Yeni Emekli Olana Promosyon Var mı Tutar Ne Kadar Olacak ?

Yeni Emekli Olana Promosyon Var mı Tutar Ne Kadar Olacak ?

     Hükümetin yaptığı bir takım düzenlemeler sonucu. Emeklilerin büyük bir  bölümü banka promosyonunu bankalardan aldı. Bu imkandan  acaba  ileri tarihlerde emekli olacaklar da yararlanacak.  Emekli maaşı bağlanan, bankasını seçerek promosyon parasını cebine koyabilecek. 

Yeni Emekli Olana Promosyon Var mı Tutar Ne Kadar Olacak ? Memurlar gibi emekliler de maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alma hakkını hükümetin yaptığı düzenlemeler sayesinde  kavuştu.  11.5 Milyon emekliye promosyon ödemesi bankalar tarafından Mart-Nisan- Mayıs’ta yapılması kurala bağlandı.  İşlemlerin kolaylaştırılması için hükümet temsilcileri ile bankaların görüşmesi sonucu emeklilerin büyük bölümü promosyon  parasını bir ayda cebine koydu.  Promosyondan şimdiki emeklilerin yanı sıra  önümüzdeki dönemde emekli olacaklar da yararlanacak.

Yeni Emekli Olanların Promosyon Tutarlarının Asgari Tutarı da Mevcut Emeklilere Verilecek Tutarla Aynı Olacak

Yeni Emekli Olana Promosyon Var mı Tutar Ne Kadar Olacak ? Çalışan Kişi ne zaman emekli olursa olsun, promosyon almaya hakkı olacak.  Şimdi emekli olan da 3 ay sonra ya da 6 ay sonra emekli olan da banka promosyonuna başvurabilecek. Emekli maaşı  almaya hak kazanan  kişi, bankasını kendi seçerek bankayla anlaşacak bankaya üç yıllık taahhüt verip promosyonunu hemen alabilecek.  Yeni emekli olacakların  promosyon tutarı da mevcut emekliler gibi olacak.  En az tutar bağlanan maaşa göre değişecek.  Bin liranın altındaysa 300 Lira, bin-2 bin TL  arasında ise 375 lira olacak.  2 Bin liranın üzerinde ise  450 lira promosyon alabilecek.  Bu tutarlar Yeni emekli olacakların bankadan alacakların asgari tutarlar  olacak.  Banka ile anlaşabilirlerse bu tutarın üzerinde promosyon alabilecekler. Yani emekli olacak kişi hangi banka  daha yüksek ödeme teklif ederse,   o bankanın cazip fırsatları değerlendirilebilecek.  Emekli olanlar, ya ilk maaşın yatırıldığı bankayla devam ederek promosyonunu oradan alabilecek ya da e-devlet’ten ya da seçtiği bankaya başvurarak maaşını taşıyabilecek.

İş Arayanlara Müjde Devletten 650 Lira

Vakıfların Vergilendirilmesi ve Vakıfların Vergi Muafiyeti Nasıl Olur ?

BES’ten Nasıl Çıkılır BES’ten Çıkma Dilekçesi ?

2017 Kurumlar Vergisi Beyannamesi Ne Zaman Verilir Ne Zaman Ödenir ?

Enflasyon Rakamları Açıklandı.Memura ve Emekliye Şu An İçin Yüzde 1.34 Enflasyon Zammı Gelecek

5 Yıllık Ceza İndirimi Neden Çıkmıyor?Mahkum ve Yakınlarının Gözü Resmi Gazetede

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)