Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliler İçin Flaş Gelişme.Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi?

18.06.2017
15
Emekliler İçin Flaş Gelişme.Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi?

Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi? Emekliler için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.Temmuz ayında enflasyon farkıyla birlikte maaşlarına ekstra zam alacak olan emekliler için, özlük hakların gelişmesi yönünde adımlar atılmaya devam ediliyor.Emekliler için hükümet yetkilileri refah düzeyini yükseltmenin yollarını ararken muhalefet partiden de bu yönde destekler gelmeye devam ediyor.Devletin buradaki amacı emeklileri mutlu etmek olduğundan, özlük haklarıyla ilgili her gelişmede emekliler heyecan yaşamaktadır. Son günlerde yine bir haber emeklileri mutlu etmeye etti.Peki neydi bu haber?Gerçekleşirse emekliler ne kazanacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilere Bayramlarda İkramiye Verilecek Mi?

Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi? Emeklilerin daha iyi yaşaması için fikirler ve teklifler gelmeye devam ediyor.Bu kapsamda son olarak,CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer emekliler için bir teklifte bulundu.Gürer,“Emeklilerin aylıklarından yapılan kesintiler kaldırılmalı. Toplu iş sözleşmesi masasına oturmaları için gerekli düzenlemeler sağlanmalı. Toplu ulaşım, konaklama, konut edinme, banka kredilerinde gerekli indirim ve kolaylıklar sağlanmalı. Eş ve çocuk yardımı yapılmalı. Emeklilere refah payından hakkına düşen verilmeli. 2000 yılından sonra emekli olan SSK’lıların maaşlarına intibak düzenlemesi sağlanmalı. Emeklilikte yaşa takılanların sorunları çözümlenmeli.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Emekliler Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak?

Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi? Yapılan toplu sözleşme hükümlerine göre, eğer ilk 6 ayda enflasyon oranı yüzde 3 ve üzeri olursa emekliler enflasyon zammı alacaktı.Buna göre, son olarak mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı.Açıklanan maysı ayı enflasyonuna göre, enflasyon yüzde 6,15 oldu.Bu da demek oluyor ki, şu an için emeklilere yüzde 3,17 ekstra enflasyon zammı olacak.Tabi şunu belirtmekte fayda var.Bu rakam net bir rakam değil.Temmuz ayı başında açıklanacak olan haziran ayı enflasyonuna göre, miktar kesinleşecek.Sonrasında ise bu rakam yüzde 3 olan zamma eklenerek net maaş ortaya çıkacaktır.

2018 ve 2019 Maaş Zamları Ne Zaman Belli Olacak?

Emeklilere Bayramda İkramiye Verilecek Mi? 2018 yılı ve 2019 yılı için emekli maaşının ne kadar olacağı ağustos ayında başlayacak olan toplu sözleşme hükümlerine göre belirlenecek.Toplu sözleşmeyle,emeklilerinin 2018/Ocak, 2018/Temmuz, 2019/Ocak ve 2019/Temmuz aylarında alacağı zam oranları belli olacak.

Temmuzda Emekliler Ne Kadar Maaş Alacak? Enflasyon Zammı Olacak Mı? Kesin Rakam Açıklandı Mı?

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. reşat dedi ki:

    bu hükümet bence verir

  2. reşat dedi ki:

    bu hükümete benim güvenim çok fazla eminim ikramiyeyi de verecek

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.