Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev.Ev almak şu zaman için çok zor olabilir.Ancak, bazı imkanlar gelir ki ev sahibi olabilirsiniz.Devlet eliyle yapılan  bazı avantajlı projelerle ev almak daha da kolaylaşır.Tıpkı TOKİ projeleri gibi. Bu kapsamda TOKİ , 2017 yılı için özellikle emeklilerin yüzünü güldüren bir projeyi hayata geçirerek ev sahibi olmayanları ev sahibi yapacak. Peki emekliler ayda ne kadar ödeyerek ev sahibi olacaklar? evler nerelerde yapılacak?emekliler kaç artı bir evler verilecek? Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

TOKİ 2017’de Kaç Adet Ev Yapacak? Emekliler Kaç Ev Düşecek?

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev.  2016 yılında 60 bin ev yaparak rekor kıran TOKİ, 2017 yılında bu rekoru geliştirecek.  Bu amaçla 2017 yılında 65 bin ev yapılacak.Yapılacak bu evler bölge bölge değişecek.En çok ev yapılacak bölgeler ise Güneydoğu Anadolu,Marmara ve Karadeniz olacak.Bu kapsamda Güneydoğu’ya 12 bin 750, Marmara’ya 12 bin 716, Karadeniz’e 10 bin 395 ev yapılacak.  Herkes ev sahibi olsun hedefiyle Türkiye’de dev projelere imza atan TOKİ, 2017 yılında emeklilere 15 bin konut inşa edecek.

Emekliler Ne Kadar Ödeyerek Ev Sahibi Olacaklar?

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev. Emekliler için ayrılan 15 bin konuta emekliler ayda ne kadar ücret ödeyerek sahip olacak?  Bu rakamda iki değişken unsur olacak.  Şöyle ki, Emekli olan kişiler Anadolu’da ortalama 250 liradan başlayan taksitlerle ve İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde ise 350-400 liradan başlayan taksitlerle uzun vadeli ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilecekler.

Emeklilerin Sahip Olacağı Evler Nasıl Olacak?Kura İşlemi Nasıl Olacak?

Emeklilere Müjde TOKİ’den 250 TL Taksitle Ev. 2017 yılında yapılacak olan evlerde, 2016 yılındaki evlerden farklı bir anlayış geliştirilecek.Yani daha önce emekliler 1+1 evlere de sahip olabilirken,2017 yılında 2+1 evlere sahip olacaklar.Emekliler için ödeme planı 2+1 evlere göre belirlenecek ve ödemelerde zora sokmayacak planlar yapılacak.Emekliler ev sahibi olmak için öncelikli olarak kendileri için ayrılan 15 bin ev için kuraya tabi tutulacak. Buradan  kendisine ev çıkmayan emekli, diğer evler için tekrardan başka kuraya katılabilecek. Bu durumda emekliler için, 2 kez kura hakkı olmuş oluyor.

Emekliler Toki’den Nasıl Ev Alır Başvuru Şartları Nelerdir ?

2017 Dar Gelirliye TOKİ 65 Bin Konut Yapacak

Ev Hanımları Emekli Olabilir Mi?Şartları Nedir?

 

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)