Vergi ve Güncel Haber Portalı

Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı

17.03.2017
20
Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Büyükanne maaşıyla ilgili müjdeyi verdi! Bakan Müezzinoğlu, 450 Lira torun maaşı almaya hak kazanan 6 bin 500 büyükannenin isminin internet sitesi üzerinden Tc kimlik No ile sorgulama yapılarak öğrenilebileceğini açıkladı.

Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı.  Kadın İstihdamının Desteklenmesi İçin Büyükanne Projesi’nin amacı, 3 yaşını doldurmayan torununa bakan büyükannelere verilecek yardım ile hâlihazırda çalışıyor olan kadınların işgücü piyasasından çekilmelerini önlenmek ve çocuklara büyükanneleri ile birlikte büyüme imkânı sağlayarak kültür aktarımına destek olmak amacıyla başlatılan Büyükanneye maaş projesi sonuçlarını artık bakanlığın sitesi üzerinden TC kimlik no ile sorgulanabilecek.

Projenin uygulandığı iller; Hangileri

Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı.  Projenin uygulandığı iller; Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep olarak belirlenmiştir.

Büyükanne Maaşı Çıkmışsa Ne yapmalıyım ?

Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı.   Annenin, 15-31 Mart 2017 tarihleri arasında projeye katılımını teyit etmek için ikamet ettiği ildeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne başvurması ve aşağıdaki belgeleri bu süre içinde İl Müdürlüğüne teslim etmesi gereklidir.

  1. Katılım Belgesi (imzalı üç nüsha) (Ekte Bulunmaktadır.)
  2. Annenin fiilen çalıştığını tespit için e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak hizmet dökümü belgesi (e-Devlet Kapısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri listesinden seçilecek SGK Tescil ve Hizmet Dökümü ekranından barkodlu belge oluşturmak suretiyle alınacak Sigortalılık Tescil ve Hizmet Kaydı Tespiti konulu belge.)
  3. Büyükannenin sağlık durumunun çocuk bakımına engel olmadığını gösterir Aile Hekiminden alınacak rapor
  4. Anne, büyükanne ve başvuru esnasında kimlik numarası girilen üç yaşını doldurmamış çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi
  5. Katılım belgesinde büyükannenin çocuğa “annenin ikametgâh adresi dışında bir adreste” bakacağı belirtilmiş ise çocuğun bakılacağı yerleşim yerine ilişkin e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınacak belge (Büyükannenin çocuğa baktığı evin, annenin ikamet ilinde olması zorunludur. Bu adrese ilişkin, e-Devlet kapısı üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü hizmetleri listesinden seçilecek “Yerleşim Yeri (İkametgâh) ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama” ekranından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne ibraz edilmek üzere alınacak barkodlu belge çıktısı.)

Büyükanne Maaş Ödemesi Nasıl Olacak ?

Büyükanne maaşı sonuçları Açıklandı Sonuçları Sorgulama Ekranı 

  • Büyükanne ödemeleri, projeye katılımdan sonra aylık olarak yapılır. Ödeme yapılacak tarihin hafta sonu tatiline veya resmi tatile denk gelmesi halinde ise ödeme takip eden ilk iş günü yapılır.
  • İlk büyükanne ödemesinin yapılacağı tarih Bakanlıkça kısa mesaj ve e-posta yoluyla proje katılımcısı olan anneye bildirilecektir.
  • Bakanlıkça yapılan ödeme bildiriminden sonra, büyükannenin herhangi bir PTT işyerine bir defaya mahsus müracaatı yeterlidir. PTT işyerinde büyükannenin doğrudan kendisine ödeme yapılır. Ayrıca büyükanneye, PTT tarafından sosyal yardım ödemesi alan hak sahiplerine tanımlanan ön yüklemeli Pttkart verilir. Ön yüklemeli Pttkartlar için hiçbir ücret alınmaz.

Büyükanne Maaş Sorgulamak için Tıklayınız

Kadın istihdamının desteklenmesi için büyükanne projesi katılım belgesi

Engelli Otomatik Vitesli Araç Alımında ÖTV İstisnası Nasıl Olur?

İlave İstihdama İlişkin 297 Sayılı Genel Tebliğ Yayınlandı

Genç Girişimcilere 75 Bin Lira Vergi Desteği Uygulaması Nasıl Olacak Yaş Nasıl Hesaplanacak

Ev Alacaklara Müjdeli Haber.Tapu Harçları İndi, Damga Vergisi Sıfırlandı.Karar Resmi Gazetede Yayınlandı

Beklenen Açıklama Geldi.Gelir Uzman Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı Alımı Geliyor

İşyeri Kira Beyannamesi Verenler Vergi İadesini Nasıl Alacaklar ?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.