Vergi ve Güncel Haber Portalı

Borçlu Bağ-Kur’luya Emeklilik Müjdesi.Geçmiş Sorgulaması Yapılmadan Kredi Verilecek

13.02.2018
89
Borçlu Bağ-Kur’luya Emeklilik Müjdesi.Geçmiş Sorgulaması Yapılmadan Kredi Verilecek

Borçlu Bağ-Kur’luya Emeklilik Müjdesi. Bağkur ‘lulara erken emeklilik müjdesi 2018. bağ kur haberleri son dakika.bağkur erken emeklilik şartları 2018. bağ kurdan 3600 günde emekli olma şartları 2018.bağkur borçlularına son dakika kredi ve emeklilik müjdesi.bağ kur erken emeklilik yaşı. bağ kur lular geriye dönük ödeme. bağ kurluya prim müjdesi 2018.bağ kurlulara müjde resmi gazete. borcu olan ve emekli olamayan bağ kurlu birisi nasıl emekli olacak 2018.ziraat bankası ile yapılan bağ kur protokolünün kapsamı ne olacak?

Tüm bu soruların detayları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Prim Borcu Olan Bağ kurlu Kredi İle Emekli Olabilecek

Borçlu Bağ-Kur’luya Emeklilik Müjdesi. Bugün binlerce borçlu esnaf için müjde gibi haber geldi.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında “Emeklilik Hakkı Doğmuş Bağ-Kur’lu Esnafa Kredi Sağlanması Protokolü” imzalandı. Bu protokol ile borcu olup da emekli olamayan bağkur lu için emeklilik yolu açılmış oldu.Buna göre,özellikle birikmiş prim borcu olan ve askerlik, doğum borçlanması yaparak emekli olacak olanlar da bu imkandan faydalanabilecek.Protokol 3 ay süreyle geçerli olacak ve talep edilmesi halinde 2 kez uzatılabilecek.

Ziraat Bankası Faiz Oranı Yüzde Kaç Olacak?

Borçlu Bağ-Kur’luya Emeklilik Müjdesi. SGK ile Ziraat Bankası arasında yapılan protokolle birlikte borçlu olan bağkur’ luya emekli olabilmesi için banka aracılığıyla kredi verilecek. Bu kredi esnaflar için özel olacak.Buna göre, ziraat bankasının faiz oranı yüzde 1,28 olacak ve vadesi 48 ay olacak.Protokolde konuşan Çalışma Bakanı SARIEROĞLU, “Sigortalılarımızın borçlarını ödemeleri, ödenmesinin de emekli maaşından sağlanması gerçekleştirilecek. Krediye başvuran esnaflarımızın geçmiş sorgulaması da yapılmayacak” dedi. Aslında burada önemli bir husu da dikkat çekiyor.Normal şartlarda bankaların kredi vermesi için geçmiş sorgulaması yapması gerekiyor.Bu kredi ile esnafların geçmiş sorgulaması yapılmayacak.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme.2018 Yılında Hangi Düzenleme Olacak?

Emekli Maaşına Haciz Konulur Mu?Hangi Kurum Haciz Koyabilir? Yargıtay Kararı Emeklileri Üzebilir?

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. yaşar dilli dedi ki:

    merhaba hocam benim 1993/2004 yılları arası ödeyemediğim bağkur borcu vardı bunu benden peşin istedikleri için ödeyemedim ve kapattırmak zorunda kaldım şimdi tekrar dilekçe versem bu geçmiş süreden yararlana bilir miyim teşekkürler

    1. Emre ÇELİK dedi ki:

      ziraat bankasıyla yapılan protokolle birlikte bankaya borçlanarak alacağınız kredi ile geçmiş dönem prim borçları kapanacak.süre kaybınız olmayacak

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.