Vergi ve Güncel Haber Portalı

2017 KPSS Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor ?

06.03.2017
21
2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor ?

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları Haftaya salı yani 14 mart 2017 tarihinde başlayacak 27 mart 2017  salı günü sona erecek.  Her oturum başı elli TL ücret alınacak. 

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Nedir ?

 2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor?  Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca.  ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde.  Kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

A Grubu Kadrolar

Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki.  Özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına.

B Grubu Kadrolar

 2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor?  Kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

KPSS’nin  Kaç Oturumuna Girmek Gerekiyor?

 2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor? KPSS için gireceğiniz oturumlara durumunuza göre siz karar verebilirsiniz.  ÖSYM İnternet sitesindeki Başvurular bölümünde yayımlanan kılavuzdan durumunuza ilişkin gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

KPSS gireceğim ama 2 Lisans mezunuyum İşletme ve Türkçe Öğretmenliği, sınava İşletmeden girsem 2 ay sonra alan değişikliği yaptırabilir miyim?

    2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor?  Birden fazla eğitim bilgisiyle başvuru yapılabilir. Kılavuzda ya da daha sonra belirtilen tarihler arasında “yeni eğitim bilgisi” belirtilen Koordinatörlüklerden ekletilebilir.

KPSS Puanım Hesaplanması için YDS’ye Her Yıl Girilmesi mi Gerekiyor ?

 2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor?  İçerisinde YDS bulunan KPSS puanlarının hesaplanması için her yıl YDS sınavına girmeye gerek yok  son beş yıl içerisinde KPSS sınavından önce YDS sınavına girilmiş ise yeterlidir.

KPSS’nin Geçerlilik Süresi  Ne Kadardır ?

 2017 KPSS  Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor? KPSS’nin geçerlilik süresi bu yıldan itibaren tekrar iki yıl olarak belirlendi.  Geçen Yıl yapılan KPSS sınavının geçerlilik süresi bir yıl olduğundan KPSS sınavına bu yıl herkesin girmesi gerekiyor.

Vergi İhbarı Nasıl Yapılır?Hangi Konularda İhbarda Bulunulabilir?Ödül Var Mı?

Nakliyecilere Müjde 900 Litre Mazot ÖTV’siz Verilecek

Engelliler İçin ÖTV İndirimi Nasıl Olur? Hangi Araçlar Alınabilir? Şartları Nelerdir?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.