Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? 5 Yıllık Ceza İndiriminde Son Dakika

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? 5 Yıllık Ceza İndiriminde Son Dakika

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? 2017 yılının ocak ayını da geride bıraktığımız şu günlerde,2016 yılından kalan af söylentileri iyiden iyiye artmaya başladı.Çıkacak olan 5 yıllık ceza indirimiyle ilgili daha önceden bir düzenleme yapılacağı belirtilmişti .Artık bu düzenlemenin bir an önce yürürlüğe girmesini isteyen mahkum ve tutukluların akrabaları, yakınları ve sevenleri yetkililerden gelecek açıklamaya odaklanmış durumda.Peki açıklama geldi mi? 5 yıllık ceza indirimi uygulanmaya başladı mı? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Denetimli Serbestlik Yasası 5 Yıllık Afla Bağlantılı Mı?

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?  Denetimli serbestlik, kişilerin cezalarını sosyal hayat içerisinde çekmelerine fırsat tanıyan hukuki bir işlemdir.Bu işlem ile birlikte suç işlemiş olan kişilerin denetimli serbestlik ile sosyal hayattaki yaşamları gözlemlenmektedir. Bu yasanın çıkarılmasındaki amaç, mahkum hayatı yaşayan kişilerin aileleri ile iletişim halinde olmaları ve dış dünyadan kopmalarının engellenmesidir.Hükümlüler cezaevlerinde cezalarını çekerken, koşullu salıverilmelerine belirli bir süre kalınca, tahliyeleri gerçekleştirilir ve sosyal hayata uyum sağlamaları kolaylaştırılır.Bu yasayla çıkması beklenen 5 yıllık ceza indirimi arasında tam bir bağ bulunmamaktadır.Çünkü ceza indirimiyle bazı suçlarda dosya başına 5 yıl indirim uygulanacaktır.

Denetimli Serbestlik Kaç Yıldır?

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?  Denetimli serbestlik yasasında yapılan düzenlemeye göre, koşullu salıverme 2 yıla çıkarılmıştır.Ancak tıpkı 5 yıllık ceza indirimi gibi denetimli serbestlik yasasında da yeni bir düzenlemeye gidileceği söylenmektedir.Buna göre denetimli serbestlik yasasında,’denetimli serbestlik yasası 2 yıldan 5 yıla çıkıyor‘ söylentileri hakimdir.

Kimler Bu Aftan Yararlanacak?

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?  15 Temmuz darbe girişiminin ardından cezaevlerinin doluluk oranının artması nedeniyle af çıkarılması ve bu amaçla infaz yasasının değiştirilmesi için hazırlıklara başlandı. Yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’nin Resmi Gazete’de yayımlanması ile cezaevlerindeki hükümlülerin ceza miktarlarından 5 yıl düşülmesi öngörülüyor. Devam eden davalardaki tutuklular da bu değişikliklerden etkilenecek.Peki bu aftan kimler yararlanacak?

-Yapılmak istenen af planlamasına göre bu af, 1 Ocak 2016 tarihinden önce işlenen suçlar için geçerli olacak.Yani  bu tarihten sonra işlenen suçlar için bu indirimden yararlanılmayacak.

Üst sınırı 5 yıla kadar cezayı gerektiren suçlardan yargılananların davaları otomatik olarak düşecek.

5 yıllık indirim, verilen her bir ceza için ayrı ayrı değil, toplam ceza üzerinden bir defaya mahsus olmak üzere yapılacak.
-Üst sınırı 5 yıl olan suçlarda, henüz takibata geçilmemiş ya da soruşturmasına girişilmemiş ve davası açılmamış dosyalarda ise davanın açılması ve kesin hükme bağlanması ertelenecek; varsa tutukluluk hali sona erecek.

-Haklarında yakalama, tutuklama, mahkumiyet kararı bulunup da firarda olan kişiler ise kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde resmi mercilere başvurup teslim olmadıkları zaman bu düzenlemelerden yararlanamayacak.

Bu Aftan Kimler Yararlanamayacak?

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? Bu aftan büyük çoğunluk yararlanmayı ümit ederken, bazı suçlar için bu aftan yararlanmanın önüne geçilmiştir.Bu suçlar aşağıda belirtilmiştir :

Terör suçları,

– cinsel istismar suçları,

– çocuk suçları,

-daha önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alınan suçlar bu aftan yararlanamayacak.

Uyuşturucu suçlarından hüküm giyenlerin bu aftan yararlanıp yararlanmayacağı henüz net değildir.

Ayrıca 1 Ocak 2016 tarihinden sonra suç işleyenler de bu aftan yararlanamayacaklardır.

5 Yıllık Ceza İndirimi Uygulanmaya Başladı Mı?

Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? Ceza indirimi, diğer adıyla 5 yıllık affın düzenlemeleri devam etmektedir.Binlerce mahkum ve ailesini biraz olsun sevindirecek haber en kısa zamanda çıkacaktır.Son günlerde kanun hükmünde kararnamelerle düzenleme yapıldığından yola çıkacak olursak,adalet bakanlığının 5 yıl ceza indirimi konusunda çalışma halinde olduğunu düşünüyoruz.

Bu konu hakkında gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

3 Bin Kişiye Tahliye

OHAL kapsamında çıkartılan yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yargıda çok önemli düzenlemeler yapıldı. Düzenlemelerde yabancı mahkûm takası ve mahkûma disiplin cezası affı öne çıktı. Takas maddesine göre Türk vatandaşları hariç olmak üzere tutuklu veya hükümlüler ırkı, etnik kökeni, dini, vatandaşlığı nedeniyle cezalandırılmayacağı, işkenceye maruz kalmayacağı gibi güvenceler bulunması kaydıyla milli güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde Dışişleri Bakanı’nın talebi, Adalet Bakanı’nın teklifi ve Cumhurbaşkanı’nın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilecek veya başka bir ülkede tutuklu ya da hükümlü bulunanlar ile takas edilebilecek. Mahkûmlara ilişkin madde ise kapalı cezaevindeki hükümlülerin infaz edilen disiplin cezalarının kaldırılması için aranan süre koşulunu, 1 Ağustos 2017’den önceki eylemleriyle sınırlı olmak üzere kaldırıyor.Bu düzenleme ile yaklaşık 10 bin hükümlü kapalıdan açık cezaevine ayrılacak. Bunların 3 bini denetimli serbestlik kapsamında hemen tahliye olacak. Terör, darbe ve cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlardan hükümlüler düzenlemeden faydalanamayacak.

 43 Yorum "Ceza İndirimi Resmi Gazetede Yayınlandı Mı? 5 Yıllık Ceza İndiriminde Son Dakika"

 1. ilker   1 Şubat 2017 at 04:53

  yok öyle bir çalışma ,milleti yalan yere umutlandırmayın yazıktır ..

  Cevapla
  • Mustafa   6 Mart 2017 at 19:00

   Nerden biliyorsun olmadığını ?

   Cevapla
  • murat   28 Mayıs 2018 at 15:46

   VAR ALLAH IN İZNİYLE BAYRAMA KALMAZ ÇIKACAK

   Cevapla
 2. Ali   1 Şubat 2017 at 17:32

  Ciksin artk referandum da ewet bekliyolarsa bu yasayi cikarsinlar. Aksi takdirde. Biz mahkum yakinlari olarak. hayir

  Cevapla
  • sevda   7 Şubat 2017 at 14:31

   Katılıyorum yasayı çıkarsınlar bizde evet diyelim yasa yoksa evet de yok

   Cevapla
 3. ebru   2 Şubat 2017 at 02:36

  Af istiyoruz bizler maduruz cocuklarimiz madur mahkumumuz vatan haini tecavizcu degil ne olur salinsin artik

  Cevapla
  • mahkum   18 Haziran 2017 at 07:32

   evet sana katılıyorum herkes bir hata yapabilir ceza evinde uzun süredir yatmayan bilemez nasıl bir yer oldugunu allah düşmanımı dahi düşürmesinn insan bir daha hayatını düzene sokamıyor hele birde peşinden gelcek ceza varsa daha yaşayan bir ölü gibi oluyor önce rabbimden beş yıllık indirimin cıkmasını sonrada baş bakanımız recep tayyip erdogandan ricada bulunuyorum eger biraz olsun allah korkusu var ise mahkumların geride kalan gözü yaşlı aileleri ve cocuklarının bagısı için cıkart bes yıllık indirimi başkanım ceza evine giren sadece cezasını cekmiyor anneler babalar ve evlatlarda bu cezayı cekiyor

   Cevapla
 4. Hasan   21 Şubat 2017 at 02:49

  Sabırsızla bekliyoruz tez zamanda çıkmasını umuyoruz. Hasretlik bitsin yakınlarımıza kavuşalım

  Cevapla
 5. Mağdur   24 Şubat 2017 at 15:10

  Çıksın evet

  Cevapla
 6. mahkum yakını   2 Mart 2017 at 09:54

  Kesin çıkacak mı yoksa yalan haber mi? Boş yere umutlandırmayın ne olur

  Cevapla
  • Emre ÇELİK   2 Mart 2017 at 14:56

   değerli okuyucumuz;
   adalet bakanlığının böyle bir uygulama yapacağı konusunda görüşü bulunuyor.ancak ne zaman yapılacağı konusunda bir tarih verilmedi

   Cevapla
   • Kürşat   6 Mart 2017 at 20:38

    Nerden uyduruyorsunuz?
    Adalet bakanı böyle bir çalışma olmadığını söyledi defalarca.
    Ortada dolaşan KHK 5 yıl indirimle ilgili sahte olduğu defalarca belırtıldı.
    Yapılan yapıldı denetimli serbestlik 2 yıla çıkarıldı. Gerisi hikaye.
    Keşke olsa tabiki benimde herkez kadar beklentim var .2000 yılında işlediğim bir suç 3 kez temyiz edildikten sonra 2017 de onandı.gerısını siz düşünün artık.ozaman bekar dım. Şimdi ise evli neredeyse çocuğum 15 yaşında.
    17 yıl önce işlenen suçun cezası çekiliyor bu ülkede. Allah tüm mahkumların ve yakınlarının yardımcısı olsun

    Cevapla
 7. Sevda   7 Mart 2017 at 22:44

  Esim 10 yil once bi suc islemis daha resit bile deilken 1 yil yatmis cezasini cekmis.. ve 10 yil sonra cezasi onandi simdi cezayi kim cekiyor esimmi.. yoksa ben ve biri 4 bucuk yasimda biri daha 20 gunluk iki kizimmi duyun sesimizi siz cezayi onlara deil hic gunahimiz yokken bize veriyorsunuz..

  Cevapla
  • Kürşat   8 Mart 2017 at 14:30

   Hani diyorlarya adalet geç de olsa tecelli eder diye.Size soruyorum zamanında tecelli etmeyen adalet adilmidir?
   Yargıtayda inanın daha 2000 yıllarının dosyaları kapatılmış değil.eger Türkiye’de yargı ağır işliyorsa bunun cezasını günahsız aileler čekmemeli.ne yapsak ne etsek diye Düşünüyorlar cezaevlerinde yer açmak için.Bence burdan başlamalılar ve suctarıhleri 10 yılı yada belli süreleri aşmış dosyaları kapatsalar daha kolay olacaktır bazı şeyler.
   Eğer yargıçlar doğru kararları zamanında vermiş olsalardı insanlar 10-15 yıl sonra bu tür şeylerle kasılasmazlardı.
   Yargıtay surelerıde zaman aşımını sürelerini dondurmamalı.neysekı bunu farkettıler ve yargıtay yerine istinaf mahkemeleri kuruldu fakat Temmuz 2016 dan önce karar verilen sucdosyaları yargıtayda halen görülmeye devam edıyor.eger bunlara çözüm bulamazlarsa ne olacak.her yıl denetimli serbestlıge 1 yıl dahamı ekleyecekler.bunlar sadece anlık cozumler.hıc kimseye faydası olmaz

   Cevapla
 8. aslan salti   8 Mart 2017 at 20:17

  haydi tayaip haydi .ver bize bir iidirim,aş mahkum ailelerin evetini.dosya başına olsun ama .çünkü bende cok dosya var.

  Cevapla
 9. Zeynep   9 Mart 2017 at 19:44

  CİNSEL TEROR HARİÇ 5 YİLLİK CEZA İNDİRİMİ İSTİYORUZ..💪

  Cevapla
  • Asude   12 Mart 2017 at 17:52

   Bakım cinsel hariç diyorsunuz da içini Biliyormusunuz tecavuzculer hariç olmalı .tecavüz ün kanıtı var ama istismarın kanıtı yok bi genç kızın yalanıyla onca insan var suçsuz yere ceza alıp hayatı kayan.lütfen terör ve tecavüzcüler hariç olmalı.nolur duyun sesimizi 3 yaşındaki çocuğumla perisanim indirim bizde vursun

   Cevapla
  • Havva   3 Nisan 2017 at 13:27

   Pardon neden istismar suclarina hariç siz neyin ne olduğunu biliyormusunuz benim kardeşime 2005 de istismar suclaması yapıldı 2009 da delil yetersizliginden berat edildi kardeşim isinde gücünde bir çocuk evli ve iki kız bebeği var 2 ay önce 4 yil 2 ay cezaya mahkum edildi ee ne oldu simdi daha reşit değilken üzerine atılan bir cakupunktur lekenin şimdi taşıyor ve tüm ailesi bunu adalet bumu yargı evet istiyorsunuz bağıra bağıra önce bu adaletsizlige bir Son verilsin 10 yıl önce islenen suçlara da af istiyoruz yeter artık yeter bilip bilmedende kapsam dışına kalsın demeyin günah değilmi bu sekilde binler ce insan içerde yatıyor

   Cevapla
 10. demet   12 Mart 2017 at 00:35

  binlerce feto magduru mahkumların yuvaları yıkıldı geçiken adalet adalet degildir demişti reisimiz fetocu hakimlerin verdigi cezalardan yatanlar serbest bırakılmalıydı

  Cevapla
 11. Taner sordabak   12 Mart 2017 at 14:00

  Ben konuyu fazla uzatmicam 2007 de yerde br telefon buldum braz eksigi vardi yaptrip kullandim sadece suxum kartimi telefona taktim bir evden calmislar sozde ama benim parmak izim esgalim forgu tanigim yoktur ancak ben mala zarar vermek geceletin muhafaza altina alinan esya hakkindan yargilandim 10 yil sonra 5 sene 30 gun hapis cezasi aldim yargitay tarafindan onaylandi bu hakaret degilde nedir sayin adalet bakanim ben sucsuz yere hapis yatacam manser gunu sizden ben sikayetci olcam arastirin dosyama bakin cok sacma br cezadr evime gdemiyorum btane bebegim oldu bugun 41 rinci gunu oldu daha cocugumu gormedim 3 tane daha cocugum var toplam4 tane ailem perisan ben namusuma serefime sucsuzum bu buyuk br bana karsi verilen ceza bosunadr gunahtr

  Cevapla
 12. yareb   17 Mart 2017 at 00:53

  Yeter artık yıllardır bu insanların umut ettiği bizler namuslu şerefli insanlarız vatanımızı satmadık darbe günü bizim insanlarımız tankların altına yattı canından oldu onların vermiş olduğu kararlar yüzünden yıllardır sevdiklerimizden uzağız zor durumdayız hani geciken adalet adalet değildi o zaman gösterin adaleti verin 5 yıllık indirimi bizide sevindirin bizde gönül rahatlığı ile evet diyelim referandum için

  Cevapla
 13. Serdar   23 Mart 2017 at 01:40

  Evet ciksin artik su ceza indirimi hapisaneler ful cakili millet yerlerde yatiyo yemek sikinti millete yemek yetmio yatak yok bi indirim sart devlet buyukleri bunlari gorsun artik AMİNnn.

  Cevapla
 14. Oguz   30 Mart 2017 at 21:09

  Hükümlüler icin artık yapılması gerekiyor. Herkes beklenti içinde ; çocukları olan aileleri perişan olan insanları artık görmeniz gerekiyor. Bırakın evine gitsin garipler.

  Cevapla
 15. Yunus@Balim   1 Nisan 2017 at 23:34

  5 yillik ceza indirimi affi heyecanla bekliyoruz.Teror ve tecavuz suclulari haric diger senet vs gibi adli para cezalari af olsun. .
  adi tecavuz uyusturucu saticilari ve vatan haini suclulari ile bir tutulmasin.

  Cevapla
 16. Yunus@Balim   1 Nisan 2017 at 23:40

  5 yillik ceza indirimini herkes heycanla bekliyor .ve 16 nisanda EVET demek icin af kararini bekliyoruz

  Cevapla
  • mahkum   18 Haziran 2017 at 07:51

   ben bu ülkede adalet olduguna inanmıyorum cinayet işliyorsun 15 sene yatıyorsun birine iki tokat atıyorsun telefonunu alıyorsun gaspa sokuyorlar 20 30 sene alıyosun peki bu nasıl oluyor cezalar işlenen suca göre gercekten cok agır hırsızlık oldu en alt sınırı 5 sene hadi bizler bir suc işledikmi cezasını cekiyoruz peki bizlere bu cezayı veren yargı nasıl cekicek cezasını hak mıdır bu rabbim kimsenin yanına bırakmaz herkes yaptıgının bedelini öder mutlaka bir gün yazacaklarım bu kadar allah korkusu varsa biraz olsun içinizde ceza evinde yatanların analarının babalarının ve cocuklarının bagısı için 5 yıllık ceza indirimini verin

   Cevapla
 17. Sfy   6 Nisan 2017 at 22:27

  2012 de yanan infaz 2016 da geliyor.biz eşlerimizi düzeltmek icin omrumuzu veriyoruz.cocuklar büyüyor ve cezalar geliyor bu ceza madem zamaninda verilseydi cocugumuz kücükken birsey bilmeyecekti.
  Bir insan sabikali diye en ufak sebepten infaz yakiliyor.sabikali diye yoldaki karincayi istemeden incitse sen yapmişsindir gözüyle bakiliyor.af yada ceza indirimi bekliyoruz
  Hatta yillar sonra gelen cezalara karsiyim.bizim gibi bircok insan madur bu konuda.
  Üstelik fetöcülerin verdigi kararlar adil degil.sorulari çalarak hakim savci olanlar bircok insanin canini yakti.bunlar göz önunde bulundurulmali..

  Cevapla
 18. Fırat   9 Nisan 2017 at 00:56

  Alo

  Cevapla
 19. Yücel   9 Nisan 2017 at 13:33

  Selamün aleyküm kardeş lerim ben cezaevinde denetime cıkalı 1hafta oldu inanki cezaevlerinde doluluk oranı fazlasınca var herkes tuvalet diplerinde merdiven altlarında ranzalarda, 2şer kişi yatıyor hergün bir yaralama kesme vakası yani anlayacağınız insanları bir birlerini öldürmek için oraya koyuyorlar allaha emanet olun

  Cevapla
 20. Cennet   30 Nisan 2017 at 20:02

  Hani nerde af hepsi yalan para cezalarina bile af vermiyorlar hepsi yalanci ben hicbirine inanmiyorum artik butun umutlarim yikildi

  Cevapla
 21. mahkum eşi   30 Nisan 2017 at 23:48

  2010 yılında eşim arkadaş kurbanı oldu 2 ay bir süre tutuklu kaldı sucsuzlugu ispatlandı ve serbest bırakıldı.Dosyası temyize gitti ve 2016 eylül ayı 5 yil cezası onanmis.Bu haksızlık degilde nedir 2010 yılında nisanliydim o zaman neden verilmedi bu ceza.suan 5 yaşında bir kizim var insanların hayatlarıyla bu kadar oynamayın ya yazıktır.hicmi ahiretinizi düşünmüyorsunuz bu 5 yil ceza indirimini vermek zorundasınız bu suçsuz mahsun insanlara borclusunuz bunu.Sizi allaha havale ediyorum o Allahki suçsuz mağdur mahkum ve mahkum yakınlarının yanında…

  Cevapla
  • eko   24 Mayıs 2017 at 11:00

   af dilemek her insanın mayasında vardır anzcak serbest kalması suçsuz oldugu anlamına gelmez sizi kınıyorum sesinizi duyurun af isteyin ama kimseye beddua etmeyin dönüp dolaşıp sizi bulacak yine yine devam edeceksiniz

   Cevapla
 22. Vedat akgül   12 Mayıs 2017 at 07:52

  Ülkemizde 15 Temmuz darbe girişimi öncesini ve sonrasını ayırmak lazım Ülkemizin gariban insanı zaten fakir geçim derdinde adi suçlar dediğimiz suçların 5yıl ve altı ceza alan vatandaşlarımızı devletimiz baba şefkatını tam zamanı göstermelidir.Bu insanlarımızı cezaevinde tüketici olmaktan çıkarıp dışarıda üretime teşvik etmemiz faydalı olacaktır.hiç ama hiç zaman kaybetmeden kararın çıkması lazım.Devlet Büyüklerimizin Dikkatine…

  Cevapla
 23. Vedat akgül   12 Mayıs 2017 at 08:04

  Bunlar devlete hepsi birer yüktür

  Cevapla
 24. özlem   17 Haziran 2017 at 01:55

  bnim esim bnmle kucuk ysta evlndgmz icn yato bn 2 bebegmle kaldm cocklrma hem annelk hem babalk yapyrm bn haplrla aykta dryrum cocklarma hc bsey blli etmyrm ve bnim esim cinsel sucnda yatyo 1 sendir bari bze af ckartn ya yalvrirm cocklrmla mafoldm piskljim bzldu daynmyrm artk bari bize bisyler ckartn ya cinsle dgl kucuk yasta evlenene ckartin ne olr yalvryrm

  Cevapla
 25. Mahkum   22 Haziran 2017 at 12:24

  Ceza indirimini sabırsızlıkla bekliyoruz teror cinsel olmasin yeter artik bizi yargilayanlar cezaevinde vatan haini ceza indirimi veya denetimli serbestlik yasasini sabırsızlıkla bekliyoruz…

  Cevapla
 26. mazlum   13 Temmuz 2017 at 22:06

  allah aşkına mahkumlara indirim gelsin tabiki hafif suçlara

  Cevapla
 27. Mağdur   21 Temmuz 2017 at 01:12

  Fetocu hakimlerin yargıladıkları mahkumlarda içerde. Şimdi nasıl olacak. Vatan hainlerinin yaktığı canlar ne olacak. Cumhurbaşkanımız kulun kula yaptığını devlet affedemez diyor. Tamam uzlaşma sağlayalım. Fakat 155/2 güveni kötüye kullanma suçu uzlaşmaya tabi değil deniliyor. Kul kulu affedecek ama devlet engel oluyor. En azından 5 yıllık ceza indirimi için yeni adalet bakanından bir çalışma bekleniyor.

  Cevapla
 28. Yusuf   28 Temmuz 2017 at 18:47

  Tarih belimi???? Tahminen nezaman çıkar bu yasa?

  Cevapla
 29. gönül   1 Ağustos 2017 at 16:54

  yeni adalet bakanımızdan imdat diyorum bana bu ülkede eşit adaletten bahsedin lütfen 2 kişi aynı suçtan yargılanıyo beraber bi suç işliyo biri 10uncu ağır cezaya itiraz ediyo hakim amcanın iyi bi gününe geliyor çıkarıyo benim yavrumun dosyası 11 ağır cezada sıra olduğu için oraya gidiyo ordaki hakim amca olmaz diyo tutukluluğa devam hani adalet üstelilik oğlumu taa bafra cezaevine gönderdiler suçuda kömürlükten kablo çalan bi arkadaşına güya yardım etmiş ünüversite öğrencisi oğlum böyle bi suçtan hiç sabıkası yok mağdurlara paraları ödendi şikayet yok kamu davasından 9 buçuk yıl ceza aldı rabbim aklıma mukayyet ol öteki dışarıda geziyo benim oğlum hapislerde çürüyo gerçekten imdat diyorum

  Cevapla
 30. Umit   29 Ağustos 2017 at 01:21

  Abim 8 yasinda ufak erkek cocugun iftirasina mahruz kaldi hatta adli tiptan rapor bile ne oldugu belli degil net bir sonuc yoktu hakim bile olmadigini anladi ama bu savci ve diger avukatlar olayi hep duygusal modda olusturdu ve cocugun adiyla soy adiyla bile savcinin ki aynen di hatta annesi bile cocugun inanmiyordu ama dava dan vaz gecerseniz siz suclu olursunuz diye. Yaktilar abimi ve simdi adalet oyle bir adalet olduki adami olduren iyi hirsizlik iyi kacakcilik iyi oldu suzsuz yere duygusala baglayipta insanlarin hayatini yakmayin serefsizlik bu adaletsizlik insana yapilan suclarin hepsi yararlanmali boyle adaletmi olur oturdugunuz yerden hukum koymak kolay iceride bir kadinin ifadesiyle yatan insan dolu tabi ki cocuklara yapilan tabi serefsizlik surunsun ama yapmayan sadece iftiraya ugrayan ne olacak biz onu bilemeyiz deyip te siyrilmayin basina gelmeyen bilemez adam gibi adalet yapin arastirin bakalim dosyalari bakin milyonlarca insanlar iftira kurbani colugu cocugu yokmu onlarin serefsizlik yapmayin adam gibi adalet yapin derhal bu olayi duzenleyi. Tekrardan cinsel istismar sucunun aydinlatin tecavuz ayri cinsel istismar ayri serefsiz adalet degil hukuk cercevesinde adalet istiyorum yakinlarinizi kurtarma yoluna gitmeyin

  Cevapla
 31. Tuncay   6 Eylül 2017 at 13:22

  Annem babam 8 yıldır cezaevinde çok zor biliyorum ama artık çıkmalarını istiyorum ne olur af çıksın

  Cevapla
 32. Nursen   8 Eylül 2017 at 18:37

  Kismi af cikti denetimede 3 bin mahkum tahliye olucak denildi.tahliyeler ne zaman basliycak.benim esim 16 haziran 2017 de denetimi yakmaktan girdi baska sucu yok ona af vuruyormu bilgisi olanlar varmi arkadaslar

  Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)