Vergi ve Güncel Haber Portalı

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulamaya Geçecek

17.02.2017
30
Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulamaya Geçecek

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulamaya Geçecek. Milyonlarca kişi SİCİL AFFI YASASININ  çıkacağını bekliyordu ve bu yasa nihayet çıktı,hatta resmi gazetede de yayınlandı.Ancak uygulama aşamasına henüz geçilemedi.Bu konuyla ilgili bizler devamlı irtibat halindeyiz.Bugün ise yeni bir gelişme yaşandı ve bir görüşmemiz oldu.Peki bu gelişme ne? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Halk bankası İle Görüşmemizde Ne Oldu?

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulamaya Geçecek. Bugün bu yasanın uygulama aşamasına neden geçilmediğiyle ilgili Halk bankası yetkilileriyle bir görüşmemiz oldu.Bu görüşmemizde sizler için sevindirici haberler aldık.Bunlara değinmek istiyoruz.

Uygulamaya Ne Zaman Geçilecek?

Bankalar Sicil Affını Ne Zaman Uygulamaya Geçecek. Öncelikle bu görüşmemizde yasanın kesinlikle uygulanacağını bizlere söylediler.Hatta sadece esnafların mı bu yasadan yararlanacağını söylediğimizde, gelen yazıda esnaf veya esnaf değil herkesin bu yasadan  yararlanacağını söylediler.Peki neden hala uygulamaya geçmediniz diye sorular sorduk.Onların bize verdiği cevapta, sistemlerinin alt yapılarını düzenlediklerini söylediler.Şuanda  kredi çekmek isteyenler için 3 aşamalı bir altyapı sistemlerinden bahsettiler.Bu aşmanın ilkinde sicile bakılıp karar verildiğini söyleyen yetkililer, doğal olarak sicili kötü olanların  başvuru yaptıklarında, sistemin  2. aşmaya geçmeden direk red kararı verdiğini söylediler.Bunun önüne geçmek için 1. aşamanın kaldırılması çalışmalarının devam ettiğini ve başvuranların siciline bakmadan diğer aşamalardan geçerek kredi alabileceklerini söylediler.

Bunun için biraz daha beklenilmesi gerektiğini belirten yetkililer, sistemlerin tüm bankalarda aynı olduğunu ve sistem düzeldiği anda tüm bankalardan kredi çekilebileceğini söylediler.Ayrıca esnaf veya bireysel ayrımının kesinlikle olmadığını da yinelediler.

Sizlere daha önce de söylediğimiz gibi yeni ve anlık gelişmeleri sizler için kovalayacağız ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Son Dakika Sicil Affı içeren Torba Yasa Tasarısı Mecliste Kabul edildi.

Sicil Affı Yasası Çıktı Yasayı Uygulayan Banka Yok

Sicil Affı İle İlgili Gümrük Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’den Yeni Açıklama Geldi 2017

Türkiye Bankalar Birliğinden Sicil Affıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandı Mı?

Son Dakika. Sicil Affı Resmi Gazetede Yayınlandı

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Sinan dedi ki:

  İnşallah

 2. Merve dedi ki:

  Tam bir tarih verilseydi keşke yada şu zamana kadar netleşir denilseydi

 3. Mehmet dedi ki:

  Yasa çıkıyor resmi gazetede yayınlanıyor ama hala calisiyoz diyolar hiç inandırıcı deyil

 4. tan dedi ki:

  biz battıktan sonra mı uygayacaklar

 5. Arif dedi ki:

  Her yerde yorumlar ayni millete önce umut veriyorlar sonra yasa cikiyor hic bir banka uygalimiyor maalesef bu konuyla ilgili bimer e ve cimere sikayet de buluna bilirsiniz arkadaslar ve su bir gercek devlet yasa cikartti bankalarin bu yasayi iplemiyor sonuc bu bosuna umutlanmayin derim ben saygilar

  1. Demir dedi ki:

   Çok ayıp ediyor çok zaten bu sicil affı büyük başlara çıktı bize değil

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.