Vergi ve Güncel Haber Portalı

Emekliye Promosyon Tarihi Belli oldu mu ? Miktar Ne Kadar ?

13.12.2016
33
Emekliye Promosyon Tarihi Belli oldu mu ? Miktar Ne Kadar ?

Emekliye Promosyon Tarihi Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bugün yaptığı açıklamada emekliye promosyon çalışmalarının sonuna gelindiğini büyük ihtimalle… bu hafta içi olmaz ise haftaya kesinlikle açıklanacağını belirtti.

Açıklamayı Kim Yapacak ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun açıklamasına göre emekliye promosyon çalışması ile ilgili açıklamayı Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yapılacağını belirtti. Açıklamasında Müjdeyi Başbakan Binali YILDIRIM verecek dedi.

Emekliye Promosyon Ne Kadar Olacak ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaptığı açıklamada bakanlıkları olarak çalışmaları tamamladıklarını Başbakana Bardağın yarısından az doluyu yarısından çok dolu hale getirmesi için teslim ettiklerini belirtti. Miktarla ilgili olarak  Ulusal basında çıkan haberlere göre  promosyon tek kalemde ödeneceği iddia ediliyor. Yine  haberlere göre emekli maaş miktarına göre promosyon ödeneceği belirtiliyor. Yapılacak promosyon ödemeleri için Bankadan üç yıl maaş almayı taahhüt edenlere yapılacağı belirtiliyor. Emekliye promosyonla ilgili anlaşmayı Sosyal Güvenlik Kurumu yapacak.

Emekliye Promosyon Miktarları

Emekliye Promosyon tutarları emekli maaşına göre değişiklik gösterecek Bankalardan gelen son teklifler.

  • Maaşı 1000 TL ye kadar olan emekliler için 330 TL,
  • Maaşı 1000 TL ile 2000 TL arasında  olan emekliler için 400 TL,
  • Aylık maaşı 2 bin liranın üstünde bulunanlar için 450 lira

şeklinde olacağı ifade ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamadan anladığımız kadarıyla emekliye Başbakan Binali YILDIRIM’ın devreye girmesiyle artacağı tahmin ediliyor.

VERGİ İLE İLGİLİ TÜM SORULARINIZ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.