Vergi ve Güncel Haber Portalı

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı

22.03.2017
24
30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı

    Sosyal Güvenlik Kurumu Bugün yaptığı duyuru ile 30 yıldan fazla olan Memur emeklilerine iyi haber geldi.   30 Yıldan fazla çalışan emeklilere fazla çalıştığı yıllara ait olan emekli ikramiyesi bugün itibariyle başladı.

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada.  18/01/2017  Tarihli ve 6770 sayılı “Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile 07/01/2015 tarihinden önce aylık bağlanan memurlara, 30 yılın üzerindeki ikramiyeye esas hizmetler karşılığında emekli ikramiyesi ödenmesine imkan tanınmıştır.

Mart 17 Tarihine Kadar Yapılan Başvurular İstinaden Ödemeler Hesaplara Aktarıldı

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Bu kapsamda, söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girdiği.  27/01/2017  Tarihinden önce yapılan başvurular da dikkate alınmak suretiyle.  17/3/2017  Tarihine kadar Kurumumuza yapılan başvurular esas alınarak.  Yapılan çalışmalar kapsamında incelemesi sonuçlanan emeklilerimiz için tahakkuk ettirilen 30 yıl üzeri hizmetlerine ilişkin ikramiye ödemeleri, aylık almakta oldukları bankalardaki hesaplarına gönderilmiştir.

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı. Emekli ve hak sahipleri, emekli ikramiyesi ödemelerini 21 Mart 2017 tarihinden itibaren ilgili banka şubelerindeki hesaplarından alabileceklerdir.

Tekrar Başvuru Yapmayınız

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Başvurularına ilişkin inceleme süreci devam eden emekli ve hak sahiplerine, gerekli ödemenin yapılmasına yönelik çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu kapsamda olan ve;

  • Açmış olduğu davanın hangi aşamada olduğu veya,
  • Sigortalı hizmetleri ile birlikte hizmeti 30 yıldan fazla olanların sigortalı hizmet sürelerinin tetkiki,

gibi nedenlerle işlemleri devam edenlere. İnceleme sonuçlarına göre ödemeler yapılmaya devam edecektir. Başvuruda bulunmuş olanlardan incelemeleri devam edenlerin ayrıca bir talepte bulunmalarına gerek bulunmamaktadır.

Ödenecek Miktarlar, Emekli Aylıklarının Başlangıç Tarihindeki Katsayılar Esas Alınarak Hesaplanmıştır.

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Kurumumuza yapılan başvurular kapsamında ödenecek emekli ikramiyesi tutarı,  6770 sayılı Kanun ile hükme bağlandığı üzere, emekli aylıklarının başlangıç tarihindeki katsayılar esas alınarak hesaplanmıştır. Emekli olduğu tarihte geçerli olan katsayılara göre 1 tam yıl için hak edilen emekli ikramiyesi tutarı ekli tabloda gösterilmiştir.

Yıllık Miktar En Az 50 Lira, Toplam Miktar En az 100 Lira Olarak Hesaplanıyor

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Ancak, her tam hizmet yılı için ödenecek ikramiye tutarının bir yıllık tutarı 50 Türk lirasının, ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 100 Türk lirasının altında olamayacak şekilde hesaplama yapılmıştır.  Buna göre, 1994 yılı Mart ayı içerisinde emekli olan ve 37 yıl 9 aylık hizmeti üzerinden emekli aylığı bağlanan bir şube müdürüne (7) tam hizmet yılı karşılığında ödenecek emekli ikramiyesi,  Emekli olduğu tarihteki katsayılara göre 70,77 TL (10,11 x 7)  olmakla birlikte, her yılına ödenecek ikramiye 50 TL’den az olmayacağından emeklimize ödenecek ikramiye tutarı 350 TL olarak hesaplanmıştır.

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  Diğer taraftan, 2006 yılı Eylül ayında emekli aylığı bağlanan aynı durumdaki emeklimize ödenecek emekli ikramiyesi ise 7.317,17 TL (1.045,31 x 7) olacaktır.

Bu Yıl Ödenecek İkramiye Üst Sınırı 7.500 Lira 

30 yıldan Fazla Çalışması olan Memur Emeklilerin İkramiye ödemesi Başladı.  İkramiye tutarının üst sınırı 7.500 olarak belirlenmiş olup, 7.500 Türk Lirası üzerindeki tutar ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiziyle birlikte 2018 yılı Mart ayı içerisinde ödenecektir.

Ödemeleri gönderilen emekli ve hak sahipleri, ödeme bilgileri ile ikramiyeye esas alınan hizmet bilgilerini e-devlet üzerinden öğrenebileceklerdir.

Emekliye Ek İkramiye Başvuruları Başladı Başvuru Nereye Yapılacak Başvuru Sırasında Gerekli Evraklar Nelerdir?

 Yıllık Gelir Vergisi Beyanname Verme Süresi 31 Mart 2017 Tarihine Kadar Uzatıldı

Resmi Gazetede Yayınlandı. Bunu Yapan Sözleşmeli Personelin İşine Son Verilebilecek

Eşine Evi Satan veya Devreden Kişi Vergi Öder mi 

 Sicil affı için Yeni Umut; Bakan Tüfenkçi Bankalarla Tekrar Görüşeceğiz

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.