Vergi ve Güncel Haber Portalı

Borcunu Ödemeyenlerin Dikkatine. E-Haciz Uygulanabilir

Borcunu Ödemeyenlerin Dikkatine. E-Haciz Uygulanabilir

Borcunu Ödemeyenlerin Dikkatine. E-Haciz Uygulanabilir.6736 Sayılı kanun gereği yapılandırılan borçların ödemesi devam ediyor.Son olarak taksit ödemeleri 4’er ay ertelenmişti.Mayıs ayına ertelenen 3. taksit için son ödeme günü ise 31 mayıs tarihidir.Ödemenin son gününde oluşabilecek yoğunluk için Gelir İdaresi Başkanlığı önlemini almış durumda.Bunun için 27 mayıs cumartesi ve 28 mayıs pazar günleri vergi daireleri tüm gün açık kalacak.Ödemenin son günü olan 31 mayıs tarihinde ise vergi daireleri 24:00’a kadar açık kalacaktır.Gelir İdaresi Başkanlığı bu fedakarlıkları yaparken, borcunu ödemeyenler yaptırım uygulayacak mı?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Borcunu Ödemeyenlerin Yapılandırması Bozulacak

Borcunu Ödemeyenlerin Dikkatine. E-Haciz Uygulanabilir. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kayıt dışı Ekonomiyle Mücadele Zirvesi ve çalıştayının açılışında yaptığı konuşmada yapılandırma konusunda uyarılarda bulunmaya devam etti.Naci Ağbal, Ağustos ayında kabul edilen yapılandırma yasasında, peşin ödemeler ile ilk iki taksitin son ödeme tarihinin 31 Mayıs olarak belirlendiğini hatırlattı. Bu yapılmadığı takdirde, yapılandırmanın bozulacağını belirten Ağbal, mükellefleri uyararak, TBMM’de bu ay içinde kabul edilen yapılandırma yasasının daha önceki borçları kapsamadığını, Ağustos ayında kabul edilen yasa kapsamında yapılandırmaya dahil olanların da bu yasadan yararlanamayacağını vurguladı.

Borcunu Ödemeyenlere E-Haciz Uygulanabilir

Borcunu Ödemeyenlerin Dikkatine. E-Haciz Uygulanabilir. Maliye Bakanı Naci AĞBAL, 31 Mayıs tarihinde borcunu ödemeyen mükellefler için elektronik haczin uygulanabileceğini belirterek şunları söyledi:“Bu son bir şanstır. 1 Haziran sabahı itibariyle, yapılandırmasını yapmış kişiler bir borç ödenmezse her ay yüzde 5 faiz hesaplanacak. Borç ödenmezse her türlü faiz, ceza geri gelecek. Açıkçası Maliye olarak da o paranın peşine düşeceğiz. 1 Haziran günü borcunu ödemeyenin durumuna bakacağız. Zor durumdaysa devlet olarak elimizi uzatırız, yeni kanun çıkardık. İmkanı var, borcunu ödememiş o zaman elektronik haciz dahil her türlü imkanı kullanacağız. Borcunu ödemeyenin üstüne gitmemiz kimin için anlamlı, borcunu düzenli ödeyen için bunu yapmamız gerekiyor. Elektronik haciz, devlete olan borçtan dolayı elektronik ortamda, maaş ya da banka hesabında bulunan para, altın, döviz gibi mal varlığına haciz yapılması işlemidir. Vadesi geçmiş olan vergi olan vergi alacakları için devlet, elektronik ortamda haciz işlemi gerçekleştirebilir.

Vergi Yapılandırma SGK Borç Yapılandırma Yeni Taksit Tarihleri Ne zaman

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.