Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliye Promosyon Tutarları Mart Ayında Ödenecek

21.01.2017
36
Emekliye Promosyon Tutarları Mart Ayında Ödenecek

emekliye promosyon tutarları ne zaman ödenecek? Emekliler arasında promosyonların en zaman dağıtılacağı konusu tartışma konusu oldu.Başbakanın emekliye promosyon verilecek söyleminden sonra emekliler ilk olarak ne kadar verileceğini merak ettiler.Bu tutar uzun pazarlıklar sonucunda nihayet belirlendi.Emekliler şimdi ise belli olan emekli promosyonlarının ne zaman ödeneceğini beklemek zorunda kaldılar.Bu tarih ile ilgili her gün son dakika gelişmeleri yaşanmakta olup en sonunda tarih belirlendi.Peki emekliye promosyon ne zaman verilecek?Yazımızda bulabilirsiniz.

Bankalarla Protokol Ne Zaman İmzalanacak?

emekliye promosyon tutarları ne zaman ödenecek? Bundan yaklaşık 2 hafta önce Sosyal güvenlik Kurumu(SGK),promosyon için bankalarla görüşme yapmıştı. Bu görüşmede emeklilere ne kadar promosyon verileceği sonucu çıkmıştı. Ortaya çıkan rakamlara kamu bankaları ve özel bankalardan itiraz gelmemişti. Şimdi ise Başbakanın önderliğinde SGK ile bankalar arasında protokol imzalanacak. Öncelikle , SGK ile Ziraat Bankası, PTT Bank, Vakıfbank ve Halk Bankası ile özel bankalar arasında protokol imzalanacak. Daha sonra ise özel bankalarla görüşülecek. Emekli promosyon ödemeleri için  23 OCAK 2017 ile başlayan hafta, özel ve kamu banka yetkilileri ile görüşülecek ve protokol imzalanacak.

Özel Bankalar Promosyonu Veremeyiz Derlerse Ne Olacak?

emekliye promosyon tutarları ne zaman ödenecek? Yapılan görüşmelerde kamu bankaları promosyon miktarlarını makul buldu ve verebileceklerini söylediler.yani maaşını kamu bankalarından alan yaklaşık 7,5 milyon emekli için sorun yok.Ancak maaşını özel bankalardan alan yaklaşık 4,5 milyon emekli için özel bankalarla görüşme yapılacak.Eğer özel bankalar promosyonu verebileceğini söylerse yine sorun yok.Ama özel bankalar promosyon tutarını veremeyeceğini söylerse ,emekliler maaşlarını kamu bankalarına aktarabilecekler.

Hangi Emekli Ne Kadar Promosyon Alacak?

emekliye promosyon tutarları ne zaman ödenecek? Hangi emeklinin ne kadar promosyon alacağı daha önceki günlerde belli olmuştu ve bu konuyu sizler sunmuştuk.Buna tekrar değinmek gerekirse hangi emeklinin ne kadar promosyon alacağı aşağıda belirtilmiştir:

  • 1.000 TL. altında maaş alanlar 300 TL.
  • Bin lira ve iki bin lira arasında maaşı olanlar 375 TL,
  • 2 bin liradan fazla maaş alan emeklilerimiz ise 450 TL. promosyon alacaklar.

Promosyonlar Ne Zaman Yatacak?

emekliye promosyon tutarları ne zaman ödenecek? Önümüzdeki haftadan itibaren yani 23 ocak 2017 tarihinden itibaren  Sosyal Güvenlik Kurumu 12milyon emeklimize verilecek olan promosyon ödemeleri için bankaları görüşmeye davet etti.Bu görüşmeye kamu bankaları ve özel bankalar ile PTT yetkilileri katılacak. En kısa zamanda yapılacak protokol görüşmelerinden sonra imzalar atılacak.Emeklilerin promosyon ödemeleri imza işleminden sonra  2017 yılı MART ayından itibaren dağıtılmaya başlanacak.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.