Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor

Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor

Büyükanneye verilecek  maaşlarda. Maaşın başlayacağı tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katılmış olduğu  ‘Çalışma Hayatı İstişare Toplantısı’nda kıdem tazminatları, istihdam seferliği konuları hakkında açıklamalarda bulunurken, büyükanne veya babaanneye maaşlarının verileceği tarihi de açıkladı.

Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor.  Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) düzenlemiş olduğu Çalışma Hayatı İstişare çalıştayına  katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükanne veya babaanneye verilecek   maaşlarla ilgili olarak yeni açıklamalarda bulundu.

Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor. Bakan Müezzinoğlu, toplantının açılış konuşmasında hem istihdam seferberliğinden hem de kıdem tazminatlarıyla ilgili konularla ilgili açıklamalar yaptı.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet  Müezzinoğlu,  büyükanne veya babaannelere verilecek olan maaşlar hakkında “Biz dedik ki böyle bir projenin destekçisi olalım. 6 bin 500 ailenin 10 ilde pilot uygulamasına başlıyoruz. Talepleri aldık. 31 bin ailenin üzerinde uygunluk bulduk. O aileler bu hafta 6 bin 500’e indirilecek. Mart ayı başı itibariyle 10 ile ‘Büyükanne projesini başlatacağız. İnşallah başarılı bu ülkeye ait olan bir proje olacak. İnşallah başarılı, bu ülkeye ait olan bir proje olacak. Milli bir proje olacak. Parasal boyutunun tartışılmasını çok doğru bulmuyorum, esas sosyokültürel boyutu çok anlamlı olduğuna inanıyorum” şeklinde söyleyerek konu yönünden açıklamalarda bulundu. Açıklamarında Maaşların 10 Marttan sonra ödenmeye başlayacağını belirtti.

Kıdem Tazminatını Karşılıklı Konuşarak Bu yıl Çözeceğiz.

Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor.  Kıdem tazminatı konusunda değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Mehmet  Müezzinoğlu, “Önümüzdeki dönemde birlikte başarmamamız gereken bir konuda kıdem tazminatı. Kıdem tazminatı yine gerek çalışana, gerekse iş veren adına beklemediği anda, beklemediği yükleri getiren veya beklenmedik anda ‘ben mağdur oldum kapının önüne koyuldum ama haklarımı alamadım’ diye her iki tarafında sıkıntıları olan ve sürdürülebilir olmayan bir noktadayız. Mutlaka sürdürülebilir, hakkaniyetli ve geliştirilebilir bir kıdem tazminatı inşallah bu yıl hep birlikte, birbirimize karşı taraflar olarak değil işveren bir işçi gibi karşı tarafa oturacak, işciye de diyeceğiz ‘gel kardeşim, sende masanın iş veren tarafına otur’ ve birbirimizi anlayarak birlikte hak ve hukuku koruyarak bizimde güçlü hakemliğimizle inşallah bu yıl onu tamamlamış olacağız” şeklinde Kıdem tazminatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başvurular Durduruldu.Büyükanneler 1 Martta Torununa Bakmaya Başlayacak

Son Dakika.Miktar Kesinleşti. Büyükannelere 425 TL Maaş Verilecek.

Engelli Çocuğu Olan Erken Emekli Olabilir mi

Vergide Temsil Türleri Nelerdir?Temsilcilerin Sorumluluğu Nedir

Esnaf muaflığından Kimler Yararlanabilir Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi Nasıl Alınır

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı İşte Detaylar

Mükellefin Ölümü Halinde Mirasçılar Ne Yapması gerekirYorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*