Vergi ve Güncel Haber Portalı


Warning: A non-numeric value encountered in /home/vergihoc/public_html/wp-content/themes/safirblog/single.php on line 15

EIN Numarası Nedir? Nasıl Alınır?

EIN Numarası Nedir? Nasıl Alınır?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte EIN numarası nedir, nasıl alınır sorusuna yanıt vererek fikir edinmenize yardımcı olmak istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle ticari girişimlerin önünün açılması açısından ciddi anlamda somut adımlar atılıyor. Gerek devlet ve gerekse girişimciler nezdinde sunulan destekler sayesinde artık çok daha somut adımlar atılarak ilerlemek mümkün hale geliyor diyebiliriz sanırım.

EIN numarası, günümüzde bir şirket için en çok önem arz eden seçeneklerden birisi olduğundan dolayı bu makalemiz içerisinde sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz. Birçok kişi bu konu hakkında bilgi sahibi değil. Bizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirerek süreç yönetimi noktasında işlerinizi biraz daha pratik hale getirme yoluna gideceğiz.

EIN Numarası Nedir?

EIN numarası, bireysel ya da kurumsal işletmelerin günümüzde ki sosyal güvenlik numarası şeklinde nitelendirilen benzersiz bir kodlama biçimidir.

Türkiye genelinde de dünya genelinde de şirketlerin genel yapılarını kontrol altında tutabilmek için olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanıyorum. EIN numarası, uluslararası olarak kullanılan 9 haneli bir kodlama biçimidir. Employer Identification Number açıklamasının kısaltması olarak kabul görür.

Amerika ya da İngiltere gibi ülkelerde EIN numarası (Federal Kimlik Numarası) ismi ile bilindiğinden dolayı aslında birçok kişi tarafından farklı da değerlendirilebilir. Amerika’da özellikle kurumsal banka hesabı vs. açabilmek için bu koda sahip olmak gibi bir zorunluluğunuz söz konusudur.

EIN Numarası Nasıl Alınır?

Bunun için uygulamalar genel itibari ile uluslararası normlarda yapılır. Tabi ki ulusal bir işlem bütünüdür ve her ne olursa olsun buna yönelik olarak ciddi anlamda somut adımlar atılır. EIN numarası nasıl alınır sorusunun yanıtına geçelim.

EIN başvurusu bireysel olarak yapılabilmektedir. Bu numara Amerika’da bulunmanıza gerek kalmadan alınabilmektedir. IRS ( Amerikan Gelirler İdaresi ) tarafından verilen bu numara için, IRS’in web sitesi üzerinden bir SS-4 formunun doldurulması gerekmektedir. Bu form doldurulduktan sonra gerekli bilgi ve belgelerle IRS’e gönderilmesi ve işlemlerin takibinin yapılması gerekmektedir.

Şirketiniz için IRS’den EIN numarası alabilmeniz için çok uygun bir fiyata size yardımcı olmaktayız. Bunu kolay ve hızlı servisimiz sayesinde, kafa karıştıran IRS formları ve prosedürleri ile uğraşmaktan kurtulur ve profesyonel müşteri desteğimizden yararlanırsınız.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.