Vergi ve Güncel Haber Portalı

Mukellef.co Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları ve Ücretleri

Mukellef.co Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları ve Ücretleri

Türkiye’de yeni bir sistem olarak ön plana çıkan Mukellef.co nedir, ne işe yarar, avantajları ve ücretleri ile alakalı olarak bilgiler edinme yoluna gideceğiz. Bildiğimiz gibi günümüzde ev hanımları dahi internet üzerinden ticaret yapabiliyor hale geliyor ancak zaman içerisinde iş büyüdüğünde kurumsallaşmak ciddi manada soru işaretleri ile dolu bir aşama.

Türkiye genelinde bildiğimiz üzere Paraşüt gibi birçok farkı sistem geliştirildi. Mükellef.co sistemi de aslında buna benzer bir sistem. Ancak en büyük farkı, işletme kurma işlemlerinizi dahi bu sistem yürütüyor ve sisteme kayıtlı olan mali müşavirler tarafından sürekli yönlendirilme yoluna gidiyorsunuz. Öncelikle sistemi sizlere kısaca tanıtmak ve sonrasında detaylarından bahsetmek istiyoruz.

Mukellef.co Nedir?

Mukellef.co, sizin işletme kuruluş aşamanızdan muhasebe ve vergi danışmanlık hizmetlerine kadar tüm alanlarda hizmet sunan dijital bir hizmet platformudur.

Bildiğimiz gibi artık işletme kurmak için de tamamen dijital dökümanlar yeterli oluyor. Tabi ki bu konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için süreç ciddi manada bir zulüm haline gelebilir. Mükellef sistemi, danışmanlık ve uygulama safhasında sizlere mükemmel ötesi seçenekler sunan ve altyapısı çok güvenli bir sistem olarak dikkatleri çekiyor. Peki bu sistem ne işe yarıyor? Ne gibi avantajları ve dezavantajları var? Hemen bu sorulara da mümkün mertebe en açık şekilde yanıt vermek istiyoruz.

Mukellef.co Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Öncelikle yukarıda bir işletme hesabının admin panel görüntüsünü görüyorsunuz. Sistem, tamamen sizinle etkileşimde kalarak işletme işlemlerinizi gerçekleştirme yolunda adımlar atıyor. Sistemin en büyük avantajlarından birisi de İŞLETME KURMA İŞLEMLERİNİ TAMAMEN KENDİLERİ YAPIYOR.

Yani kendinize bir işletme kuracaksınız. Bu işletme kuruluşu esnasında gereken tüm belgeleri Mukellef.co sizden alıyor ve işlemlerinizi kendileri takip ediyor. Zaman içerisinde sizler sadece koltuğunuza oturup sistemin işleyişini takip ediyorsunuz. Peki sistemin daha farklı ne gibi özellikler sunduğunu merak ediyor musunuz? Mukellef.co özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir;

 • Devletin desteklediği bütün e-Dönüşüm hizmetleri ile tam uyumlu çalışır.
 • İşletme kurma işlemleriniz dahi tamamı ile bu sistem tarafından takip edilir.
 • Sisteme kayıtlı olan mali müşavirler sizlere her anlamda destek oluyor ve sorularınızı sürekli olarak yanıtlıyor.
 • Sistem e-Fatura, e-Arşiv gibi tüm sistemler ile tamamen uyumlu çalışır.
 • Sistemin içerisinde dahil olan muhasebe sistemi sayesinde cari takibi, muhasebe işlemleri gibi birçok seçeneği sizlere sunuyor.
 • Sistem, mobil uygulaması sayesinde de her türlü mobil cihaz üzerinden sürekli takip edilebilir ve yönetilebilir.
 • Sisteme banka hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Tüm geleni ve gideni otomatik olarak sistem üzerinden takip edebilirsiniz.
 • İyzico altyapısı ile ortak çalışan sistem, projeleriniz için sizlere ödeme almak adına sanal pos desteği de sağlıyor.
 • Devlet için ve işletmeniz için gerekli tüm finansal dökümanları dijital ortamda sorunsuz bir şekilde alınabilir.
 • Sistem, sizlere sanal ofis imkanı dahi sunuyor. Yani bir ofisiniz oluyor ancak bu tamamen sanal. Yani devlet önünde yasal bir işletme haline gelmeniz için her altyapı var.

Bunun gibi sayamadığımız daha birçok farklı özelliği ile günümüzün en gelişmiş altyapılardan birisi olarak dikkat çekiyor. Şimdi sizlere bu anlamda ücretleri sunalım.

Mukellef.co Üyelik Ücretleri

Mukellef.co, kurumsal ve bireysel üyelik ücretleri olmak sureti ile iki ayrı paketi bizlere sunuyor. Bu anlamda sunulan paket ücretleri de aşağıdaki şekilde kendisini gösteriyor;

 • BİREYSEL ÜYELİK: 225 TL (Aylık)
 • KURUMSAL ÜYELİK: 800 TL (Aylık)
 • SANAL OFİS HİZMETİ: 99 TL (Aylık)
 • KURYE İLE EVRAK TESLİMATI: 85 TL (Aylık)


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.