Vergi ve Güncel Haber Portalı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıkladı.Borçlar 1 Yıl Ertelenecek

09.03.2017
37
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıkladı.Borçlar 1 Yıl Ertelenecek

Borçlar 1 Yıl Ertelenecek. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör mağduru üreticiler için açıklamalarda bulundu.  Terörden zarar gören ve mağdur olan vatandaşları ilgilendiren açıklamalarda bulunan ŞİMŞEK, bu kişiler için bir müjde verdi.  Buna göre terörden zarar gören üretici konumundaki  vatandaşların borçları 1 yıl ertelenecek. ŞİMŞEK, bu yasayla ilgili taslağın Başbakanlığa gönderildiğini söyledi.   Bu yasa,Diyarbakır,Şırnak,Mardin ve Hakkari illerindeki terörden zarar gören üreticileri kapsayacak.

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi Borçları 1 Yıl Erteleyecek

Borçlar 1 Yıl Ertelenecek. Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK,terör olayları nedeniyle Diyarbakır, Şırnak,Mardin ve Hakkari’de mağdur olan üreticinin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TKK) olan tarımsal kredi borçlarının faizsiz bir yıl erteleneceğini belirtti. Konuya ilişkin kararname taslağı da Başbakanlığa gönderildi. Şimşek, yaptığı açıklamada, terör mağduru esnaf, sanatkar ve üreticinin yaralarını sarmak için birçok koldan çalışma yürüttüklerini söyledi.  Bu kapsamda gelen talepleri de titizlikle değerlendirerek, gerekli tedbirleri aldıklarını belirtti.

 Borçların Ertelenmesiyle İlgili Kararname Başbakanlığa Gönderildi

Borçlar 1 Yıl Ertelenecek. Geçtiğimiz hafta doğu illerini ziyarete giden Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, bölge halkının sorularını dinlemişti.Halkın taleplerini dinleyen ŞİMŞEK, vatandaşa sorunların çözümü konusunda yardımcı olacağını söylemiş ve buradan ayrılmıştı.Özellikle terör nedeniyle zarar gören üreticilerin dertlerini dinleyen ŞİMŞEK, bu konunun çözüme kavuşturulacağını söylemişti.Yapılan değerlendirme sonucunda  çiftçinin tarımsal kredi borcunun ertelenmesi yönünde karar aldıklarını söyleyen Bakan ŞİMŞEK , buna ilişkin kararname taslağını Başbakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Yazılı Olarak Başvuruda Bulunmak Önemli

Borçlar 1 Yıl Ertelenecek. Söz konusu kararın gelecek günlerde Resmi Gazete’de yayımlanmasının beklendiğini belirten Şimşek, borçları vadesinden itibaren 90 günlük süre içerisinde bulunan veya tasfiye olunacak alacaklar hesaplarına aktarılan üreticilerin, kararın yayımı tarihinden itibaren 2 ay içerisinde, borcun durumuna göre Ziraat Bankası veya Tarım Kredi Kooperatifine yazılı müracaat edebileceklerini bildirdi.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.