Vergi ve Güncel Haber Portalı

İş Güvencesiyle İlgili Son Açıklama.Memurun İş Güvencesi Kalkmayacak

11.03.2017
25
İş Güvencesiyle İlgili Son Açıklama.Memurun İş Güvencesi Kalkmayacak

Memurun İş Güvencesi Kalkmayacak.Memur olmak herkesin hayalidir.Hatta işsizlik oranının arttığı ülkemizde hemen herkes memur olmanın peşinde.Memur olmak istemenin en büyük sebebi ise iş güvencesidir.İş güvencesinden dolayı herkes okul bittikten sonra devlete yerleşmenin derdinde.Ancak son zamanlarda yapılan açıklamalar memurların iş güvencesinin kalkacağı konusunda hemen herkesi tereddüte düşürmüş durumda.Bazı açıklamalarda yeni reformlarla iş güvencesinin kalkacağı söylenirken,bazı açıklamalarda bunun olmadığı söylenir.Bu konuyla ilgili belki de en yetkili ağızdan önemli bir açıklama geldi.Peki bu açıklama neydi?

Başbakan Binali YILDIRIM İş Güvencesiyle İlgili Net Konuştu

Memurun İş Güvencesi Kalkmayacak.İş güvencesinin kaldırılıp kaldırılmayacağı ile ilgili konuşan Başbakan Binali YILDIRIM, bu konudaki çalışmalardan bahsetti.KKTC seyahati dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan YILDIRIM, şu sözleri sarf etti:

”Bunlar nereden çıkıyor, böyle bir şey yok. Yani bir kere memur güvencesi anayasada var, anayasanın bu maddesi de yerli yerinde duruyor, herhangi bir değişiklik yok. Dolayısıyla bunlar… Mesela Sayın Baykal da, bir programda gördüm, bunlar diyor evet çıksın ertesi gün bütün memurları sözleşmeli yapacaklar. Ya bu kadar da olmaz ya, hani olur olur da, insan bu kadar da göz göre göre milletin önünde yalan-yanlış bilgi verir mi?

Böyle bir şey olur mu? Bir kere anayasada yazılı, anayasanın ilgili maddesinde devlet hizmetleri memurlar eliyle yürütülür diye yazıyor. Şu anda dolayısıyla memurlara yönelik herhangi bir çalışma yok, böyle bir çalışma söz konusu da değil. Bunlar tabi çeşitli çevrelerin maksatlı olarak memurları, güya biz memurlar hakkında bir çalışma yapıyoruz diyerek memurları bu kampanyada taraf olmaya zorlamak, başka bir şey değil.”

Daha Önceden Hangi Açıklamalar Yapılmıştı?

Memurun İş Güvencesi Kalkmayacak.Daha önce bu konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bir açıklaması olmuştu.Konya ziyareti sırasında gazetecilerle bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu çalışanlarının çalışma sistematiğini yeniden düzenlemek üzere ‘Kamu Çalışma Reformu’nu yapacaklarını, bunu başarmaları halinde bunun Türkiye’nin en büyük reformu olacağını’ ifade etti.Bu açıklamayla memurun iş güvencesinin kalkacağı söylentileri yayılmaya başlamıştı. İleriki günlerde de bu açıklamayı perçinleyen açıklamalar yapılmıştı.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Vergi ile ilgili tüm bilgileri, platformumuzda bulabilirsiniz.