Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı İşte Detaylar

25.02.2017
22
Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar

   Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekliye verilecek  promosyonda.  Bankaların daha öncesinde promosyon vermek için emeklilerden istemiş olduğu ek hesap kredi kartı, fatura ödeme talimat verme şartları kalktı.  Sadece bankalar artık emeklilere promosyon verebilmek için  Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyeceklerini” belirtti.

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar. Emeklilerin  promosyon alabilmesi için promosyon alabilme şartları kolaylaştırıldı.  Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada promosyon almak için hiç bir şartın kalmadığını tek şartın  banka ile emekli arasında ki maaş protokolü olacak dedi. Banka ile emekli arasında ki maaş Protokol süresi ise üç yıl olacak.

Başka Şart Sunan Bankalarla Emekli Protokol Yapmasın

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar. Promosyon vermek için başka şartlar sunan banka ile  emekli maaşı protokolü yapmamaları gerektiğini belirtti. Sözlerinin devamında. Bankalara konuyla ilgili gerekli bilgilendirmelerin gönderildiğini. Gönderdikleri bildirgede emeklilere promosyon vermek için 3 yıllık  maaş protokolü dışında başka bir işlem yapmamaları gerektiğinin olduğunu belirtti

Staj Süreleri Sigortalı Sayılması Doğru Değil

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar. Bakan Müezzinoğlu, meslek lisesi mezunlarının staj sürelerinin sigortalı sayılması yönünde büyük uğraş verdiklerinin  sorulması üzerine, Yapılan uğraşların amacı erken emekli hayaliyle yapılıyorsa yanlış olduğunu ifa de etti. Sözlerinin devamında;  Biz artık emeklilik yaşını önce 2036 yılında erkeklerde 60 a, kadınlarda 58 e taşımayı planlıyoruz ve 2048 yılında  de 65’e geçmeyi planlıyoruz.  Bugünkü dünyanın en gelişmiş ülkelerine bakıldığında emeklilik yaşı 65’in altında tek bir ülke yok. Halbuki bizde 38  yaşında emekli olanda var. Türkiye de ortalama emeklilik yaşı   52 olduğunu belirtti.

Emeklilik Yaşı Ortalaması Zamanla Bizde Yükselecek

   Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sözlerinin Devamında emeklilik yaşı ortalamasının zaman aralığı içerisinde ülkemizde de yükseleceğini Belirtti.  Biz yavaş yavaş bunu 53’e, sonra 54’e, sonra 55’e taşımaya hedefliyoruz. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu, farz edelim 48 yaşında gününü doldurmuş, 2 sene beklemek durumunda.  2 sene sonra 50 yaşında olacak. 50 yaşını beklemek için de biraz sabırlı olacak ki bizim ortalama  planlarımız bozulmasın ve emeklileri emekliliklerinde mağdur etmeyelim.  Staj dönemi bir eğitim. Çalışan statüsüne koyduğumuz zaman, o zaman lisedeki öğrencileri de çalışan statüsüne koyalım. Staj çıraklık eğitimin bir parçasıdır.  Çıraklığı yapmadığı için, stajı yapmadığı için zaten bugün bizim nitelikli eleman sorunumuz var. Biz onun çıraklığına maddi destek veriyoruz.  Stajına maddi destek veriyoruz.  Ama bir de bunu ‘ben çalışıyormuşum gibi emekliliğe de yansısın’ diyorsa yine bir çok vicdani görmüyoruz.  şeklinde konuştu.

İşverene Verilen Destek Asıl İşçiye Verilen Destektir

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı  İşte Detaylar.  Bakan Müezzinoğlu, İş verenlere vergi konusunda verilen destekten herkes memnun, işçi sendikaları da en azından temel ihtiyaçların vergiden düşürülmesini talep ediyor.  Sorusunun sorulması  üzerine Bizim işverenimize verdiğimiz destek sözü itibariyle işçimize verdiğimiz destek.  Çünkü işveren işçimize o payı aktarıyor. O nedenle bu verdiğimiz destek işverenimizin cebine girmiyor.  Bunu sendikalarımızda istedi.  Ortak taleptir bu verdiğimiz destek. Bu anlamda çalışanlarımızı destekliyoruz.  Diğer taraftan da asgari 1.404 lira. Vergi dilimi yükseldikçe Ekim, Kasım aylarında bu 404’ün altına inmesi gerekir normalde.  Ama onunda 1404 Liranın altına inmeyeceğinin sözünü verdik” dedi.

Mükellefin Ölümü Halinde Mirasçılar Ne Yapması gerekir

Memurun Güvencesi Kalkıyor Mu? Konuyla İlgili Detaylar Belli Oldu

2017 Nüfus Çalışanlarına Fazla Mesai Kararı Resmi Gazetede Yayınlandı Aylık Mesai Ücretleri Ne Kadar Olacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Kötü Haber.Bakan Ne Dedi?

Bakan TÜFENKCİ’den Bankalara Sert Uyarı: ‘Gereğini Yapacağız’

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.