Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek Başvurular Başladı mı ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek Başvurular Başladı mı ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek.

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek. Meclise Sunulan torba yasanın içerisinde bulunan ve Plan Bütçe komisyonunda kabul edilen madde sayesinde memur emeklileri geçmişe dönük ikramiye farkı alacak.  Memur emeklileri 30 yıl ve üzeri çalışmaları  için ikramiyelerini cebine koymak için az kaldı. Kanun Resmi Gazetede yayınlanınca,  başvurular beklenmeksizin alınmaya başlayacak. 7500 TL’ye kadar olan kısmı  başvuru tarihinden itibaren 3 ay içinde hesaplarına yatacak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek.  Yasaya göre ikramiye farkı alacak olanlar,ek ikramiye  alması için yasanın Resmi Gazetede yürürlüğe girdiği tarihten itibaren  bir yıl içinde başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurular yasa yürürlüğe girer girmez başlayacak. Hükümetin hedefi yıl bitmeden torba yasayı meclisten geçirmek.

 Başvuru Süresini Kaçırmayın Başvuru Nereye Ne Kadar Sürede Yapılacak ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek. Başvurular Yasa, Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren  bir yıl içinde olacağı için başvuru süresini kaçırmayın . Çünkü Daha sonra başvuru kabul edilmeyecek. Hakkınız olan ikramiye farkını alamayacaksınız.  Başvurular  İllerde bulunan  Sosyal Güvenlik Müdürlüklerine  şahsen veya bu konuda verilmiş özel vekalet ile başvuru yapabileceklerdir.

emekli ikramiye farkı  başvuru süresi ne kadar

İkramiye Farkı Hakkı Olan Emekli Vefat Etmişse Ne Olacak ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek.  Emekli olmuş ancak ikramiye farkı hak sahibi  olan Memur  vefat etmişse vefat eden memurların yasal mirasçıları tarafından başvuru yapılarak  bu ek ikramiyeyi alabilirler.

Ödemeler Nasıl Yapılacak Ne Kadar Sürede Yapılacak ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek.  Kanun yayınlandıktan  sonra, başvuru alınmaya başlanacak. Emeklilere, alacakları ek ikramiye tutarı 7.500 TL’yi  geçmiyorsa  hepsi tek kalemde  başvurduğu tarihi takip eden üç ay içinde hesaplarına yatacak. Alacağı  ikramiye miktarı 7.500 TL ‘den fazla olan emeklilere ise 7500 TL’si,  başvuru tarihinden itibaren üç ay içinde kişinin hesabına aktarılacak. 7.500 TL’nin üstünde bulunan  kısmı  ise, 2018 yılının ilk ödemeyi aldığı aya denk gelen ay içinde kanunu faiziyle birlikte ödenecek.    Ödemeyle ilgili örnek verecek olursak 18 bin TL ikramiye farkı tarafınıza ödenmek için hesaplandı. Başvurunuzu şubat ayında yaptınız.  Size Sosyal Güvenlik Kurumu üç ay içinde ikramiye farkınızın 7.500 TL’sini  ödemek zorundadır.  7.500 TL ödemeyi SGK size nisan 2017 ayında yaptığını var sayarsak kalan 10.500 TL’sini ise Nisan 2018 ‘de faiziyle ödeyecek.

 Ne Kadar Ek İkramiye Alacak Nasıl Hesaplanacak ?

Emekliye İkramiye Farkları Ne Zaman Ödenecek. Emeklilik ikramiyesi ilgili mahkemelerde yaşanan davaların önüne geçmek,  hem de Anayasa Mahkemesinin kararından önce  emekli olanların hak kayıplarının telafisi için hükümet torba yasayı teklifi verdi. Mecliste plan bütçe komisyonunda 21/12/2016 tarihinde görüşülmeye başlandı. 2016 Yıl sonuna kadar  yasalaşması  beklenen torba yasa ile 30 yıldan fazla hizmeti olan memur emeklilerine, çalıştıkları her fazla yıl için emekli ikramiyesi ödenecek. Yasanın 31 Aralık 2016 tarihine yetişmesi halinde, emeklilere 2017 yılının  Ocak ayında ek ikramiyeleri ödenmeye başlayacak.

Herkesin beklediği ise   ne kadar ek ikramiye alacağım? Sorusudur.   Emekli olmuş memurlar, Ek ikramiyelerini, emekliliğe ayrıldıkları  yıldaki maaş katsayısı üzerinden hesaplanacaktır. Konuyla ilgili  örnek verecek olursak: 36 yıllık hizmet sonrası emekli olmuşsunuz.  Emeklilik yılınızda 2010’dur.  O günkü geçerli olan kanun maddesi gereği 36 yıllık hizmetiniz olmasına rağmen ancak 30 yıllık ikramiye alabildiniz.  2010 Yılında en son  ikramiyeye konu olan maaşınız da , 1500 TL olarak kabul edelim.  Bu bilgilere göre 36 yıl hizmetiniz olmasına rağmen otuz yıl için ikramiye aldınız altı yıl için ise ikramiye alamadınız. En son ikramiyeye esas maaşınız 1500 TL varsaydığımız için alacağınız ikramiye 1500X6=7500 TL gibi bir miktar olacaktır.

Emekliye Promosyonda Son Dakika.Tutarlar Değişti KONULU YAZIMIZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Emekliye İkramiye Son Dakika Mecliste Kabul Edildi mi KONULU YAZIMIZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Emekliye Ek İkramiye Miktarları Belli Oldu. KONULU YAZIMIZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Emekliye Promosyon Tarihi Belli oldu mu ? Miktar Ne Kadar ? Konulu Yazımız İçin Tıklayınız.

Emekliye Geriye Dönük İkramiye Ödenecek Konulu Yazımız için tıklayınız

Bankalardan Kredi Çekme İşlemi Kolaylaşıyor Kara Liste Affı Mecliste Konulu Yazımız İçin Tıklayınız.

Torba Yasayı TBMM’nin sitesinde Görmek için TıklayınızYorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)