Vergi ve Güncel Haber Portalı


Warning: A non-numeric value encountered in /home/vergihoc/public_html/wp-content/themes/safirblog/single.php on line 15

Devlet Hacizli ve Rehinli Araç Satışı İlanları

27.11.2020
1
Devlet Hacizli ve Rehinli Araç Satışı İlanları

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte devlet hacizli ve rehinli araç satışı ilanları ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir edineceğiz. Devlet, bildiğimiz gibi tüm insanlar için eşit olarak davranmak ve bu eşitliği adli olarak da takip etmek zorunda olan bir merci olarak dikkatleri çekiyor. Hal böyle olunca da insanların bu anlamda ki beklentilerini yasal olarak da karşılamak bir çeşit yükümlülük demek yanlış olmaz sanıyorum.

Devlet, hacizli ve rehinli araç satışı konusunda da son dönemde oldukça etkin demek yanlış olmaz. Ancak birçok kişi bu anlamda net bilgi sahibi olmadığından dolayı sitemiz içerisinde sizleri elimizden geldiğince bilgilendirme yoluna gideceğiz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinme yoluna gidebilirsiniz. Daha kapsamlı bilgileri yakında sizlere sunacak detay vereceğiz.

Devlet Hacizli ve Rehinli Araçları Nasıl Alır?

Öncelikli olarak devlet, herhangi bir şekilde nedensiz yere araç haczedemez ve rehinli olarak alamaz. Bildiğimiz üzere alacakların tahsili için başvurulabilecek en geçerli merci devlettir. Devlet, kısa süre içerisinde bu alacak ile alakalı olarak adli süreçleri yerine getirir ve soruşturma yapar. Soruşturma sonucunda ise borçlunun hakkında bir hüküm verir. Bu hüküm eğer ki HACİZ olarak karara bağlandı ise kişinin borcuna tekabül eden tüm varlığına devlet tarafından el konma yetkisi doğar.

Otomobil haczi de bu şekilde gerçekleşir. Borcunu ödemeyen bir kişi hakkında adli birimlerden haciz kararı resmen alınır. Akabinde şahsın ikametine de gidilerek üzerine olan tüm taşınır mallara el konulması muhtemeldir. Borcun durumuna göre araç haczi de en yaygın olarak kullanılan seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. Haciz edilen araçlar, zaman içerisinde vergi daireleri kapsamında ihaleye açılır ve en iyi teklifi sunan şahıslar aracı alma hakkında sahip olurlar.

Hacizli Araç Satışı İlanları

Devlet, bu anlamda çok ciddi manada somut adımlar atıyor ve ihaleleri insanların da takip edebilmesi için Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde özel bir sayfa kurdu. İller bazında ki tüm ilanları sorunsuz bir şekilde takip etme ve inceleme şansına sahip oluyorsunuz. Hemen bu anlamda ilanları kontrol edebilmeniz için sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmenize de yardımcı olacağız.

Hacizli Araç Satışı İlanlarını İncelemek için TIKLAYINIZ.

Bu ekranda öncelikli olarak il seçeceksiniz. Akabinde alt kısmında ki seçeneklerden hacizli araç ya da hacizli gayrimenkul ilanları üzerinden dilediğiniz ilanlar ile alakalı olarak bilgi edinebilirsiniz. Sayfada üst yazıları ve şartları ile birlikte hacizli araç satışına dair tüm bilgileri öğreniyorsunuz. Hacizli araç satış ihale tarihleri ve yanınızda bulunması gereken ücret bedeli gibi tüm detaylar resmi imzalı bu üstyazı belgesinde yer alacaktır. Buna yönelik olarak somut adımlar atmalı ve doğru seçenekleri değerlendirmelisiniz.

İlanlar içerisinde motosikletler, kamyonetler ya da aklınıza gelebilecek birçok farklı seçeneği değerlendirme şansına da sahip olabileceğinizi net olarak görebilirsiniz. Hacizli araç satışına ilişkin olarak daha farklı seçenekleri sizlere elimizden geldiğince sunacağız.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.