Vergi ve Güncel Haber Portalı

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?

18.03.2017
34
SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), terör ve afet nedeniyle zarar gören bazı sigortalı vatandaşlarımızın sigorta prim ödemelerini en geç 30 Haziran 2017 tarihine kadar erteleme kararı alındığını açıkladı.

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), terör ve afet nedeni ile zarar gören vatandaşların. Sigorta primlerinin ertelendiği ile ilgili iyi haberi bugün açıkladı.  Kurum tarafından bugün yapılan yazılı açıklamaya göre.  Terör ve afet nedeniyle zarar gören bazı il ve ilçelerdeki işverenlere ait sigorta prim ödemeleri̇ erteleniyor.

Terörle mücadele Nedeniyle Erteleme Geliyor

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ? Terörle mücadele kapsamında Şırnak ve Hakkari ile Siirt’in Eruh, Mardin’in Nusaybin, Derik ve Dargeçit, Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçelerindeki.  5510 Sayılı Kanun kapsamındaki sigortalılar ile genel sağlık sigortalıları ve sigortalı çalıştıran işverenlerin kanun gereğince.  23 Aralık 2016-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında ödeme yapması gereken prim borçları ve prim tutarlarını  kuruma bildirmeleri istendi.

Bilgi verilmesi kaydıyla Ekim 2015 ve öncesi dönemlere ilişkin mevcut prim borçları ile kasım 2015, 2016 yılının tamamı. 2017 Yılı haziran ayına kadar olan prim borçları ve ödeme vadesi aralık 2015 ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasına denk gelen.  Her türlü yapılandırma ile taksitlendirme taksitlerinin ertelendiği yazılı açıklamada belirtildi.

Kiliste  Terörle Mücadele Nedeniyle Erteleme Kapsamında

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ? Buna göre; Kilis’te de aynı kapsama giren sigortalılar için 23 Aralık 2016 ile 31 Temmuz 2017 arasında ödemek zorunda oldukları primleri.  Kuruma bildirmeleri.  Ocak 2016 ve öncesi dönemlere ilişkin mevcut prim borçları ile 2016’ın şubat ayından 2017’nin haziran ayı dahil olan dönemlerine ilişkin.  Prim borçları ve ödeme vadesinin 1 Mart 2016 ile 30 Haziran 2017 arasına denk gelen her türlü yapılandırma ve taksitlendirme taksitlerinin ertelendiği açıklandı. Mersinde Meydana Gelen Afe Nedeniyle de Erteleme Geldi

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ? Terör Nedeniyle yapılan ertelemenin yanı sıra Mersin’de meydana gelen sel ve su baskını afeti nedeniyle Yenişehir, Mezitli, Akdeniz, Toroslar, Bozyazı, Gülnar, Mut, Erdemli, Tarsus, Anamur, Silifke ve Aydıncık ilçelerine bağlı mahalle, belde ile köylerinde ikamet eden aynı kanun kapsamındaki sigortalılar ile sigortalı çalıştıran özel sektör iş yeri işverenlerinin 14 Aralık 2016 ile 31 Mart 2017 dönemine ilişkin her türlü bilgi ve belgelerin verilme süresinde (iş kazaları ile meslek hastalıkları bildirimleri hariç) daha önce Kurum Yönetim Kurulunca alınan karar gereğince, 28 Nisan 2017’ye kadar bildirilmesi gerektiği aktarıldı.

Ertelenen Borçlara Gecikme Zammı Veya Ceza Alınmayacak

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ? Ekim 2016 ve öncesi dönemlere ilişkin mevcut prim borçları ile 2016 kasım, aralık,  2017’in haziran ayı dahil dönemlerine ilişkin prim borçları ve ödeme vadesinin.  14 Aralık 2016 ile 30 Haziran 2017 arasına denk gelen her türlü yapılandırma ve taksitlendirme taksitlerinin 5510 sayılı kanunda belirtilen gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmaksızın 26 Aralık 2017’ye kadar ertelenmesine.  Teşviklerden, yapılandırma ve taksitlerden bu durumun ihlal nedeni sayılmayacağı yazılı açıklamada belirtildi.

Vergi Dairesinde İadeniz Nerede Hangi Aşamada Hemen Öğrenin KDV İade Takip Sistemi (Resimli Anlatım)

Ev Alacaklara Müjdeli Haber.Tapu Harçları İndi, Damga Vergisi Sıfırlandı.Karar Resmi Gazetede Yayınlandı

Beklenen Açıklama Geldi.Gelir Uzman Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı Alımı Geliyor

İşyeri Kira Beyannamesi Verenler Vergi İadesini Nasıl Alacaklar ?

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.