Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Enflasyon Zammı Olacak Mı? Kesin Rakam Açıklandı Mı?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Enflasyon Zammı Olacak Mı? Kesin Rakam Açıklandı Mı?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Temmuz ayı çalışan ve emekliler için sevinçli bir ay.Şöyle ki, ister çalışan  olsun, ister emekli olsun maaşlarına  yılda 2 kez zam alırlar.Bu zamların ilki ocak ayında,ikincisi ise temmuz ayında olmaktadır.Ocak ayında yüzde 3 olarak zam verildi.Sıra ise temmuz ayına geldi.Bu ayın bir özelliği de ,yüksek enflasyon oranı doğrultusunda ek bir zam yapılacak olmasıdır.5 Haziran 2017 tarihinde açıklanan rakamlar doğrultusunda enflasyon rakamı az çok belli oldu.Peki emekliler temmuz ayında ne kadar maaş alacaklar? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Toplu Sözleşmeye Göre Ne Kadar Zam Gelecek?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Toplu sözleşme yapılarak 2 yıl için emekliye verilecek zam oranları belli olmaktadır.Buna göre,2016 ve 2017 yılı için 2015 yılı ağustos ayında tolu sözleşme hükümleri uygulandı.Buna göre 2017 yılı temmuz ayında emeklilere yüzde 4 zam yapılacak.Ocak ayında ise yüzde 3 zam yapılmıştı.Ancak, emeklilerin alacağı maaş zammı sadece toplu sözleşmeye göre belirlenmiyor.Yani emekliler sadece yüzde 4 zam almayacak.Peki başka hangi zam verilmektedir?

Emekliler Enflasyon Zammı Alacak Mı?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Yapılan toplu sözleşme hükümlerine göre, eğer ilk 6 ayda enflasyon oranı yüzde 3 ve üzeri olursa emekliler enflasyon zammı alacaktı.Buna göre, son olarak mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı.Açıklanan maysı ayı enflasyonuna göre, enflasyon yüzde 6,15 oldu.Bu da demek oluyor ki, şu an için emeklilere yüzde 3,17 ekstra enflasyon zammı olacak.Tabi şunu belirtmekte fayda var.Bu rakam net bir rakam değil.Temmuz ayı başında açıklanacak olan haziran ayı enflasyonuna göre, miktar kesinleşecek.Sonrasında ise bu rakam yüzde 3 olan zamma eklenerek net maaş ortaya çıkacaktır.

2018 ve 2019 Maaş Zamları Ne Zaman Belli Olacak?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? 2018 yılı ve 2019 yılı için emekli maaşının ne kadar olacağı ağustos ayında başlayacak olan toplu sözleşme hükümlerine göre belirlenecek.Toplu sözleşmeyle,emeklilerinin 2018/Ocak, 2018/Temmuz, 2019/Ocak ve 2019/Temmuz aylarında alacağı zam oranları belli olacak.

Zamlı Emekli Maaşımı Nasıl Öğrenebilirim?

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Emekli maaşınızı E devlet sisteminden görüntüleyebilirsiniz. Bunun için e devlet şifresi sahibi olmanız gerekiyor. E devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden alabilirsiniz. Emekli maaşınızı görüntülemek için www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaranız ve E devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın. E hizmetler-Sosyal Güvenlik Kurumu bölümüne gelin.

  • Memur maaşı görüntülemek için 4C HİZMETLERİ-4C EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ,
  • Bağkur maaşı için 4B HİZMETLERİ-4B EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ,
  • Ssk emekli maaşı için 4A HİZMETLERİ-4A EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ’ne tıklayıp işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Emeklilere Bayram Müjdesi.Emekli Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek

Emeklilik Yaşında Son Dakika Gelişmesi.Emeklilik Yaşı 72 Mi Oluyor?

Hangi Emekliler Emlak Vergisinden Muaftır ?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)