Vergi ve Güncel Haber Portalı

İmzalar Atıldı.Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı

18.03.2017
1
İmzalar Atıldı.Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı

Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile Koop-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine katıldı.  Bu tören sonunda da müjdeyi verdi.  Bakanın yaptığı açıklama neticesinde maaşlara yaklaşık yüzde 12,5 oranında zam yapıldı.  Peki bu zam hangi personelleri ilgilendiriyor? Taban aylıkları ne kadar oldu? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Maaş Zammı Yaklaşık 5000 Kişiyi İlgilendiriyor

Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, daha önceki görüşmelerde sonuç alınamayan toplantılardan sonra , 2017, 2018, 2019 yıllarını kapsayan ve yaklaşık 5 bin personeli ilgilendiren bir sözleşmenin uzlaşmayla neticelendirildiğini söyledi.  Bakan ÇELİK sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılan sözleşmede, personel ücretlerine ortalama yüzde 12,5 zam yapılmış bulunmaktadır.  Farklı taban ücretlerinin 2018 yılında eşitlenmesi noktasında da bu sözleşmede önemli bir adım atılmış bulunuyor.  Bugün itibarıyla bin 859 lira olan taban aylığı 2 bin 30 liraya, bin 718 lira olan taban aylığı ise bin 960 liraya çıkarılmış bulunuyor. 2018 yılında da taban aylığı farklılığı, ortadan kalkmış olacak. Sözleşmenin kooperatifimize toplam maliyeti, 62 milyon lira civarındadır.”

‘Taban Aylıkları 2018 Yılında Eşit Olacak’

Maaşlara Yaklaşık Yüzde 12,5 Zam Yapıldı. Bakanın bu konuşmasında bir konu öne çıkabilir.Taban aylıkları konusu.Taban aylıkları şu an için farklılık göstermektedir.  Yapılan toplu sözleşmeyle maaşlara ortalama yüzde 12,5 zam yapıldı.Açıklamada ortalama zam söylenmiştir.  Taban aylıklarını 2018 yılında eşitlemek amacıyla farklı oranlarda zam yapılmıştır.Çünkü Bakan Faruk ÇELİK, açıklamasında taban aylıklarının 2018 yılında eşitleneceğinden bahsetmektedir.Şu anki mevcut durumda taban aylıkları farklılık göstermektedir.en düşük taban aylığı 1859 TL ve 1718 TL şeklindedir.Yapılacak olan zamlarla birlikte taban aylıkları 2030 TL ve 1960 TL olacaktır.Taban aylıkları 2018 yılında da eşit olacaktır.

 

SGK Bazı Sigorta Primlerini Erteledi Ertelenen Primler Hangileri ?

Emlak Vergisinde Son Gün Ne Zaman? Ne Kadar Emlak Vergisi Ödeyeceksiniz?

Engelli Otomatik Vitesli Araç Alımında ÖTV İstisnası Nasıl Olur?

Genç Girişimcilere 75 Bin Lira Vergi Desteği Uygulaması Nasıl Olacak Yaş Nasıl Hesaplanacak ?

İlave İstihdama İlişkin 297 Sayılı Genel Tebliğ Yayınlandı

Ev Alacaklara Müjdeli Haber.Tapu Harçları İndi, Damga Vergisi Sıfırlandı.Karar Resmi Gazetede Yayınlandı

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.