Emeklilere Müjde. Promosyon 600TL Oluyor.

Emeklilere Müjde. Promosyon 600TL Oluyor.

emekliye promosyon 600 TL oluyor. Emekliye promosyonda yeni ve sevindirici bir haber geldi. Hükümet temsilcileriyle yapılan pazarlıklar doğrultusunda bankalardan yeni bir teklif gelmesi bekleniyor.Peki bu sevindirici haber ne?Promosyon tutarında bir artış mı olacak?Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kim Ne Kadar Promosyon Alacak?

emekliye promosyon 600 TL oluyor. Hükümet yetkililerinin kamu bankalarıyla olan toplantılarında belli bir görüş birliği ortaya çıktı.Bankalar ve devletle pazarlık en son şeklini aldı.Protokolün bu hafta içi imzalanması bekleniyor.Kamu bankalarıyla olan anlaşmadan çıkan sonuca göre promosyon tutarları aşağıdaki gibi oldu.

  • 1.000 TL. altında maaş alanlar 300 TL.
  • Bin lira ve iki bin lira arasında maaşı olanlar 375 TL,
  • 2 bin liradan fazla maaş alan emeklilerimiz ise 450 TL. promosyon alacaklar.

Özel Bankaların Promosyon Teklifi 600 TL Mi Oldu?

emekliye promosyon 600 TL oluyor.  Kamu bankalarıyla olan pazarlıkta kamu bankaları en yüksek 450 TL vereceğini bildirmişti.Özel bankaların ise elindeki müşterilerini kaçırmamak adına en son vereceği miktarın 600-900 TL olacağı belirtiliyor.Yapılacak olan protokolde bu rakamın netleşmesi bekleniyor.Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda özel bankaların, 3 yıl maaş almak şartıyla 600TL verecek.Bu da emekliler için sevindirici bir haber olarak yakında resmileşecek.

Promosyon Dışında Başka Ne Avantajlar Olacak?

emekliye promosyon 600 TL oluyor. Bankalarla imzalanacak protokol ile; emeklilere promosyonun yanı sıra, maaşın tamamının ATM’den tek seferde ücretsiz çekilmesi, maaş hesapları için hesap işletim ücreti muafiyeti gibi imkanlar da sağlanacak. Emekliler, hangi banka promosyon protokolüne imza atmışsa, maaşını o bankaya taşıyacak.

Promosyondan Yararlanmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

emekliye promosyon 600 TL oluyor. Bankaların vereceği promosyondan yararlanmak bankaların koymuş olduğu bazı şartlar olacaktır.Bu şartların neler olacağına maddeler halinde değinelim:

Maaş alan emekliler 3 yıl boyunca banka değiştirmemesi gerekecek.

-Promosyon alınan hesaba en az 2 adet otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekecek.

-Promosyon alınan bankanın vadeli hesabı kullanılmış olacak veya bu bankanın kredi kartı kullanılacak.

Bu şartların sağlanması halinde banka, promosyon miktarını tek seferde peşin olarak emeklinin hesabına zamanında yatıracak.

Promosyondan Kimler Yararlanacak?

emekliye promosyon 600 TL oluyor. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin tamamı promosyon kapsamında olacak..Vefat eden emeklilerin hak sahipleri de promosyondan yararlanacak.Yani ve dul ve yetimlere de emekli promosyonu verilecek. Emeklilerin eş ve çocukları, kendilerine bağlanan maaşa göre belirlenen promosyon tutarını alacak.

Konuyla ilgili daha önceki yazımız için tıklayınız.Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)

*