Vergi ve Güncel Haber Portalı

Toplu Sözleşmede Son Dakika.Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir

30.07.2017
13
Toplu Sözleşmede Son Dakika.Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir

Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir. Memurlar ve emekliler için toplu sözleşme görüşmeleri başlıyor.Sendikalar, memurların isteklerini toplu sözleşme masasına taşımanın hesaplarını yapıyor.  Toplu sözleşmede memurların bir çok isteği var.  Bunların çoğu da maaşların nasıl yükseleceği yönündeki istekleri.Bu yıl yapılacak olan toplu sözleşmelerle 2018 ve 2019 yıllarındaki zam oranları belli olacak.  Ayrıca memur ve emekliler için maaşların dolaylı olarak daha da yükseleceği bir sözleşme olacak.Peki bu maaş artışı nasıl olacak? Ne gibi durum olursa maaşlar artacak?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Maaşlarda Az Vergi Alınabilir

Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi memurların maaşı dolaylı olarak bu toplu sözleşmede artabilir.Bu artıştaki en önemli etkenlerden birisi vergi dilimi değişikliği olacaktır.Şöyle ki, şu an için yıllık geliri 1300 TL olan bir memurdan yüzde 15 vergi kesiliyor.Toplu sözleşmede bu oranın yüzde 10 olması teklif edilecek.Bu da demek oluyor ki maaşlardan daha az vergi alınacak ve maaşlar dolaylı olarak daha da artmış olacak.Memur-Sen bu teklifi masaya sunacak ve daha sonrasında hükümet ile pazarlıklar yapılacak.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN,daha önceki bakanlar kurulu toplantısında vatandaş için rahatlatıcı önemler alınmasını istemişti.Bu çağrı doğrultusunda ekonomi kurulunun be teklife sıcak bakacağı belirtiliyor.

Bazı Maaşlardan Vergi Alınmayabilir

Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir.Maaşların dolaylı olarak yükselmesinde bir diğer yöntem ise bazı maaşlardan hiç vergi alınmaması olacaktır.Bu durum da toplu sözleşmelerde dile getirilecek.Buna göre, maaşı belli miktarın altında olan çalışanlardan vergi alınmayacak.Bu durum da maaşların dolaylı olarak artacağı anlamına geliyor.Bu miktarın ne kadar olacağı konusunda net bir rakam henüz yok.Ancak toplu sözleşme masasında bu rakam da belli olacak.

Eş Yardımı 410 TL,Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir

Eş Yardımı 410 TL Çocuk Yardımı 102 TL Olabilir. Belki de memurların çoğunun aile yardımı ve çocuk yardımının yetersizliğinden dert yandığı kesindir.Bu yardımların çok düşük olduğunu söyleyen memurlar, bunun artmasını istiyordu.Özellikle çocuk yardımının çok düşük olduğunu söyleyen memurlar,çocuğun masraflarının bu yardımdan kat kat yüksek olduğunu söylüyor.Bu toplu sözleşmede bu yardımların da artırılması istenecek.Teklifte eş yardımının 410 TL, çocuk yardımının her çocuk için 102 TL olması istenecek.Bu teklife hükümet yetkilileri ne der bilinmez ama bu kabul olursa memurların maaşları bu sefer doğrudan artmış olacak.

Ailelere Müjde.Okul Çağındaki Çocuğa 821 TL Verilecek

Asker Ailelerine 500 TL Yardım Şartları Nelerdir?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.