Esnafa Girişimciye Müjde, KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek

Esnafa Girişimciye Müjde, KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında, KOSGEB kredisine başvuran toplam 460 bin 167 ticari  işletmeye kosgeb  kredisini verme kararı aldıklarını açıkladı.

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek.  Başbakan Binali Yıldırım Mecliste AK Parti grup toplantısında bugün yaptığı  konuşmada  KOSGEB kredisine başvuru yapan  herkese kredi verileceğini açıkladı.

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek.  Başbakan Binali YILDIRIM konuşmasında “KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli koşulları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi söylemiştik.  Bu bağlamda bu krediye başvuru yapan  460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme yönünde karar aldık.   KOSGEB  şartlarını taşıyan ve bu şartları   sağlayan  işletmeye kredi verecek.  Kredi verme işlemi bugün başlıyor” dedi.

Küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar Lira nakit kaynak sağlıyoruz

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek. Geleneksel olarak her salı yapılan  AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım,  “KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağlamaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk. Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek.  KOSGEB kredilerini verme işlemi bugün başlıyor. Küçük işletmelere yaklaşık 11 milyar Lira nakit kaynak sağlıyoruz.  Gurbetçiler ya da yurt dışında yaşayanlar, Türkiye’de konut ya da işyeri almaları durumunda kendilerinden KDV alınmayacak. Bir referanduma gidiyoruz, diye her şeyi bırakıp işi gücü rafa kaldıramayız. Kalkınma projelerimiz devam ediyor. Her sözümüz gibi bu sözümüzü de tutuyoruz” açıklamalarında bulundu.

 460 bin 167  Esnafa  bu krediyi verme kararı aldıklarını, kredi verme işlemlerinin de bugün başladığını söyledi.

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Sonuçları Açıklandı.

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek. Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti grup toplantısının ardından.  Sorgulama sayfasının açılacağını başvuru yapanların sorgulama yapılacağını KOSGEB tarafından açıklanmıştı.  Başvuru sonuçları ise Kosgeb tarafından saat yedi gibi açıklandı.  Sorgulama sayfasına gitmek için Basınız.

Kosgeb’den  461 Bin  Esnaf veya İşletmeye  Faizsiz  Kredi Verildi 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB), 50 bin liralık 2017 yılı Faizsiz İşletme Kredisi Desteği  ödemeleri kapsamında yaklaşık 461 bin  KOBİ’ye kredi faiz desteği verildiğini bildirdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOSGEB’in “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği”ne yapılan başvuruların değerlendirme sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu.

20 bin lira ile 50 bin lira arasında kredi faiz desteğinden yararlanabilecekler

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk  Özlü, çoğunluğu esnaflar,  olmak üzere,  küçük ölçekli, yıllık net satış hasılatı 1 milyon 345 bin liranın altında olan işletmelerin.  Yıllık net satış hasılatına göre 20 bin lira ile 50 bin lira arasında kredi faiz desteğinden yararlanabileceklerini belirtti.  “Yapılan başvuruların incelenmesi sonucunda güvenlik kriterlerini geçemeyenler, mükerrer başvurular, tabela şirketleri, Bakanlar Kurulu kararıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan sıfır faizli 30 bin lira krediden faydalananların başvuruları geçersiz sayıldı.”sözlerini kullandı.

Bir iki hafta  içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar lira sıcak para girişi olacak

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek.   Söz konusu krediden ağırlıklı olarak ihtiyaç sahibi küçük ticari işletmelerin faydalanmasını öngördüklerine işaret eden Özlü, kredinin ilk  yıl geri ödemesiz olacak. Ödemeler  2 yıl içinde üçer aylık eşit taksitlerle ödeneceğini kaydetti.

KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek. Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği ödemeleri kapsamında bir iki hafta  içinde piyasaya yaklaşık 11 milyar lira sıcak para girişi olacağını belirten Özlü, “Kullandırılacak kredi için geçerli olacak 2,5 milyar lira faiz gideri KOSGEB tarafından bütçe içinden karşılanacak.  Bu uygulamayla amacımız, büyüklüklerine göre ihtiyacı olan ve şartları sağlayan tüm işletmelerimizin bu krediden faydalanmasını sağlamak.” açıklamalarında bulundu.

KOSGEB 2017 İşletme Kredisi Faiz Desteği sonuçları

Müjde Tüm Borçlarınızı Tek Bankada Birleştirebilirsiniz Borç Transfer Kredi nedir

Büyükanne Maaşı İlk Ödemeleri 10 Martta Başlıyor

Engelli Çocuğu Olan Erken Emekli Olabilir mi

Vergide Temsil Türleri Nelerdir?Temsilcilerin Sorumluluğu Nedir

Esnaf muaflığından Kimler Yararlanabilir Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi Nasıl Alınır

Emekliye Promosyon Alabilme Şartları Kolaylaştı İşte Detaylar

Mükellefin Ölümü Halinde Mirasçılar Ne Yapması gerekir

 3 Yorum "Esnafa Girişimciye Müjde, KOSGEB kredisine başvuran herkese kredi verilecek"

 1. Feramuz   1 Mart 2017 at 08:45

  Bu koskepe başvuruda bulunan sicili bozuk olan esnafalr nasıl alçak bu konuda bilginiz varmi

  Cevapla
  • Ali Çetinkaya   1 Mart 2017 at 10:50

   Değerli okurumuz bankalarda şartlar isteyecek banka ile görüşünüz

   Cevapla
 2. ahmet   2 Mart 2017 at 13:12

  TEMİNAT İSTİYOR ARKADAŞLAR EV ARABA ARSA ÜZERİNİZE NE VARSA ONLARI TEMİNAT İSTİYOR BENDE SİNİRLENDİM 20 BİN TL KREDİ İÇİN SİZE 200 BİN TLİK EVİMİ NE DİYE TEMİNAT VERCEM DİYE ZATEN TİCARİ OLARAK 8 YILDIR ÇALIŞIYORUZ ÇEKLERİMİZ VAR POS CİHAZLARIMIZ SİZE AİT HESAPLARIMIZ SİZDE DAHA NEYİN TEMİNATI VERCEM DEDİM

  ASINDA MESELE BASİT DEVLET KOSGEP ARACILIĞI İLE FAİZLERİ ÖDEDİĞİ İÇİN BANKA VATANDAŞTAN AZAMİ KAR EDEMİYOR VE BU DURUMDA İŞLERİNE GELMİİYOR YANİ YİNE BALONNN

  YADA ÇOK TEMİZ MÜŞTERİ OLCAKSINIZ HİÇBİR BORCUNUZ OLMAYACAK HATTA PARAYA DAHİ İHTİYACINIZ OLMAYACAK VE SIRF ZEVK İÇİN BU PARAYI İSTERSENİZ KIRMIZI HALI İLE ÖNÜNÜZE SERİYORLAR.
  YANİ BU ÖDEMELER GEREKSİZ YERE BORÇLANMAK İSTEYENLER İÇİN VAR SIKIŞAN DARALAN CIRPINAN ESNAF İÇİN YİNE HİÇ BİRŞEY YOK SAYGILAR

  Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)