Vergi ve Güncel Haber Portalı

KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Tekrar 2 Yıl Oldu

08.01.2017
53
KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Tekrar 2 Yıl Oldu

KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Değişti . KPSS alan gurubu ( a grubu)  için her gün yeni değişiklik yapılmaktadır.Daha öncelerde sınavın temmuz ayında yapılan bölümü mayıs ayına alınmıştı.Ayrıca muhasebe,iktisat,işletme,hukuk  ve maliye konularının soru sayıları değişmişti.Ayrıca bir değişiklik de sınavın geçerlilik süresinin değişmesiydi.Ancak son günlerde KPSS için çok konuşulacak güncel değişiklikler yapıldı.Peki bu değişiklikler nelerdir?Yazımızda bulabilirsiniz.

Soru Sayıları ve Süreler Değişti mi?

KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Değişti . KPSS de yapılan ve kamuoyuna da yansıyan haberde soru sayılarında değişikliğe gidildi.Özellikle KPSS a grubu için önemli değişiklik oldu.Yapılan değişiklikle hukuk,muhasebe,işletme,maliye ve iktisat soru sayıları arttı.Tabi buna bağlı olarak süre sayıları da arttı.Buna göre yeni soru sayıları ve süreler aşağıda verilmiştir.

Muhasebe: 40 soru 50 dakika

İşletme: 40 soru 50 dakika

Muhasebe: 40 soru 50 dakika

Maliye: 40 soru 50 dakika

İktisat: 40 soru 50 dakika

Genel Kültür- Genel Yetenek: 60+60 toplam 120 soru,130 dakika oldu.

Konuyla ilgili diğer konular ve soru sayılarına ulaşmak için tıklayınız.

KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Değişti.2 Yıl Oldu

KPSS A Grubu Puanı Geçerlilik Süresi Değişti  . Belki de herkesin merak ettiği bir konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. KPSS A grubu için daha önce 2 yıl olan geçerlilik süresi 1 yıla indirilmişti. Bimer’e yazılan yazı doğrultusunda Bimer’den gelen cevapla birlikte artık KPSS A grubu puanının geçerlilik süresinin 2 yıl olduğu anlaşılıyor. KPSS alan grubu çalışan adaylara şimdiden hayırlı olsun diyoruz.Konuyla ilgili resmi açıklamanın ÖSYM sitesinden en yakın zamanda yapılacağı düşüncesindeyiz.Yani bundan sonra adaylar,puanın 2 yıl geçerli olduğu üzerine hesaplarını yapabilirler.

İŞTE BİMER’DEN GELEN KPSS A GRUBU PUANI GEÇERLİLİK SÜRESİ  CEVABI

 Konuyla ilgili resmi açıklamayı en kısa zamanda beklediğimizi yine vurguluyoruz.Bundan sonraki beklentimiz ise sınavın tarihinin değişmesidir.Bir çok KPSS adayı mayıs ayının erken olacağı düşüncesindedir.Bu konuda da herhangi bir gelişme olursa sitemizden takip edebilirsiniz.

Konuyla ilgili sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.