Maliye Bakanı Açıkladı.2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Maliye Bakanı Açıkladı.2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Daha öncekş günlerde Maliye Bakanı Naci AĞBAL, Gelir Uzman Yardımcısı ve Vergi Müfettiş Yardımcısı alınacağını söylemişti.Bu haberden sonra özellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarını bir heyecan sarmıştı.Sınavın ne zaman yapılacağını herkes birbirine sormaya başlamışken bugün önemli bir gelişme yaşandı.Maliye Bakanı Naci AĞBAL, 2000 Gelir Uzman Yardımcısı alınacağını ve bunun için ilanın çıkacağını resmi twitter hesabından yaptı.Peki alımlar ne zaman yapılacak?hangi puan türleri etkili olacak?detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Naci AĞBAL Twitter Hesabından Duyurdu

2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Maliye Bakanı Naci Ağbal, Twitter’dan yaptığı açıklamayla, 2000 Gelir Uzman Yardımcısı’nın alınacağını belirtti.Maliye Bakanı Ağbal’ın Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:’Gelir İdaresi Başkanlığına 2.000 Gelir Uzman Yardımcısı alıyoruz. Sınav ilanına çıkıyoruz.Sınava, 2015 ve 2016 KPSS sınavlarından gerekli puan alanlar başvurabilecek. Başvurular, 10 Nisan-28 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Bu durumda 2015 ve 2016 KPSS puanları geçerli olacak.Yani,puanların geçerlilik süresi dolmadan 2015 ve 2016 puanlarının kullanılacak.

Gelir Uzmanları Ne İş Yapar?

2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?  Gelir uzmanlarının ne iş yapacağıyla ilgili kesin bir kural yoktur.Yapılacak olan işler, işlem yönergesinde belirtilmiş olup,bu işlerin neler olduğu aşağıda belirtilmiştir:

  • Kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve diğer mevzuatta belirtilen iş ve işlemlerden kendilerine verilenleri yapmak;
  • Görevleriyle ile ilgili mevzuatın uygulamada aksayan yönlerini ve bu konudaki görüş ve önerilerini yazılı olarak bildirmek;
  • İnceleme (Vergi incelemesi hariç), araştırma ve ekonomik-mali analiz yapmak;
  • Genel Müdürlükçe verilen diğer görevleri yapmak.

Maliye Bakanı Naci AĞBAL Daha Önce Ne Demişti?

2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Konuyla ilgili konuşan Maliye Bakanı Naci AĞBAL,Maliye Bakanlığı olarak önümüzdeki günlerde alım yapılacağının müjdesini vermişti.Bu alımların ne kadar olacağı konusunda da konuşan AĞBAL,300 Vergi Müfettiş Yardımcısı ve 2000 Gelir Uzman Yardımcısı alınacağını söylemişti.Bakan AĞBAL  konuşmalarını şu şekilde sürdürdü:“Yaklaşık 300 civarında vergi müfettişi alımı planlıyoruz. Yine gelir uzmanlığı sınavında da 2 bin kadar bir sayı planlamamız var. Bu konuda Başbakanlıkla gerekli yazışmaları yapıyoruz. Gelir uzmanlığında 2 bin, vergi müfettişliğinde 300 ama bir de maliye uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı var. Bu konularla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla o çalışmalar bittiğinde de Maliye’de bu sene inşallah önümüzdeki aylarda ciddi anlamda idareyi kuvvetlendirecek genç arkadaşlarımızı alacağız.”

Beklenen Açıklama Geldi.Gelir Uzman Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı Alımı Geliyor

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)