Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Emekliye Bayram Müjdesi

17.08.2017
32
Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Emekliye Bayram Müjdesi

Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Toplu sözleşme görüşmeleri başladı.Bu sözleşmelerde bir çok konu ele alınacak.Özellikle memur ve memur emeklileri için müjdeli haberler geleceği kesin gözüküyor.En son hükümet zam teklifi yaptı.Zam teklifinde memur ve emekliler için yüzde 3+3 zam teklif edildi.Bu zam konusunun dışında başka konularda gündemde.Bunlardan birisi de emeklilere yapılacak olan bayram ikramiyesidir.Peki emeklilere bayramda ikramiye verilecek mi?Toplu sözleşmede bu yönde bir karar alınacak mı?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Sendikalar 1915 TL İkramiye Talep Ediyor

Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), “İkramiye memur emeklilerinden başlayıp, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılsın. Yılda 2 defa bayramlarda 1 maaş ikramiye verilmesi uygun olur’ açıklaması  yapmıştı.Bu talep üzerine toplu sözleşmede bu konu görüşüldü. Hükümet de bunu değerlendirecek.Eğer bu durum netleşirse emeklilere ramazan ve kurban bayramlarında birer kez olmak üzere 1915 TL ikramiye verilecek.

 Türkiye Emekliler Derneği’nin Hukuk Danışmanı Da Destekliyor

Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Derneğin talebi çoğu kesim tarafından da destek görülüyor.Hmen hemen her kesim bunun yasalaşmasını ve bir ana önce emeklilerin ikramiye almasını istiyor.Son olarak da Türkiye Emekliler Derneği hukuk danışmanı bu talebi desteklediğini belirtti.Yekliler şöyle konuştu:”Dernek olarak sendikalarımızın arkasındayız, konunun destekçisiyiz. Kamuoyunda büyük bir beklenti oluştu. İnşallah hükümet bu talebi benimser. Hükümetimizin olumlu yaklaşacağı inancındayız. Beklentimiz, ikramiyenin önce memur emeklileriyle başlayıp işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılması. Bir kararnameyle bu düzenleme yapılabilir” dedi.Konuşmasını devam ettiren yetkili,”SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yılda 2 defa bayramlarda bir maaş tutarında ikramiye verilmesi uygun olur düşüncesindeyiz” şeklinde konuştu.

21 Ağustosa Kadar Sonuca Bağlanacak

Emekliye Bayram İkramiyesi Var Mı? Memur-Sen’in 2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmede memur emeklileri için talep ettiği promosyon, tüm emekliler için hayata geçirilmişti. Eğer bayram ikramiyesi kabul görürse, uygulamanın SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de genişletilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Memurlar ve memur emeklilerine ikramiye talebi, 21 Ağustos’a kadar karara bağlanacak. Bu tarihten sonra ise emekliler istediği sonuca ulaşmış olacaklar.

Memurun 2018-2019 Zammı?Memura Yüzde Kaç Zam Geldi?

2000 Yılı Sonrası Emekli İntibak Son Dakika.Maaşlar 355 TL Artacak

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.