Vergi ve Güncel Haber Portalı

Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor? Kimler Yararlanabilecek? Aylık Ücreti Ne Kadar Olacak?

01.04.2017
26
Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor? Kimler Yararlanabilecek? Aylık Ücreti Ne Kadar Olacak?

Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor? Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN ucuz intenet konusuna daha önce değinmişti. Bakanın açıklamalarından sonra hemen herkes ucuz internet konusunda ücretin ne olduğunu ve kimlerin yararlanacağını merak etmeye başladı. Bu kapsamda,Türk Telekom ile iş birliğine giden hükümet yetkilileri, ilk kez internet bağlatacak kişiler için kar amacı gütmeyen özel tarifeleri yayınladı.Kampanyanın adı “Toptan Al-Sat DSL İnternet Bizden Kampanyası”.  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 30.03.2017 tarihli kararına göre 4 Mbps erişim hızına sahip olacak paketler 20 GB ve 40 GB adil kullanım kotası (AKK) seçenekleriyle satışa sunulacak. Peki ucuz internet ücretleri ne kadar oldu?  Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN Ne Demişti?

Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor? Ulaştırma ,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN kimsenin internetsiz kalmaması için çalışmalar başlattıklarını söylemişti. Bu konudaki sözlerini şöyle sürdüren ARSLAN, “Bugünün Türkiye’sinde tek bir vatandaşımızın bile internete erişmekten mahrum kalmaması için çalışıyoruz.  Çünkü internet herkes için. Gencimiz, yaşlımız, evinde ödevini yapan çocuğumuz, işini büyütmeye çalışan vatandaşımız için.  Bu seferberliğin ilk ve en önemli adımı ise, internet fiyatlarının her gelir grubu tarafından ulaşılabilir olmasını sağlamak.Baktığımızda Türkiye genelinde sabit telefon abonesi olan ancak bir kere bile internet kullanmamış 1,8 milyon hane var. Bu seferberliğin ilk hedefi bu vatandaşlarımızı internet ile buluşturmak ve internet hizmetinin her gelir grubu tarafından erişilebilir olmasını sağlamak”demişti.

Ucuz İnternet Ücretleri Ne Kadar Olacak?

Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor? Ucuz internette normal vatandaş ile Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına farklı ücret tarifeleri uygulanmıştır.

Evinde ilk defa internet kullanacaklara uygulanacak olan farklı kotalardaki ücretler şu şekildedir:

 

Engelli, Gazi ve Şehit Yakınlarına uygulanacak olan farklı kotalardaki ücretler şu şekildedir:

Ucuz İnternet Kullanımında Başvuru Şartları Nelerdir?

Ucuz İnternet Kullanımı Geliyor?

-Kampanya paket bazlı takip edileceğinden sadece Al-Sat modelinde geçerli olacaktır

-Kampanya; tesis adresinde daha önce hiç abonelik yapılmamış yeni müşterilere ve tesis adreslerinde abonelik iptali üzerinden en az 3 (üç) ay geçmiş abonelere uygulanacaktır

-Kampanyaya dâhil olan aboneler 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 20 GB AKN ve 40 GB AKN’li DSL paketleri dışında bir pakete geçiş yaparsa paket ücretine yapılan indirim ve verilen satış desteği sonlandırılacaktır.

-Kampanya kapsamındaki abonelikler 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 40 GB AKN paketlerine geçiş yaptığı durumda Toptan Al-Sat İnternet Bizden Kampanyası’na dahil oldukları tarihten itibaren 24 ay tamamlanıncaya kadar sürede 4 Mbps’e Kadar Limitsiz 20 GB AKN paketi ücreti kadar indirim uygulanacaktır.

-Kampanya kapsamındaki aboneliklerde 24 ay boyunca AKN uygulanacak ve AKN sonrası hız 1 Mbps olacaktır

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI İÇİN TIKLAYINIZ.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.