Vergi ve Güncel Haber Portalı

Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek.Bu Düzenlemeden Yararlanabilirsiniz.

19.03.2017
21
Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek.Bu Düzenlemeden Yararlanabilirsiniz.

Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK),enerjiyle ilgili gelen taleplere cevap vermeye devam ediyor.Gelen bu talepleri değerlendiren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, hasta vatandaşları biraz olsun sevindiren düzenleme yapıldığının müjdesini verdi.  EPDK, elektriğe bağımlı yaşayan vatandaşların borçlarından ötürü elektriklerinin kesilmeyeceğini söyledi.Bu konuyla ilgili dağıtım şirketlerine uyarılarda bulunan EPDK, hakların aranmasını istedi. Peki bu düzenlemeden kimler yararlanabilecek? Yararlanmak isteyen vatandaşların ne yapması gerekmektedir?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bu Düzenlemeden Kimler Yararlanacak?

Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek.Yapılan bu düzenlemeyle kimlerin bu haktan yararlanacağı da belirtilmiş oldu.Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın yaptığı açıklamay göre, aşağıdaki durumda olan vatandaşlar bu haktan yararlanabilecek:

-elektrikle çalışan diyaliz destek ünitesi kullananlar,

– solunum cihazı ve benzeri mahiyette yaşam destek cihazlarına bağımlı olanlar.

Bu kişiler, gerekli başvuruyu yaptıktan sonra artık borçlarından dolayı elektrik kesintisi yaşamayacak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek. EPDK, bu düzenlemeden nasıl yararlanılacağını ve nelerin yapılması gerektiğini belirten açıklama yaptı.Buna göre yapılan ilgili düzenlemeyle, dağıtım şebekesinde planlı elektrik kesintisi olması durumunda, elektrikle çalışan diyaliz destek ünitesi, solunum cihazı ve benzeri mahiyette yaşam destek cihazlarına bağımlı vatandaşlar bilgilendirilecek.Bu bilgilendirme, daha önceden kişinin verdiği iletişim kanalı aracılığıyla yapılacak.  Dağıtım şebekesinde plansız elektrik kesintileri söz konusu olması durumunda ise yine kesintiyle ilgili durum hakkında bu kişilere bilgilendirilme yapılacak.Bilgilendirme geldikten sonra, bu hastalığa sahip kişiler bu imkândan yararlanmak için, dağıtım şirketlerine sağlık raporunu götürmek zorundadır.Sağlık raporuyla birlikte, oturduğu evin aboneliğini de söylemelidir.Yapılan düzenleme ile,bu hastalığı olan kişilerin sağlık raporunun bitmesi durumunda bu durumu ilgili dağıtım şirketine bildirme zorunluluğu da getirildi. Yani, kişi raporunu yenilediği zaman bu haktan yararlanmaya devam edecek. Ancak bunun için belli bir süre vardır.Kişi , raporunu yenilediğini 30 gün içinde ilgili dağıtım şirketine bildirmek zorundadır.

Ödeme Güçlüğü Çeken Vatandaşa 4 Taksit Yapılabilecek

Borçlardan Dolayı Artık Elektrikler Kesilmeyecek. Düzenleme ile söz konusu aboneliklerin elektrik tüketimi nedeniyle oluşabilecek borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek, ödeme güçlüğü çekebilecek abonelikler için talep edilmesi halinde süresi dört ay geçmeyecek şekilde taksitlendirilebilecek.

SGK’dan Asgari Ücret Desteği ve Kısmi erteleme Duyurusu

BDDK’dan Emeklilere Banka ve PTT için Çok önemli Uyarı

İmzalar Atıldı.Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı

Emlak Vergisinde Son Gün Ne Zaman? Ne Kadar Emlak Vergisi Ödeyeceksiniz?

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.