Gelir İdaresinde Haksızlıkların Son Bulması için Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı Açılmalıdır

Gelir İdaresinde Haksızlıkların Son Bulması için Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı Açılmalıdır

    Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının emeklerinin karşılığını alamadığını ve kurumda haksızlıkların giderilmesi için kurum içi gelir uzmanlığı sınavı açılması gerektiğini belirtti.

Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şubenin düzenlediği toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede yeniden açılması gerektiğini belirtti.

Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı . Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz.  Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanan 28. Vergi Haftası dolayısıyla bir açıklama yaptı.  Açıklamasında Tüm kamu hizmetlerinin vatandaşlara en seri ve etkin şekilde götürülebilmesi için.  Gerekli olan parasal  kaynağının oluşturulmasında vergi gelirlerinin büyük önemi bulunduğunu belirten Yanbaz.  Ülke gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan vergileri toplama. Devletin bütçesini yapma, harcamalarını kontrol etme iş ve işlemlerini Maliye Bakanlığı ve GİB çalışanlarının üstlendiğini söyledi.

Maliye Bakanlığı ve GİB Çalışanları Hak Kayıpları Yüzünden Vergi Haftasını Kutlayamıyor

Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı . Maliye Bakanlığı ve GİB’deki kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarındaki kayıplar nedeniyle Vergi Haftası’nı kutlayamadığını kaydeden Yanbaz.  “Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gözetmeden çalışan, alın teri döken, ailesinden ve kendinden fedakarlık göstererek milyarlarca vergiyi tahsil eden.  Maliye Bakanlığı ve GİB çalışanları maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır.  İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığındaki çalışanlar, musluğun başında olmasına rağmen bu musluktan bir damla su dahi içememektedir.  Hak kayıpları, verilmeyen haklar, bozulan çalışma barışı personelin Vergi Haftası’nı kutlamasına engel olmaktadır” dedi.

Kurum İçi Gelir Uzmanlığı Sınavı Açılmalıdır

Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı . Büro Memur-Sen olarak kimseden haksız bir uygulama, haksız bir kazanç istemediklerini belirten Yanbaz. Maliye ve GİB çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istediklerini kaydetti.  Çalışma verimliliği, moral ve motivasyonun artırılması için personelin mali ve özlük haklarında Vergi Haftası vesilesiyle iyileştirme yapılması gerektiğinin altını çizen Yanbaz, “Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavları en kısa sürede yeniden açılmalıdır.

Açılacak Kurum İçi Yükselme Sınavları Bir defa değil Devamlı Açılmalıdır

Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı . Bir defaya mahsus değil, ihtiyaç duyulduğunda sınavların açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Tüm birimlerde fazla mesai yapan kamu görevlilerimize fazla mesai ücreti mutlaka ödenmelidir.  Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan personele görevde yükselme sınavı açılmalıdır.  Bu kadroda çalışanlara ek gösterge verilmelidir.  Şoför kadrosunda çalışan personele veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu sınavsız verilmelidir.

Mali Hizmetler Sınıfı Oluşturulmalıdır.

Kurum içi Gelir Uzmanlığı Sınavı . Büyükşehirlerde görev yapan çalışanlara büyükşehir farkı ödenmelidir. Mali Hizmetler Sınıfı oluşturulmalıdır.  Genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemelidir. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının ülkemiz ekonomisine katkısı artarak devam etmesi için bu taleplerimiz en kısa sürede hayata geçirilmelidir. Taleplerimiz yerine getirildiği takdirde, çalışma barışı yeniden sağlanmış olacak, adalet yerini bulacaktır” sözlerini söyledi.Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)