı henüz tamamlanmamış ise yüzde 9,10 satış işlemi yapıldıktan sonra ise yüzde 11,38 oranında icra dosyasına ödediği rakam üzerinden hesaplanarak tahsil harcı icra müdürlüğüne alınır açıklaması yer alıyor.

Açıklamanın devamında, ödeme yapılmak istenilen icra dosyası hakkında güncel dosya hesabını her halükarda alacaklı vekili veya icra dairesinden temin edilmeli. Bu bakımdan kuruluşun aracılığı ile yapılan ödemeler icra dosyasının kapandığına dair garanti verememektedir. BDDK tarafından Türk Elektronik Para A.Ş.’ye 6493 sayılı kanun çerçevesinde elektronik para ihraç etmek adına elektronik para kuruluşu olarak faaliyette bulunma izninin verildiği de açıklanmıştır.

Adım adım yapmanız gereken işlemleri öğrenmek için tıklayınız.

İcrada Satılan Araçlarda KDV Oranları Nelerdir ?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? İcra Dosyası E-Devletten Ne Zaman Silinir?

İcradan Nasıl Araç Alınır?

İcralık Borcun Varlık Şirketine Devredilmesi Durumunda Yapılacaklar

Bankaya Borcu Olanlar Dikkat.O Banka Tahsili Gecikmiş Alacağını Varlık Şirketine Devretti

Banka Hesabına Konulan Haczin Süresi Ne Kadardır Hesaba Konan Haciz Nasıl Kaldırılır ?

Neden Kredi Çekemiyorum? Kredi Çekmek İçin Ne Yapmalıyım?

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)