Vergi ve Güncel Haber Portalı

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede Yayınlandı

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede Yayınlandı

2017 pul paraları ne kadar oldu

2017 yılı aracınıza ödeyeceğiniz araç vergisi diğer bir adıyla motorlu taşıtlar vergisi miktarları 27/12/2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede.  213 Sayılı  Vergi Usul Kanununa bağlı olarak , 474 sıra Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği yayınlandı. Bu yayınlanan tebliğe göre 2017 yılında uygulanacak yeniden değerleme oranı  % 3,83 olmuştu. 27/12/2016 Tarihli resmi gazetede yayınlanan 47 seri nolu Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği ile 2017 Araç bandrol miktarları belli oldu.

Araç Vergileri, Hangi Vergi Dairesi Tarafından  Ne zaman tahakkuk eder?

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede. Araçlara ait motorlu taşıtlar vergisi, araçların kayıt ve tescilinin yapıldığı yerin vergi dairesi tarafından her yıl Ocak ayının başında yıllık olarak olarak tahakkuk eder. Tahakkuk etmiş bu vergi araç sahibine tebliğ edilmez tahakkuk ettiği gün araç sahibine tebliğ edilmiş sayılır. Vergi Dairesi tarafından sizin aracın vergisini gösteren herhangi bir yazıda gönderilmez.  Araç verginiz yanlışlıkla eksik tahakkuk eder veya hiç tahakkuk ederse , vergi dairesi eksik tahakkuk eden veya hiç tahakkuk etmeyen vergiyi ceza ve gecikme zammı ile birlikte tahsil eder. Böyle bir durumla karşılaşmamak için aşağıda ki kriterlere göre aracınızın vergisini kontrole din bir eksiklik olursa ödemeden önce ilgili vergi dairesine başvurarak durumu düzelttiriniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne zaman ödenir. Taksitle Ödenebilir mi?

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede. Araç vergileri, 197 Sayılı Motorlu taşıtlar Vergisi Kanuna göre  Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Yılın ilk altı ayı içerisinde aracın motor silindir hacmi, oturma yeri, azami toplam ağırlığı gibi aracın bünyesinde yapılan  ve vergi miktarını arttıran veya azaltan değişikliklerde,  verginin ikinci taksit yeni duruma göre alınır.Aracınızı yılın ilk altı ayında (30 hazirana kadar) satar veya trafikten çekerseniz. Motorlu Taşıtlar Vergisinin ikinci taksidini ödemezsiniz.

Yıl İçerisinde Sıfır Araç Alırsam Motorlu Taşıtlar Vergisi Öder miyim? 

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede.  Sıfır aracınızı yılın ilk altı ayında (30 haziran dahil) alırsanız her iki taksiti de ödersiniz. İlk taksit aracınızı vergi dairesine tescil ettirdiğiniz tarihten itibaren bir ay içerisinde ödenir. İkinci taksit yine temmuz ayında ödenir. Sıfır aracınızı yılın ikinci altı ayı içerisinde (31 Aralık dahil) alırsanız. sadece ikinci taksiti ödersiniz.   Bu durumda ikinci taksit aracı vergi dairesine tescil tarihinizi takip eden bir ay içinde ödenir.

2017  Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne kadar Oldu

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede 27/12/2016 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Yeni Araç bandrol miktarları aşağıda ki listededir.

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede

Son Dakika 2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Resmi Gazetede

2017 MTV Araç Bandrolü İndirimli Nasıl Ödenir Konulu Yazımıza Ulaşmak İçin Tıklayınız

2017 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Tutarları Konulu Yazımız için Tıklayınız 

Araç vergisi İnternetten ödeme Resimli Anlatım Konulu Yazımıza Ulaşmak için Tıklayınız

Söz Konusu Resmi Gazeteye Ulaşmak İçin Tıklayınız

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.