Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme.2018 Yılında Hangi Düzenleme Olacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme.2018 Yılında Hangi Düzenleme Olacak?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme. Çalışma hayatının en merak edilen konularından biri  emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusudur. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bu konuyla ilgili her gün bu konuyla ilgili binlerce soru bimerden cimerden başvuru geliyor.  Emeklilikte yaşa takılanlar kimlerdir ? Emeklilik şartları nelerdir ?  Emeklilikte yaşa takılanlarda son durum nedir ? Emeklilikte yaşa takılanlar için 2018 yılında düzenleme olacak mı ? Konuları ile ilgili bilgiler vereceğiz. Emeklilikte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum Nedir 2018’de Çözülecek mi ? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Kimlerdir ?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme.  Sigortalıların emekliliğe hak kazanabilmeleri için; belli bir yaşa ulaşma, belli bir süre prim ödeme, belli bir süre sigortalı olma şartları gereklidir. İşte bu şartlardan diğer şartları yerine getirip sadece  yaş şartını sağlamayanlara toplum içinde verilen isimdir

Emekli Olma Şartları Nelerdir ?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun yürürlük tarihinden önce sigortalı olanların yaşlılık aylığına hak kazanma koşulları mülga 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu, 1479 sayılı Bağ-Kur Kanunu ve 5434 sayılı Emekli Sandığı Kanunundaki hükümlere göre belirlenmektedir. Sigortalıların emekliliğe hak kazanabilmeleri için; belli bir yaşa ulaşma, belli bir süre prim ödeme, belli bir süre sigortalı olma ve Sosyal Güvenlik Kurumundan yazılı istekte bulunma koşullarının birlikte yerine getirilmesi gerekmektedir.  Bu şartların tamamını yerine getirildiği takdirde emekli olma hakkını kazanır.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Son Durum Nedir ?

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda Yeni Gelişme. Emeklilikte yaşa takılanlar en son hükümet tarafından kanunlaştırılan 7061 sayılı Bazı Vergi Kanunları İle Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda düzenleme yapılacağı umudunu taşıyordu. Ancak hükümet bu düzenlemenin ekonomik yük getireceğini düşündüğü için emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili herhangi bir düzenleme yapmadı. en son olarak CHP Ankara Milletvekili Murat EMİR’in konuyla ilgili yazılı soru önergesine  Çalışma Bakanı Jülide SARIEROĞLU’nun yazılı olarak verdiği cevapta  emeklilik şartlarının ne olduğunu söyleyerek konuyla ilgili bir yasal düzenleme yapılacağına dair bir sinyal vermedi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU’nun  yazılı soru önergesine verdiği cevapta. Emeklilikte yaşa takılanlar için yasal düzenleme yapılacağı umudu vermedi.  Ancak 2018 yılından itibaren ülkemizin seçim havasına gireceği ve yine gündemde seçimlerin erkene alınma ihtimali konuşulduğu için bu grubun seslerini güçlü bir şekilde duyurursa yasal düzenleme yapılma ihtimalinin olduğunu düşünebiliriz. www.vergihocasi.com ekibi olarak, 2018 yılında bu konuyla ilgili bir düzenleme yapılacağı düşüncesindeyiz.

Vergi Dairesi E Haciz Kaldırma 2018. E Haciz Kaç Günde Kalkar? Vergi Dairesi Haciz Kaldırma Nasıl Olur?

2018 Geriye Dönük Bağkur Kaydı Düzenlemesi Olacak mı 2018 Bağkur Affı Olacak mı?

 

 

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)