Vergi ve Güncel Haber Portalı

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı

18.03.2017
22
BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan basın açıklaması ile emekli vatandaşlarımız için uyarıldı.  Kendilerini banka yetkilisi olarak tanıtan, banka ve PTT müşterilerine çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak promosyon vereceklerini.  Para iadesi yapacaklarını, banka hesaplarında sorun olduğunu söyleyerek bu sorunları gidereceklerini ve benzeri söylemlerle, müşteri bilgilerinin güncellenmesi gerektiğini belirten.  Bu yolla kişisel bilgileri, bankacılık işlemlerinde kullanılan herhangi bir şifreyi veya cep telefonunu gönderilen şifreyi talep eden şahıslara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi. 

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı.  Gün geçmiyor ki dolandırıcılığın yeni türü, yeni sistemi,  yeni şekli çıkmıyor. Şimdide dolandırıcılar,  Promosyon almaya çalışan emeklilerimizi hedef seçmiş durumdalar.  Dolandırıcılar emekli vatandaşlarımızın promosyon almaya çaba umutlarını dolandırıcılık için kullanmaktadırlar. Dolandırıcılar seçtikleri emekli kişileri arayarak, hesaplarına veya kredi kartlarına para iadesi yapacaklarını veya banka hesaplarında problem olduğunu bu nedenle banka bilgilerinin güncellenmesi gerektiğini söyleyerek, telefonuna gelen mesajı söylemesini istiyorlar. Mesajı aldıktan sonra emekli vatandaşımızın tüm bilgileri dolandırıcıların eline geçip masum  emeklimizi dolandırmış oluyorlar. Emekli vatandaşlarımızın bu dolandırıcılıklara karşı uyanık olmaları gerekmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu emekli vatandaşlarımızın dolandırılmaması için Basın Açıklaması Yaptı.

Basın Açıklaması Metni;

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı.  Bilindiği üzere, emeklilere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan emekli maaşı ödemeleri.  Bu Kurum ile bankalar ve PTT arasında yapılan ödeme protokolleri çerçevesinde yürütülmekte, bu protokoller uyarınca yapılacak ödemelerin yanı sıra.  Bankalar ve PTT tarafından ilgililere “promosyon” adı verilen nakdi ek mali imkanlar da sağlanabilmektedir.

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı.  Bu kapsamda, kendilerini banka yetkilisi olarak tanıtan, banka ve PTT müşterilerine çeşitli iletişim araçlarıyla ulaşarak promosyon vereceklerini.  Para iadesi yapacaklarını, banka hesaplarında sorun olduğunu söyleyerek bu sorunları gidereceklerini ve benzeri söylemlerle, müşteri bilgilerinin güncellenmesi gerektiğini belirten, bu yolla kişisel bilgileri, bankacılık işlemlerinde kullanılan herhangi bir şifreyi veya cep telefonunu gönderilen şifreyi talep eden şahıslara itibar edilmemelidir.

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı.   Olası bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmamasını teminen kişisel bilgilerin ve şifre bilgilerinin korunması hususunda azami dikkat ve özen gösterilmesi önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İmzalar Atıldı.Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı

Resmi Yazı Bankalara Gitti.Bankalara 3. Kez Uyarı Geldi

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?

Emlak Vergisinde Son Gün Ne Zaman? Ne Kadar Emlak Vergisi Ödeyeceksiniz?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.