Vergi ve Güncel Haber Portalı

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Mükelleflere Önemli Hatırlatma

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Mükelleflere Önemli Hatırlatma

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Mükelleflere Önemli Hatırlatma. Mükellefler için her tarih ve zamanın önemi büyüktür. Çünkü,ödemeler ,başvurular ,yapılandırma zamanları için tarihler birbirinden farklıdır ve unutulması muhtemeldir.  Bundan dolayı,Gelir İdaresi Başkanlığı mükellefleri bilgilendirmeye devam ediyor.Başkanlık,mükelleflerin zor durumda kalmamaları adına onlara yararlı olacak bilgileri internet sitesinde yayınlıyor.  Bu sayede , internet sitesini takip eden mükellefler de kendilerine yararlı olan bilgileri buradan almaktadır.Bizler de vergihocasi.com ekibi olarak bu bilgilendirmeleri ve duyuruları sizlere sunmaya devam ediyoruz.Bu yazımızda da en son yapılan hatırlatmayı sizlere sunacağız.Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Vergi Daireleri Gece 24:00’a Kadar Açık Kalacak

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Mükelleflere Önemli Hatırlatma. Bilindiği gibi,Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun hükmüne göre yapılandırmada son başvuru tarihi 30 Haziran 2017 tarihidir.Bu tarihten sonra yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.Ancak, daha önceki duyurularda, yine mükellefler zor durumda kalmasın diye vergi daireleri için süre uzatımından bahsedilmişti.Buna göre, yapılandırmanın son günlerinde vergi daireleri fazla mesai yapacaktır.Yani vergi daireleri bayramdan sonraki son 3 gün olan,28 Haziran-29Haziran ve 30 Haziran tarihlerinde gece 24:00’a kadar açık kalacak.

İşte  Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Sitesinde Yayınlanan Yeni Duyuru

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan Mükelleflere Önemli Hatırlatma

Değerli Mükelleflerimiz,

Bilindiği üzere;

– 2017/Mayıs dönemine ilişkin Muhtasar Beyanname ile Damga Vergisi Beyannamelerinin 23 Haziran Cuma günü sonuna kadar verilmesi ve beyan edilen vergilerin 28 Haziran Çarşamba gününe kadar ödenmesi,

– 2017/Mayıs dönemine ilişkin Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin 28 Haziran Çarşamba günü sonuna kadar verilmesi ve beyan edilen vergilerin aynı süre içerisinde ödenmesi,

– 2017/Mayıs dönemine ilişkin “Form Ba” ve “Form Bs” bildirimlerinin ise en geç 30 Haziran Cuma günü verilmesi

gerekmektedir.

Ayrıca 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında yapılacak başvurular için son tarih 30 Haziran Cuma günü olup, bu sürenin uzatılma imkanı bulunmamaktadır.

Bu nedenle 30 Haziran 2017 tarihine kadar önemli bir iş yoğunluğu yaşanacağı için, mükelleflerimizin her hangi bir hak kaybına uğramamaları açısından, vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getirmeleri büyük önem arz etmektedir.

Mükelleflerimize önemle hatırlatırız.

 

Saygılarımızla

Gelir İdaresi Başkanlığı

Vergi Affı Nedeniyle Vergi Daireleri Ay Sonunda Gece Yarılarına Kadar Açık Olacak

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.