Vergi ve Güncel Haber Portalı

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor

20.09.2017
25
Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “KOBİ Gelişim Destek Programı`nın yeni proje çağrısı kapsamında, işletmelere verilecek destek tutarının üst limitleri, 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira olacağını belirtti.

KOSGEB de  avans dönemi geliyor

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kurul üyelerinin de katıldığı KOSGEB’in İcra Kurulu toplantısında yeni destek programı ile mevcut destek programlarında yapılan revizyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 1 Temmuz’da çıkan Üretim Reform Paketi’ndeki bir madde ile şirketlere avans verilmesi imkanının getirildiğini ve bu kapsamda. KOSGEB Destek Programlarında da ön ödemelerin yapılacağını açıkladı.

Konuşmaların ardından nanoteknoloji, kimya ve havacılık alanlarında üretim yapan Kimetsan Kimya, Nano Biyomed, Netmak, Bama Teknoloji ve Gökser Makina olmak üzere 5 firmaya temsili olarak 300 bin liralık çek avans verildi.

Kosgeb Ödemeleri Başladı Mı? Kosgeb Sonuçları Sorgulama

İthal Ürünleri Üreteceklere 5 Milyon Lira

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor.  Bakan Faruk Özlü sözlerinin devamında , yurt dışından ithal edilmekte olan ürünlerin yerlileştirilmesi, Türkiye’de üretilmesi için destek vereceklerinin sözlerini söyledi. sözlerinin devamında “Bunun da üst limiti 5 milyon lira. Yurt dışından bir ürün geliyor ithal ediyoruz.  Türkiye’de iç pazarda bunun karşılığı var, bunu yerleştirmek isteyen KOBİ’lerimize destek olacağız.” sözlerini söyledi.

Kosgeb Veri Tabanına Nasıl Kayıt Olunur? Resimli Anlatım

Kobilere  Geri Ödemesiz 1 Milyon Liraya Kadar Destekler Verilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) KOBİ Gelişim Destek Programı’nın yeni proje çağrısı kapsamında, işletmelere, üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz. 700 Bin lira faizsiz geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira destek verileceğini bildirdi.

Bakan Özlü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, KOBİ’lere destek olmak için önemli çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor.  Hayata geçirdikleri yeni programlardan birinin KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek. Katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılması. Konulu bir projenin teklif çağrısı olduğunu.  Belirten Bakan Özlü, ikincisinin ise KOBİ Teknolojik Ürün Yatı Destek Programı olduğunu anlattı.

2017 KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuruları Başladı Mı?

279 İşletmeye 6,7 milyar lira destek Verildi

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor. Bakan Faruk Özlü, KOSGEB‘in başlattığı sıfır faizli işletme kredisi kapsamında 10 Şubat ve 11 Temmuz tarihleri arasında 274 bin 279 işletmeye 6,7 milyar lira destek sağladıklarına dikkati çekti.  Bakan Özlü Bu kredilerin özellikle ihtiyaç sahibi mikro işletmelere verildiğini, kullanılan kredilerin 1,5 milyar liralık faiz giderinin KOSGEB tarafından karşılandığını söyledi.

Kosgeb Faizsiz kredi başvuruları başladı mı?

KOBİGEL’in Yeni Çağrıları Üretim Ağırlıklı Olacak

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor.  KOBİGEL’in yeni çağrısının temel amacının sürdürülebilir büyümenin vazgeçilmez unsurlarından biri olan imalat sanayisini güçlendirmek olduğunu belirten Özlü, KOBİ’lerin sunabilecekleri proje başlıklarını şöyle açıkladı.

“KOBİ’lerimiz, üretimde nesnelerin interneti uygulamaları, orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının artırılması. Katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş, ihracat kapasitesinin artırılması, yeni pazarlara açılım.  Mikro ölçekli işletmelerde tasarım, mühendislik imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme, bilişim teknolojisi altyapısının güçlendirilmesi, enerji verimliliğinin artırılması ve yeşil üretime geçiş başlıkları altında sunulan projeleri kabul edeceğiz. KOBİ Gelişim Destek Programı çağrımıza proje sunacak işletmelerin, KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla, orta ve yüksek teknolojili imalat sektöründeki KOBİ’lerimizin tümü, 11 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapabilirler. Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerimizde ise, 2016 yılı net satış hasılatının 300 bin lira, yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartını arayacağız. Ayrıca, işletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekiyor.” sözlerini söyledi.

Esnafa Girişimciye Müjde, KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek

Bir Çok Alanda Desteğe Devam Edilecek

Proje hedef ve faaliyetleriyle doğrudan ilişkili olmak kaydıyla.  Yeni istihdam edilecek personel, makine ve teçhizat, yazılım, eğitim, danışmanlık, belgelendirme, test, analiz, tanıtım, yurt dışı seyahat, fuar, stant, nakliye ve fuar kataloğu giderlerini de destekleyeceklerini belirtti.

Başvurular Aralık Ayının Sonunda Sonuçlandırılacak

Kosgebden Esnafa Yeni Müjde Avans Sistemi ve Yeni Krediler Geliyor.  Bakan Özlü sözlerine “KOBİ’lere proje bütçesinin yüzde 30’una kadar erken ödeme yapacağız. Üst limitler aşılmamak kaydıyla uygun bulunan gider kalemleri ve tutarlarının KDV hariç kısmı üzerinden yüzde 60 oranında destek vereceğiz. KOBİ Gelişim Destek Programı proje çağrımızın toplam bütçesi 500 milyon lira olarak belirlenmiştir. İşletmelerimiz, proje başvuru kılavuzuna ve proje formatına, KOSGEB web sitesinden ulaşabilirler. Başvurular, aralık ayı sonunda sonuçlandırılacak ve ilan edilecektir.” sözleriyle devam etti.

KOSGEB Kredisi Çıkanlara Şok. Bankalar SGK,Vergi Borcunu Kesecek,Sicile Göre Kredi Verecek

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.