Başvurular Durduruldu.Büyükanneler 1 Martta Torununa Bakmaya Başlayacak

Başvurular Durduruldu.Büyükanneler 1 Martta Torununa Bakmaya Başlayacak

büyükannelere maaş başvurusu.Büyük annelere maaş konusunda bu güne kadar bir çok gelişme yaşandı.Önce miktar belli değildi miktar belli oldu. Daha sonra hangi illeri kapsayacağı konusu net değildi bu iller de netleşti. Şartlar konusu da kesinlik kazandıktan sonra , yararlanmak isteyenler başvurularına başladı.Ancak bugün itibariyle başvurularda inanılmaz bir yoğunluk yaşandı.Bakanlık ise başvuruları durduğunu açıklamak zorunda kaldı.Peki şimdi ne olacak?detayları yazımızda bulabilirsiniz.

65 Bin Başvuru Yapıldı.Başvurular Durduruldu

büyükannelere maaş başvurusu. Büyükanne maaşlarıyla ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ‘Dünyada ilk defa bu millete bu ülkeye ait bir proje olacak. Ve inşallah telif hakkını da alacağız.  İlk olarak 1000 aile olarak düşündük. Büyükanne maaşına şu ana kadar 65 bine yaklaşan bir başvuru yaşandı. 19 bin 100 kişi de belirlediğimiz kriterlere uygun olan kişi sayısı var. Ücretin durumuna göre, ikinci üçüncü çocuğunun olmasına göre, doğumun normal veya sezeryanla yapılıp yapılmamasına göre, büyükannenin yaşına ve sağlık durumuna göre, belirlediğimiz kriterler konusunda başvuru içinde elemeler yapılacak. Bu akşam itibariyle müracatlar dondurulacak. Pazartesi itibariyle listeler şekillendirilecek. Ay sonuna kadar bu listeleri paydaşlarımızla beraber şekillendireceğiz. Bu ailelerin aylık takiplerini yapacağız. Türkiye genelinde bir hükümet politikasına çevirip çeviremeyeceğimizi belirleyecek. 1 Mart itibariyle büyükanneleri torunlarıyla buluşturacağız.‘ diye konuştu.

Torununa Bakana Ne Kadar Maaş Verilecek?

büyükannelere maaş başvurusu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu projeden yararlanacak olan kişilere verilecek olan miktarı belirlemişti. Buna göre, büyükanneler asgari ücretin yüzde 30’u kadar maaş alacaklardır.Peki bu oran maaş olarak ne kadara denk geliyor?Bu rakam  425 TL”ye denk geliyor. Yani torununa bakan anneanne veya babaanneye torununa bakması karşılığında verilecek olan maaş 425 TL olacak.

Hangi İllerde Uygulanacak

büyükannelere maaş başvurusu. Proje mart ayında itibaren uygulamaya geçecek ve yaklaşık 10 bin aile yararlanacak.Şu an için 10 ilde uygulanacak olan proje daha sonra tüm  Türkiye’de uygulanmaya devam edecek.Şu an için yapılacak olan iller şunlardır:İzmir,Bursa,Ankara, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya,Tekirdağ ,Gaziantep.

Son Dakika.Miktar Kesinleşti. Büyükannelere 425 TL Maaş Verilecek. konulu yazımız için tıklayınız

Torununa Bakana 1,555 TL Maaş konulu yazımız için tıklayınız

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)