İİBF Mezunları Atama İçin Cumhurbaşkanı’na Mektup Yazdı

İİBF Mezunları Atama İçin Cumhurbaşkanı’na Mektup Yazdı

İİBF Mezunları. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları atama konusunda belki de en mağdur olan fakültelerin başında geliyor. İİBF mezunlarının kariyer meslek dediğimiz mesleklere girmesi için Genel Kültür Genel Yetenek testlerinin haricinde ayrıca  KPSS A grubu için de  sınava girmeleri gerekmektedir. KPSS A gurubu  testi  ise, kolaylıkla halledilebilecek bir bir sınav değildir. Bunun için kişinin belli bir bilgi birikiminin olması şarttır.Buna rağmen, bu sınava girip sınavdan yüksek puan alan kişi de,kurumların sınav açmasını beklemektedir.Eğer sınav açılmazsa ,2016 yılında yapılan değişiklikle puanlar da geçerliliğini yitirecek ve emekler boşa gitmiş olacaktır. İİBF mezunlarının  bu konuda, sınavın açılmasıyla ilgili girişimlerinin olduğu da bilinmektedir. İİBF mezunları son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a  bu konuyla ilgili taleplerini dile getiren bir mektup yazdı.Peki bu mektupta ne anlatıldı? detayları yazımızda bulabilirsiniz.

İİBF Mezunlarından Cumhurbaşkanı’na Mektup

İİBF Mezunları.

 

İİBF Mezunları.ERCİYES Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden (İİBF) mezun olan öğrenciler KPSS’den yüksek puanlar almalarına rağmen açılmayan kurum sınavları nedeniyle mağdur olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yolladı.Gönderilen mektupla ilgili açıklamalarda bulunan mezun bir öğrenci şunları söyledi:

İİBF Mezunları.”2 kez açılan gelir uzman yardımcılığı sınavı 1.5 yıldır açılmıyor, kurumlarda ciddi anlamda personel talebi varken bu sınavların neden açılmadığını anlayamıyoruz. Dahası KPSS A grubu puanlarının normalde geçerlilik süresi 2 yılken yine 2016’ya özgü bir şekilde 1 yıla çekildi. Yani aldığımız yüksek puanlar 2017 KPSS’yle yanacak. Hem de tek bir kurum sınavına giremeden. Kurum sınavlarını hiç takılmadan geçmek bile 2 yılımızı alıyor. Her yıl gelen gelir uzman yardımcılığı, mali hizmetler uzman yardımcılığı, defterdarlık uzman yardımcılığı ve vergi müfettişliği uzman yardımcılığı gibi kurum sınavları açılmadı. Emeğimiz heba oluyor. “Büyük bir stres altındayız. Günlerdir uyuyamıyorum. Gece gündüz sesimizi birilerine duyurmak için yüzlerce mail, mesaj atıyoruz. Hiçbirinden olumlu yanıt alamıyoruz. Artık sesimizi Cumhurbaşkanımız duysun istiyoruz. Yapmadığımız etkinlik, denemediğimiz yol kalmadı. Son olarak Cumhurbaşkanımıza mektuplar yazmaya karar verdik.

2017 KPSS Başvuruları Başlıyor mu Kimler Başvurması Gerekiyor ?

 

Kamuya KPSS 60 puanla 1500 Personel Alınacak Şartları Nelerdir ?

 

KPSS A ve ÖABT Adayları Dikkat!2017’De Kimler YDS’ye Girecek?

 

KPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.59 Puanla Memur Olunabilir Mi?

 

 

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)