Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor

Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor

      Yabancılara KDV’siz konut satışları, genel sağlık sigortasının 53 Liraya düşmesi, kamu çalışanlarının ve 250 ile 1000 arası çalışanı olan özel sektör işyerleri zorunlu otomatik bireysel emeklilik sistemi ve trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması  1 Nisan 2017 tarihi itibariyle başlıyor.  

Genel Sağlık Sigortası ‘da Primleri 1 Nisanda 53 Liraya İniyor

Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor.  Genel sağlık Sigortası’nda yeni prim sistemi 1 Nisan2017’den itibaren başlıyor.  Yeni sistemle birlikte Genel Sağlık Sigortası primleri tek fiyat oluyor. Yeni prim 53,32 liraya düşüyor. Yine Genel Sağlık Sigortası borçlarına yapılandırma başlayacak. Yapılandırma  ile borçlar düşecek düşen borçlar 12 taksitte ödeme imkanı olacak. . Gelir testine girmeyenlerin tavan tutardan borcu birikenler, bu borçlardan kurtulma imkanı geliyor.

Yabancılara Kdv ‘siz Konut Satışları da 1 Nisan 2017 Tarihinde Başlıyor

Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor.  Yabancılar ile 6 aydan daha fazla yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları, satış tutarlarını yurtdışından getirilecek dövizle ödemeleri şartıyla, ilk alacakları işyeri ve konutta KDV’den istisna tutulacaklar. KDV istisnasından yararlanarak Türkiye’de konut veya iş yeri satın alanlar, satın olmuş oldukları bu gayrimenkullerini bir yıl satamayacaklar.  bu konut ve iş yerlerini bir yıl içerisinde satması halinde veya yanlış bilgilere göre KDV istisnasından yararlananlardan  zamanında alınmayan vergi tahsil edilecek.

Trafik Sigortasında Yeni Sistem Tavan Fiyat Uygulaması da 1 Nisan 2017 Tarihinde Başlıyor

Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor.  Yaklaşık 20 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren zorunlu  trafik sigortasında yeni dönem 1 nisan 2017 tarihinden itibaren başlıyor. 1 Nisandan itibaren artık trafik poliçeleri  sürücüye yönelik düzenlenecek.  Yeni sistemde artık  tavan fiyat uygulamasına geçilecek. Hasar kademelerine göre tavan fiyat belirlenecek ve sigortacılar bu fiyatın üzerinde trafik sigortası poliçe kesemeyecek.

Sigortasız İşçi Çalıştıranların Bir Yıllık Teşvik Yasağı Süresi Kısaltılıyor

Bir Nisanda Milyonları İlgilendiren Uygulamalar Başlıyor.  Kayıt dışı olarak sigortasız işçi çalıştıran işverenlere getirilen 1 yıllık teşvik yasağı süresi kısaltılıyor.  Bundan sonra çalıştırdığı kişileri sigortalı olarak bildirmediği veya bildirilen sigortalıyı fiilen çalıştırmadığı tespit edilen işyerleri ilk tespitte sadece bir ay süreyle, ilk tespit tarihinden itibaren üç yıl içinde tekrar eden her bir tespit için ise bir yıl süreyle teşvik yasağına maruz kalacak. Beş kişiden fazla olmamak koşuluyla çalıştırılan toplam sigortalı sayısının yüzde 1’ini aşmayan sayıda çalıştırılanların sigortalı olarak bildirilmediğinin veya bildirilen kişilerin fiilen çalışmadığının tespit edilmesi halinde ise, teşvik yasağı uygulanmayacak. Nisan ayında başlayacak uygulamadan halen teşvik yasağı devam eden işyerlerine de af geliyor.  1 Nisan tarihinden itibaren  bı iş yerleri de teşvikten yararlanmaya başlayacak.

Kira Geliri Beyanname Verme Süresi Uzatıldı Mı? Beyanname Verirken Bunları Unutmayın

65 yaş Maaşını kimler nasıl alır Başvuru Nereye Yapılır Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Kaçak ve sahte ürün Yüzünden Türkiye’nin Vergi Kaybı Çok Büyük: 7,2 milyar Dolar

Araç Alacaklar Dikkat.İkinci El Araç Alım Satımında Yeni Düzenleme İçin Tarih Açıklandı.

25 Yıl Evli Kalan Ev Hanımlarına Emeklilik Geliyor.Emeklilik İçin Şartlar Nedir?

İş Arayana 607 TL Devlet Desteği Hangi Şartlarda Veriliyor

 

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*